Kadaň – Slavia 2:0 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 5:2 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 2:0 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 5:4 (po pr.) | Most – Jihlava 1:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
5:4 (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 17.12.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 35. kolo

Máme za sebou nádherný zápas, viděli jsme celkem devět branek! Litoměřice po druhé třetině vedly o branku 2:3, ale ve třetí části Třebíč díky Pekrovi a Eratovi vyrovnala. V prodloužení rozhodl dnes tříbodový Jan Zdráhal a ukončil Třebíčské trápení v prodlouženích.
    Děkuji Vám za pozornost. Na shledanou. (20:01:29)

60:35
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Třebíč prolomila smůlu v prodloužení! Erat našel z vlastního pásma najetého JANA ZDRÁHALA, který jel zcela sám na Pavelku a prudkou střelou k tyčce překonal brankáře hostů. Asistence: Roman Erat.

60:10
    Buly vyhráli hosté a zakládají první útok.

60:01

Máme za sebou třetí část. Třebíči se povedlo vyrovnat, a tak o vítězi rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Třebíči se letos prodloužení vůbec nedaří, uvidíme, jak tomu bude dneska.

60:00

59:30
    Hra je opatrná, nejspíš uvidíme prodloužení. Třebíč kontroluje puk za bránou.

58:40
    Hra vysokou holí v podání domácích, vhazování ve středním pásmu.

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:02
    Matěj Pekr byl tvrdě dohrán u mantinelu, snad bude hráč v pořádku.

57:35
    Pavlas nahazoval puk na bránu, kotouč se odrazil k Jekelovi, který puk přikryl a přerušil hru.

57:07
    Erat zadovkou přihrál Dolníčkovi, jeho ránu Pavelka i s dávkou štěstí vyrazil. Následně zahrozili i hosté, ale Jekel podržel svůj tým.

56:00
    Oba celky již neriskují, každá chybička může rozhodnout utkání.

55:02
    Akci domácích překazil ofsajd.

54:20
    Kristl se málem dostal do samostatného úniku, puk se k němu nakonec nedostal. Následně pálil Švagrovský, jeho střelu Jekel vyrazil do ochranné sítě.

52:43

No to byla paráda! Zdráhal přihrál MATĚJOVI PEKROVI, který naprosto dokonale vykoupal brankáře a poslal puk do odkryté brány. Asistence: Jan Zdráhal.

52:35
    Puk skončil v hledišti, vhazování ve středním pásmu.

52:02
    Hosté dobře napadají domácí rozehrávky, Třebíč to nemá vůbec lehké dostat se do pásma. Poslední vteřinky se hra odehrává především ve středním pásmu, což vyhovuje samozřejmě hostům.

50:50
    Litoměřice držely puk u mantinelu v třebíčském pásmu a nahnaly tak několik vteřinek.

50:00
    Erat i v pádu dokázal vystřelit, ale jednalo se o střelu z úhlu, a tak brankář hostů neměl problém puk chytit.

Dnešní utkání sleduje 1220 diváků.

49:05
    Střela Čejky se odrazila před bránu, Pavelka ale skokem puk pokryl.

48:42
    Třebíč teď přidala a tlačí hosty. Litoměřice teď vyhodily pouze na icing.

48:18
    Matěj Pekr se zpoza brány dostal až před Pavelku, který vyrazil puk před sebe, kde ho ale jeho spoluhráči poslali do bezpečí.

47:35
    Čejkova střela sražena do sítě, vhazování po pravé ruce Pavelky.

47:09
    Petr Mrázek se protáhl středem hřiště a zkusil překvapit Pavelku, ten si dal ale pozor a pokryl puk.

46:55
    Třebíč se ihned zkouší odpovědět, Erat nahrál Pekrovi před bránu, tomu ale puk přeskočil hokejku. Následně pálil z pravé strany Loskot, Jekel ale v pohodě pokryl puk.

45:35
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Litoměřice si berou vedení zpět! Ihned po vhazování se puk odrazil k ONDŘEJI KOPTOVI, který nekompromisně zavěsil pod břevno. Asistence: Filip Hanták.

45:29
    Erat vysokým obloučkem zkoušel najít Pekra, to se ovšem nepovedlo a zahrozili Kališníci. Dvořákovu ránu přes obránce Jekel chytil do náruče.

44:54
    Litoměřice dostali pod tlak třetí formaci Třebíče, k nebezpečné ráně se ale hosté nedostali.

43:47

Nádherná přesilovka, Třebíč si parádně vyměňovala puky a dostávala se do pěkných šancí. Pekr přes šířku pásma nahrál ROMANU ERATOVI, který napálil puk do odkryté brány! Asistence. Matěj Pekr.

42:49
    Vyloučení v týmu Litoměřic (Pavlas 2 min., za podražení).

42:49
    Třebíč se dostala do pásma a dlouho kombiovala, dokonce si vybojovala faul.

41:40
    Litoměřice odpálily puk přes všechny čáry. Icing.

41:28
    Po vyhraném vhazování Třebíče poslal puk na bránu Zohorna a získal vhazovaní před Pavelkou, na led šla první lajna domácích, ale o pásmo rychle přišla.

41:01
    Třebíčský protiútok přerušil ofsajd.

40:50
    Následné nahození ze středního pásma v podání hostů přikryl Jekel.

40:36
    Dolníček vyhrál vhazování, puku se ujal Niko, který ihned nahazoval puk do pásma hostů. Dolníček před bránu přihrál na teč Pekrovi, kterému se povedlo tečovat, ale pouze do náruče Pavelky.

40:01

Hráči jsou již na ledě, za chvíli začne třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Ve druhé třetiny hosté zabrali a povedlo se jim otočit zápas! Ve 27. minutě zásluhou Pilaře Kališníci vyrovnali na 2:2 a po zbytek třetiny diktovali tempo oni. V přesilové hře otočil zápas David Švagrovský, kterému parádně nahrál zkušený Václav Pletka. Litoměřice tedy po 40. minutách vedou na ledě Třebíče 2:3.

40:00

39:54
    Bartejs nahodil puk za bránu hostů, kde hosté čekají na konec třetiny.

39:05
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Kristlovu střeli Pavelka betonem vyrazil.

37:57
    Pekr pálil z první velice tvrdě, Pavelka podržel svůj tým. Hosté v plném počtu.

36:39
    Psota dostal nabito mezi kruhy, jeho střela skončila nad bránou. Pak následoval ofsajd domácích.

35:55
    Třebíč má možnost vyrovnat. Jebavý dostal 2 min, za sekání.

35:32
    Střelu Psoty z dálky Pavelka betonem vyrazil do rohu. Následnou střelu jednoho z domácích lapl do lapačky a přerušil hru.

34:36
    Litoměřice opět zatápěli domácím. Jekel poté raději přikryl puk a přerušuje hru.

33:26
    Mrázek zkoušel štěstí z pravé strany, ale na Pavelku si nepřišel. Následně Milfait špatně nahrál Bláhovi a Třebíč přišla o útočné pásmo.

32:15
    Radek Pilař se dostával do další šance, střela mu nakonec sjela z hole. Následně ale Třebíč vyhodila pouze na icing.

31:01
    Hosté dostávají Třebíč pod tlak, Ondráčkova střela skončila těsně vedle. Třebíč je nyní zaskočena a hosté toho využívají, momentálně jsou lepší. Uvidíme, jak tomu bude po komerční pauze.

29:31

Hosté otáčejí zápas! Pletka parádně našel volného DAVIDA ŠVAGROVSKÝHO, který již neměl problém, poslat puk za bezmocného Jekela. Asistence: Václav Pletka, Jakub Šulc.

29:26
    Dobře zapracoval u mantinelu Dolníček, který vybojoval puk a vyhodil ho.

28:45
    Psota vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:04
    První přesilovka pro Litoměřice! Wasserbauer vyloučen na 2 min., za napadení.

27:19

Hosté se usadili v pásmu Třebíče, puk se odrazil na modrou čáru k Jebavýmu, který napálil puk na bránu, před Jekelem puk tečoval ještě RADEK PILAŘ. Asistence: Jiří Jebavý.

27:01
    Dolníček nahazoval puk do pásma Litoměřic, kde byl Pekr, který přihrával před bránu na Milfaita, puk byl ale jedním z hostů zblokován.

25:57
    Nahození z velké dálky Jekel radši pokryl.

25:25
    Icing domácích, vhazování po pravé ruce Jekela.

25:02
    Radim Zohorna dostal pěknou nahrávku na levou stranu kluziště a jel z té strany sám na brankáře. Jeho střelu trošičku z úhlu Pavelka chytil do náruče.

24:24
    Kusko nahazoval puk do pásma hostů, kde si najížděl za pukem Mrázek, který puk na chvíli za bránou získal, ale hosté mu jeho akci překazili.

23:36
    Třebíč si teď riskantně nahrávala za svoji bránou, ale vyšlo jim to. V pásmu hostů se už ale prosadit nedokázali.

22:25
    Huňa hledal ve středu hřiště rozjetého Psotu, ten ale nedokázal zpracovat puk, a tak se do protiútoku hnali hosté, sraženou střelu Jekel pohodlně lapl.

21:39
    Radim Zohorna se dostal z úhlu do šance, jeho střelu ale Pavelka vyrazil, následovně Zohorna přihrál Wasserbauerovi, ale brankář hostů chytil puk do lapačky.

21:10
    Hosté se pokusili odpovědět, ale jejich akci zastavil ofsajd,

20:20
    Hosté vyhráli vhazování a hned se dostali do velké šance zápasu. Hanták jel sám na brankáře, ale jeden z domácích mu ještě před zakončením stihl puk vypíchnout.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Máme za sebou poměrně zajímavou třetinu. O první branku zápasu se postaral v přesilové hře z dorážky Matěj Psota. Hosté ale velice rychle odpověděli, Marek Loskot z trestného střílení vyrovnal. Třebíč si ale vedení vzala zpět. A bylo to opět z přesilovky, Jan Zdráhal parádní trefou pod břevno poslal Třebíč do vedení 2:1.

20:00

19:55
    V posledních sekundách hosté mohli ještě vyrovnat. Střela od modré byla zblokována před Jekela, který ale pohotově puk pokryl do lapačky.

19:01
    Jozef Huňa se nebezpečně probíjel za bránou Litoměřic, ale po delší době byl přeci jen o puk odebrán.

17:56
    Střelu z mezikruží chytil skvěle Jekel, následoval ovšem i další závar, domácí měli i trochu štěstí.

17:02
    Matěj Pekr si pomohl při zpracování nedovoleně, zpracoval puk hokejkou nad hlavou.

16:33

16:21
    Hosté ale opět vyhodili. trest pomalu končí.

14:33
    A další trest pro hosty! Švagrovský dostal 2 min, za hákování.

13:59
    Wasserbauer protečoval puk na Pavelku, který musel puk přikrýt, protože za pukem spěchal Kristl. Po vhazování pálil od modré pěkně mladý Mikyska, Pavelka vyrážečkou vyrazil.

13:13

Třebíč dlouho jen kombinovala a nestřílela. Ale JAN ZDRÁHAL dostal od Nika puk na modrou, popojel si a krásně zakončil pod břevno! Asistence: Ján Niko, Roman Erat.

12:24
    Vyloučení v týmů Litoměřic (Piegl, 2 min. – hákování).

12:24
    Zohorna se protáhl až před brankáře, ale byl faulován.

11:39
    Hosté udělali chybu, kterou málem potrestal Mrázek. Na poslední chvíli mu ale jeden z obránců vypíchl puk a z nebezpečné akce nic nebylo.

10:35
    Kališníci mají puk za bránou a rozehrávají akci.

09:57
    Slušná šance hostů, po pravé straně se protáhl Radek Pilař, ale Jekel podržel svůj tým.

08:10

A máme vyrovnáno z trestného střílení. MAREK LOSKOT perfektním blafákem do bekhendu překonal Jekela. Bez asistence.

08:10
    Trestné střílení pro Litoměřice!

07:57

Třebíč přesilovku bleskově využívá. Bartejsova střela skončila na tyčce, ale MATĚJ PSOTA doklepl puk za Pavelku a Třebíč vede. Asistence: Tomáš Bartejs, Richard Kristl.

07:37
    Vyloučení Litoměřic. Jebavý vyloučen za podražení.

06:31
    Malec se dostal k puku v pásmu hostů a hned to zkusil napálit na bránu, střelu ale Pavelka betonem vyrazil do rohu a následovala akce Kališníků, střela Pavlase ale skončila vedle brány.

05:34
    Martin Lojek perfektně našel volného Kristla, který jel sám na brankáře hostů! Kristl zkusil střelu mezi betony, kterou ovšem Pavelka chytil.

05:01
    Bartejs přes celé klužiště přihrál Kristlovi, který protečoval až na Pavelku a získal vhazování.

03:51
    Pěkná kombinace Erata s Pekrem. Pekr se dostal po mantinelu až před brankáře, ale tomu nevyšla finální klička. Z Následné akce se dostali Kališníci do brejku a získali vhazování v pásmu domácích.

03:03
    Třebíčští pokračují v tlaku, přihrávka do nebezpečné pozice byla na poslední chvíli zblokována.

01:56
    Následoval icing domácích. Ale domácí při dalším střídání stihli vystřídat a následovala zatím největší šance zápasu. Kristl se zjevil mezi kruhy sám a nebezpečně pálil golfákem, Pavelka podržel svůj tým.

00:59
    Hosté poprvé zahrozili, od modré pálil jeden z obránců. Střela naštěstí pro domácí byla tečována mimo branku.

00:25
    Dolníček vyhrál úvodní vhazování a následovala první akce zápasu, střelu kapitána domácích ovšem Pavelka pokryl do lapačky.

00:01

Rozhodčí již nám krouží na ledě, zápas za chvíli začne.

Hezký den, za chvíli nám začne utkání 35.kola mezi Třebíči a Litoměřicemi. V sestavě domácích dnes nenastoupí Patrik Koch, který přestoupil do HC Košic. Jeho místo zaujme Lukáš Blaha, který zhruba před měsícem přišel do Třebíče na hostování do konce ročníku, letos zatím odehrál za Třebíčské pět zápasů.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal, D. Mikyska, Bartejs, Lojek, Čejka, Blaha – R. Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Milfait, Mrázek – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Kristl – Malec, Psota, Huňa.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Michajlov) – Pavlas, Š. Havránek, J. Šulc, Jebavý, Piegl, Plášil, Smetana – Kopta, Hanták, Loskot – Jaroslav Kalla, Nedvídek, M. Ondráček – J. Dvořák, Miškář, J. Veselý – Pletka, R. Pilař, Švagrovský.

Rozhodčí: Jílek – Toman, Coubal.

V sobotu do Třebíče zavítá k 35. kolu tým Litoměřic, který má pouze o bod méně, než Třebíč. Oba týmy provází v posledních zápasech slušná forma, Litoměřice v posledních třech utkáních získali velice dobrých sedm bodů, v posledním zápase nadělily Prostějovu debakl 8:3. Třebíčským los přidělil k posledním dvěma zápasům těžký los, ale Horáci potvrdili, že proti favoritům umí vyhrávat. Doma porazili Slavii zcela zaslouženě 2:0 a ve středu v regionálním derby porazili Jihlavu na jejich ledě 3:1, a to měla Dukla před tímto zápasem sérii sedmi vítězství za sebou.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku:

Třebíč – Litoměřice 0:1 po prodloužení
    Litoměřice – Třebíč 2:3
    Statistiky obou týmů:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 8. Psota (Bartejs, Kristl), 14. J. Zdráhal (Niko, R. Erat), 44. R. Erat (Pekr), 53. Pekr (J. Zdráhal), 61. J. Zdráhal (R. Erat) – 9. Loskot (TS), 28. R. Pilař (Jebavý), 30. Švagrovský (Pletka, J. Šulc), 46. Kopta (Hanták)

Rozhodčí: Jílek – Toman, Coubal