Vsetín – Slavia 3:5 (kon.) | Olomouc – Letňany 0:6 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:0 (kon.)
Havířov – Havlíčkův Brod 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Plzeň – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kolín – Kladno 3:11 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:5 (kon.) | Vítkovice – Písek 7:0 (kon.)
K. Vary – Jihlava 4:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Litvínov
Sobota 17.12.2016, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Z města automobilů je to pro tento týden všechno, přeji pěkný zbytek mrazivého víkendu a na počtenou se těším u hokeje znovu v úterý. (14:34:59)

Mladá Boleslav dokázala porazit v posledním utkání obou mužstev v tomto roce Litvínov 3:0. Severočechům utkání moc nevyšlo, nedokázali proměnit nějaké šance a moc si jich ani nevytvořili. Bruslaři naopak po sérii porážek zabrali a čistým kontem se blýskl brankář Radek Haas. Středočeši stráví přelom roku nejspíš na 2. místě tabulky, Litvínov na 10. příčce.

59:15
    Zápas se dohrává v obranném pásmu Litvínova, domácí už se pomalu radují.

57:30
    Hraje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi, vypadá to, že o osudu utkání je již rozhodnuto.

55:57
    Zakázané uvolnění Středočechů. Litvínovu se však stále nedaří vytvořit si větší tlak v pásmu, třígólová ztráta už začíná být vážným problémem.

54:43

54:11
    Z pravého kruhu vystřelil jeden z hostujících hráčů, střelu však obětavě zblokoval Petr Foerster, který dostal nepříjemnou ránu do nohy.

53:15
    Litvínov načíná zkrácenou přesilovku. Střela Filipa Inemana od mantinelu však skončila v lapačce Radka Haase.

53:09

53:05
    Při hře čtyři na čtyři byl čas zastaven kvůli ofsajdu.

52:43
    Václav Imlauf (MBL) byl vykázán na dvě minuty za podražení.

52:34
    Chvíli se Středočeši v pásmu zdrželi, jenže potom se dopustili faulu.

52:23
    Domácí se museli pro kotouč vracet až k vlastnímu brankáři.

51:09
    Marek Havlík (LIM) byl vyloučen na dvě minuty, nejspíš za podražení.

50:10
    Střela Davida Dobši z vrcholu pravého kruhu sice nebyla špatná, ale Martin Pejsar na puk dobře viděl.

49:29
    Nyní je Hynek Havelka na ledě, zdá se tedy, že jeho zranění není moc vážné.

47:36
    Nyní se spíš často bojuje o puk a často se i přerušuje. Hra trochu ztrácí na atraktivitě, převládá bojovnost a bránění ze strany domácích.

47:18
    Jana Dvořáka odstavil od puku pěkným hitem Dan Bartoš.

46:18
    Ondřej Dufek chtěl vystřelit z levého kruhu, jenže střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

44:38
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:14

43:47
    Petr Foerster se napřáhl mezi kruhy a vymetl brankářovy betony.

42:14
    Svoboda Přemysl (LIM) byl vyloučen na dvě minuty za držení hole.

41:39
    Domácí následně dostali kotouč z pásma. Chemici se však očividně snaží o kontaktní branku a zdramatizování zápasu.

41:23
    Od modré vypálil Marek Havlík, jenže o kousek minul.

41:12

40:01

Litvínov zahájí třetinu ještě více než minutovou přesilovkou.

Z boleslavské kabiny přišla špatná zpráva. Jakub Šípek má údajně zlomenou čelist.

Rolba už je pryč a za klidného ticha ve ŠKOENERGO Aréně už za malou chvíli nastoupí hráči k třetí třetině zápasu. Budou bojovat o poslední extraligové body v roce 2016.

I druhá třetina patřila Bruslařskému klubu, který byl oproti Litvínovu lepší, aktivnější a dokázal se dvakrát prosadit. Litvínov čeká ve třetí třetině těžká práce, pokud bude chtít s nepříjemným skóre ještě něco udělat.

Další třetina začne přibližně ve 14:05.

40:00

39:54
    HC Litvínov dokonce vyhodil puk na zakázané uvolnění. Bude se tedy ještě jednou vhazovat před litvínovským brankářem.

39:33
    Chemikům dělá problém usadit se v útočné třetině, Bruslaři dokázali vyhodit puk až za Martina Pejsara.

39:11
    Litvínov čeká přesilová hra. Václav Imlauf (MBL) byl vykázán na dvě minuty za vražení na hrazení.

38:47
    Jakub Šípek se drží za obličej a zdravotnice už jej ošetřuje na ošetřovně. Rozhodčí tvrdí, že se o faul nejednalo.

38:47
    Na ledě se svíjí v bolestech Jakub Šípek, u něhož je zdravotnice a kustod.

36:45
    Hynek Havelka přes tři bránící hráče neměl moc šancí projít a jeho spoluhráči mu v tom moc nepomohli. Hra se tedy otáčí a do pásma se dostává HC Litvínov.

35:46
    Propagační střelu z hole Petera Nováka až ze středního pásma v pohodě Martin Pejsar zkrotil.

35:19
    Davida Dobšu bránil litvínovský hráč, takže boleslavský útočník ani nevystřelil.

33:28
    Zakázané uvolnění na straně domácího celku.

32:27
    Do rychlého protiútoku se přiřítil Petr Pavlíček a prezentoval se prudkou střelou, avšak Radek Haas je stále stoprocentní.

31:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se zničehonic znovu prosadili. Mezi kruhy se objevil ZDENĚK KŘÍŽEK a prostřelil litvínovského gólmana pod víko. Asistence: Dominik Hrachovec, Hynek Havelka.

31:01
    K brance domácích si najel Petr Pavlíček, jenže trefil pouze plexisklo.

29:05
    Josef Myšák jel úplně sám na branku, jenže se na něj snesla velká smůla, protože trefil břevno!

28:20
    Střela Michala Čermáka z mezikruží se zastavila u Martina Pejsara.

26:10
    Hynek Havelka byl sám mezi kruhy, ale vůbec netrefil branku.

25:47
    Domácí vedou už o dva góly. Martin Pejsar nejprve střelu Jakuba Šípka vyrazil, jenže u levé tyče zůstal volný VÁCLAV IMLAUF, který dorazil puk mezi tři tyče. Asistence: Petr Foerster, Jakub Šípek.

25:21
    Středočeši vyhráli buly a drží se v útočném pásmu.

25:14
    Litvínovští hráli v šesti, dostanou tedy dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Filip Černohorský (LIM), který je na trestné lavici v tomto utkání již podruhé.

24:58

24:26
    Ani Marek Berka se neradoval z gólu. Z hranice kruhů jej vychytal Radek Haas.

24:09
    Hosté mají stále tlak v pásmu, většina střel jde ale mimo nebo je zblokována.

23:27
    Domácí už hrají ve čtyřech.

23:17
    Střela Josefa Myšáka byla zblokována.

22:58
    Dvě minuty za podražení dostal Hynek Havelka (MBL). Mladá Boleslav bude hrát 29 sekund ve třech!

22:54
    Střelu Ondřeje Dufka pokryl brankář Mladé Boleslavi.

21:27
    Boleslavští se budou bránit. Menší trest za hru vysokou holí dostal Petr Foerster (MBL).

20:54
    U volného puku byl Zdeněk Křížek a mohl z otočky vystřelit, jenže to nestihl a s kotoučem si najíždějí do pásma chemici.

20:01

Hokejisté už přicházejí na led, za malou chvíli pokračuje utkání druhým dějstvím.

První třetina byla zpočátku poměrně vyrovnaná, ale postupem času byli aktivnější domácí, kteří také využili jednu z mnoha přesilových her a po dlouhém gólovém půstu konečně prolomili střelecké trápení. Litvínovské může mrzet právě velký počet vyloučených hráčů.

Další třetina začne přibližně ve 13:18.

20:00

19:28
    Po střele Davida Dobši přerušil brankář Severočechů hru.

19:07
    Litvínovští se snaží o bleskové vyrovnání, mají však problémy s přechodem do útočného pásma.

18:38
    Po 181 minutách prolomil střeleckou impotenci Bruslařů kapitán ZDENĚK KŘÍŽEK, který prostřelil Martina Pejsara z pravého kruhu a využil přesilovou hru. Asistence: Hynek Havelka, Dominik Hrachovec.

18:22
    Martin Pejsar poněkud vyjel z branky a přerušil hru.

18:16
    Další vyloučení na straně Litvínova, což už se dost nelíbí litvínovským trenérům. Dvě minuty za sekání dostal znovu Roman Cikánek (LIM).

18:14
    Dobša se uvolnil mezi kruhy, ale taky netrefil bránu.

17:22
    Bruslaři jsou sice častěji před brankářem, jenže mají problém vůbec trefit branku.

16:46

16:40
    Andrej Moravčík trefil jen gólmanův beton.

16:07
    Martin Pejsar hraje bez hokejky, ale domácí toho ještě nevyužili, protože vůbec nejsou schopní vystřelit.

15:17
    Matouš Horský od modré čáry minul, Litvínov se následně osvobozuje.

14:54
    Domácí mají problém dostat se s pukem z rohu a vystřelit.

14:46
    Středočeši si ale žádnou výraznější šanci nevytvořili. Za držení protihráče byl na dvě minuty vykázán Filip Černohorský (LIM).

14:32
    Výhoda domácích, ti zakládají útok za vlastní bránou.

13:56
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

12:14
    Ze strany vypálil Dominik Hrachovec, ale pro Martina Pejsara to neznamenalo výraznější komplikaci.

11:09
    Z mezikruží vypálil Marek Berka, skákavý puk však dokázal Radek Haas vyrazit.

10:47

10:24
    Hosté byli poněkud nepřesní, proto se dostal kotouč do střední třetiny hřiště.

10:12
    Litvínovští se již usadili v pásmu, zatím ale ještě nevystřelili.

09:55

09:47
    Závar před Martinem Pejsarem první brankou neskončil. Jan Dvořák sice dorážel usilovně, leč brankář Litvínova bez problémů zasáhl.

09:06
    Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě vystřelil od modré čáry Radek Liška, ale Radek Haas bez problémů přerušil hru.

08:47
    Naprosto zbytečné vyloučení Václava Imlaufa (MBL), který fauloval ve středním pásmu. Hlavní rozhodčí ho vykázal na dvě minuty za nedovolené bránění.

07:58
    Hosté jsou již ve čtyřech hráčích na ledě.

07:55
    Tři sekundy se bude hrát pět na tři. Dvě minuty za krosček dostal Roman Cikánek (LIM).

07:45
    Na modré čáře se napřáhl Matouš Horský, ale jeho střela bya zblokována.

07:23
    A znovu. Mladá Boleslav je při přesilovce naprosto neškodná.

07:04
    Hokejisté Litvínova se osvobozují, domácím znovu vůbec nejde přesilovka.

06:06
    Dan Bartoš dostal kotouč až do útočného pásma Litvínovských.

05:58
    První vyloučení utkání přichází na straně hostů. Menší trest za hákování dostal Filip Ineman (LIM).

05:54
    Domácí hrají ve výhodě.

03:40
    Přemysl Svoboda jel úplně sám na branku, jenže svůj samostatný nájezd nedotáhl gólového konce. Radek Haas si prostor u pravé tyče ohlídal.

03:31
    I Jiřího Beneše poslal trenér domácích hned zkraje na led a boleslavský útočník prověřil také tvrdou střelou brankáře Martina Pejsara.

02:56
    Petr Foerster se nakonec do pásma s pukem nedostal, boleslavského útočníka odstavil od kotouče téměř o hlavu vyšší hráč Severočechů.

02:27
    Rozhodčí Petr Bosák odpískal první ofsajd tohoto utkání.

02:09
    Utkání sleduje 61 diváků.

01:17
    Peter Novák oproti včerejšku dnes hraje a hned zaměstnal brankáře Litvínova svou střelou z levého kruhu.

00:01

Hráči jsou ještě u svých branek, zápas začne asi s dvouminutovým zpožděním.

Rolba už opustila kluziště, za malou chvíli nastoupí hráči a rozhodčí.

Pěkné mrazivé sobotní poledne. Zatímco Mladou Boleslav svírá zimní inverze a nad stadionem na Staroměstském náměstí probíhají jedny z posledních vánočních trhů, sehrají starší dorostenci Mladé Boleslavi a Litvínova svůj poslední duel v roce 2016. Oba týmy by samozřejmě chtěly, aby pro ně utkání dopadlo co nejlépe, vyhrát však může jen jeden. Snad se můžeme těšit na povedený zápas.

BK Mladá Boleslav: Haas (Marek) – Beneš, Novák, Dlabola (A), Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Jindra, Moravčík

HC Litvínov: Pejsar (Kožnar) – Havlík (A), Bártek, Liška, Myšák (C), Černohorský, Hipius, Cikánek – Ineman, Bartoš, Arnold, Dufek, Kordule, Berka, Svoboda, Pavlíček, Pech

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák.

Bruslaři se trápí. Již 162 minut čekají na vstřelenou branku, v nadstavbě navíc ještě ani jednou nezvítězili. Sice do ní vstupovali jako favorit a lídr tabulky, nyní to však s jejich případným postupem do play-off nevypadá vůbec růžově. Zda Středočeši zlepší své výkony, budeme sledovat v sobotu po obědě. Příjemnou zábavu.

HC Litvínov
    Litvínovu se v pátek moc nepodařilo utkání v Kolíně, kde Severočeši ztratili jeden bod. Oproti Mladé Boleslavi však mají chemici opravdu o poznání méně bodů, a tak se dá očekávat, že Litvínovští budou v roli outsidera. Jak už to ale bývá, i ten může leckdy překvapit.

Půl hodiny po poledni začne ve ŠKOENERGO Aréně utkání mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem, buďte vítáni u jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 19. Křížek (Havelka, Hrachovec), 26. Imlauf (Foerster, Šípek), 32. Křížek (Hrachovec, Havelka)

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák