2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Švédsko
Sobota 17.12.2016, 10:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour

To je ode mne vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (12:22:06)

Od švédských fanoušků si ještě užil ovace brankář Viktor Fasth, jenž dnes značně podržel svůj celek.

Do posledních dvou utkání Channel One Cupu jsou karty rozdány jasně. Švédové již mají jistotu prvenství v turnaji, naopak Češi budou jistě poslední. Finové si to s Rusy rozdají o druhou příčku.

Nejlepším hráčem Finska je vyhlášen Roope Hintz, z celku Švédska je vybrán Linus Omark.

Je tu konec utkání, Švédové si připisují druhou výhru v turnaji, Finové budou v posledním utkáním s Ruskem bojovat o druhé místo. Ve třetí třetině jsme viděli velké množství šancí, ale všechny zůstaly nevyužity.

59:15
    Haapala na levém kruhu přestřelil. Švédové následně vyhodili na icing.

59:01
    Přerušená hra, vhazovat se bude před Fasthem. Time out pro Finy.

58:59
    Finové bez brankáře, začíná power play domácích!

58:27
    U druhé tyčky zakončoval Bergström a ani ten nevyužil dvojnásobnou přesilovou hru.

57:51
    Rosen dvakrát z první nezasunul kotouč do finské branky.

57:14
    Švédové se až teď dostali do pásma, Oskar Lindblom nedokázal dorážku pořádně usměrnit a Säteri puk dokázal zachytit.

56:35
    Pesonen dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Mankinen za nedovolené bránění.

56:35
    Obrovská šance pro Švédy rozhodnout utkání a utnout snažení soupeře. Je tu dvouminutová přesilovka pět na tři pro hosty!

56:16
    Švédové nepřešli čistě modrou čáru a sudí přerušuje hru kvůli ofsajdu.

55:18
    Švédové dobře brání a ačkoliv teď byli Fini při hře čtyři na čtyři lepším týmem, k žádné vážnější šanci se nedostali.

53:42
    Vylučuje se na obou stranách. Daniel Brodin a Sami Lepistö dostávají shodně dvě minuty za hrubost.

53:06
    V útočné třetině se k puku prodral Roope Hintz a Fasth jeho slibnou střelu se štěstím vykryl.

52:29
    Mezi kruhy pálil golfákem Ryno nad. Na zvrat v utkání to nevypadá, Švédové nyní mají místy drtivý tlak.

52:00
    Severské derby míří do finále. Švédové nadále drží dvoubrankové vedení a pouhých osm minut je dělí od vítězství na Channel One Cupu.

51:00
    Tlak Švédů pokračuje! Erik Gustafsson vystřelil švihem na rozhozeného Säteriho a domácího brankáře dnes potřetí zachránila tyčka.

50:07
    Od modré to zkusil Rundblad, ale střelu mu nesedla a skončila mimo.

49:08
    Finové hráli opět v šesti a budou se muset znovu bránit ve čtyřech.

48:38
    Za necelou minutu to zvonilo za Säterim znovu! Odražený kotouč si našel Magnus Nygren a dělovkou ho napálil do tyče.

47:54
    Oskar Lindblom vybojoval za brankou kotouč, předložil ho Johanu Rynovi, který nastřelil pouze tyčku!

47:21
    Čárový sudí přerušil hru, zapískal ofsajd Švédů.

46:47
    Mimořádně obratně se před Säteriho dostal David Rundblad, zakončil, ale finský brankář za svá záda kotouč nepustil.

45:53
    Se slabou střelou Oskara Osaly neměl Viktor Fasth sebemenší problém.

44:06
    Linus Omark lahůdkovou žabičkou našel Johana Ryna, který v gólové pozici poslal puk těsně vedle.

43:49
    Mezi kruhy dostal přihrávku Miro Aaltonen, rychle vypálil a Viktor Fasth zasáhl maskou. Sudí po chvilce přerušil hru.

42:44
    Švédové dobře brání střední pásmo a Finové se nemohou dostat do útočné třetiny.

41:44
    Nahození ze středního pásma vysokým obloukem skončilo v lapačce Harri Säteriho.

40:54
    Puk se dostal až za finskou branku a domácí rozehrávají do středního pásma.

40:01

Divoká druhá třetina je minulostí. Švédové udrželi dvoubrankové vedení a to hlavně zásluhou Patrika Zackrissona a Magnuse Nygrena, kteří navyšovali náskok svého týmu. Za Finy snižoval Miro Aaltonen a Henrik Haapala. Další třetina začne v 11:43.

40:00

38:26
    Hezkou individuální akcí se prezentoval John Norman, nakonec vypálil bez přípravy těsně vedle levé tyče.

37:57
    Trenér Švédů je si vědom nynější převahy soupeře a bere svému výběru oddechový čas.

37:57
    Velmi nepřesná rozehrávka Sebastiana Aha končí na zakázaném uvolnění.

36:56
    Kombinace Finů skončila za modrou čárou, jelikož domácí špatně střídali a neudrželi kotouč.

35:47
    Brankář Fasth nerozehrál přesně a umožnil tak soupeři, aby se mohl usadit v pásmu.

34:30
    Švédové jsou usazeni v pásmu a do střelby se netlačí. Säteri zatím při oslabení neměl moc práce.

33:52
    Sražená střela Švédů skončila v ochranné síti a sudí vykazuje hru do středního pásma.

33:15
    Roope Hintz si pomohl menším faulem a dostává dvě minuty za držení protihráče.

32:15
    Už, už to vypadalo, že Mankinen se dostane mezi dva hráče a bude tváří v tvář brankáři, jenže na poslední chvíli skvěle zasáhl Sebastian Aho a šanci mu překazil.

31:30
    Až nyní se musel Säteri činit, s nepříjemnou střelou od modré si poradil. Trest Finů zanedlouho končí.

31:16
    Hosté nehrají přesilovku ideálně a domácí se již podruhé osvobodili.

29:31
    Finové hráli v šesti a nabízejí tak soupeři přesilovou hru. Dvě minuty odsedí Henrik Haapala.
    28:34 Roope HINTZ - 2:4

28:34
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové bleskurychle využívají přesilovou hru a vrací se do utkání! Střelu Roopa Hintze tečoval ve výskoku před Fasthem HENRIK HAAPALA a usměrnil tak kotouč do vlastní sítě. Asistence: Roope Hintz.

28:30
    Daniel Rundblad se provinil sekáním a jde si odsedět dvouminutový trest.
    27:24 Patrik ZACKRISSON - 1:4

27:24
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    PATRIK ZACKRISSON je za skvělý výkon odměněn první brankou v zápase. Střelu Tömmernese vyrazil Säteri pouze před sebe, puku se ujal švédský kanonýr a nechytatelně ho poslal do horního růžku. Asistence: Henrik Tömmernes.

27:20
    Simon Suaranta nedokázal zpracovat skákavý kotouč a čárový sudí odpískal další zakázané uvolnění.

26:35
    Nepřesná rozehrávka Finů končí icingem.

26:15
    Ve skrumáži před brankou Finska se nejlépe zorientoval její strážce a přerušil hru. Následná strkanice podpořena jásotem fanoušků nepřinesla žádný pěstní souboj ani dvouminutové tresty.
    Ačkoli nehraje domácí Rusko, aréna je slušně zaplněna
    24:33 Miro AALTONEN - 1:3

24:33
    Domácí fanoušci se vyžadovali "šajby" a Finové jim přání splnili. MIRO AALTONEN nevěděl co s pukem, a tak vyslal přesnou střelu po ledě, na kterou Fasth nedokázal zareagovat. Asistence: Niko Peltola.

23:58
    Robert Rosen neproměnil velkou šanci a ještě za to zaplatil. Z bezprostřední blízkosti nepřekonal Säteriho a navíc do něho narazil, což sudí posoudil jako nedovolené bránění.
    21:42 Magnus NYGREN - 0:3

21:42
    Švédové jasně dominují. Tömmernes naznačil střelu, tím pádem krásně uvolnil MAGNUSE NYGRENA, který nechytatelnou ránou poslal puk nad lapačku Säteriho. Asistence: Henrik Tömmernes, Linus Omark.

21:10
    Obránce Sami Lepistö dostává dvě minuty za držení hole.

20:53
    Obránce Tommernes namazal přímo na hůl Joonase Kemppainenea, který zamířil těsně nad levý horní růžek Fasthovy branky.

20:01
    Druhou periodu začínají Finové zkrácenou přesilovou hrou.

20:01

Máme tu konec první třetiny, ve které byli Švédi o něco lepším, ale hlavně produktivnějším týmem. Do vedení poslal hosty v šesté minutě Erik Gustafsson, za jedenáct minut přidal druhou branku Alexander Bergström. Další třetina začne v 10:49.

20:00

19:20
    Finům se nedaří usadit v pásmu a čas do konce třetiny se jim rychle krátí.

18:50
    Šance pro Finy na branku do šatny, která by je značně vrátila do hry. Linus Omark dostává dvě minuty za hákování.

17:26
    Ryno Omark dobře přečetl hru a vypíchl soupeři přihrávku. Henrik Haapala by jinak dostal kotouč do velice slibné pozice.
    16:31 Alexander BERGSTRÖM - 0:2

16:31
    Švédové vedou už o dvě branky! Andres Thuresson krásným pasem přes dva hráče našel najetého ALEXANDRA BERGSTRÖMA, který střelou na zadní tyč nedal Säterimu šanci. Asistence: Patrik Zackrisson, David Rundblad.

14:27
    Simon Önerud na ledě, Švédové v plném počtu.

14:01
    Závar před brankou Fastha gólem neskončil. Největší šanci měl Harri Pesonen, když šikovně tečoval pouze do výstroje švédského brankáře.
    Fotografie z úvodu zápasu.

12:51
    Finové nezačínají přesilovou hru dobře, soupeř se osvobodil a vystřídal.

12:27
    První prohřešek proti pravidlům od Švédů. Simon Önerud inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

11:34
    Daniel Brodin dostal dobrý pas, ale nepohlídal si modrou čáru. Ofsajd a buly ve středním pásmu.

10:42
    Schovaná střela Joonase Kemppainena nakonec doputovala až do lapačky švédského brankáře.

09:33
    Normanovi přeskočil puk hokejku, tudíž se do pásma vrátili Finové. Další zákrok Fastha, tentokrát přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levici.

08:34
    Od modré zkoušel štěstí Mikko Lehtonen, avšak zkušený Viktor Fasth byl na jeho pokus připraven.

07:56
    Nahozený kotouč Säteri přikryl pod lapačku a přerušil hru.

07:16
    Po komerční přestávce se hraje v třetině Finů, hokejisté Tre Kronor jsou po vstřelené brance lepším týmem.

06:49
    Centr druhé švédské formace Patrik Zackrisson vystřelil přes obránce, ale Säteri puk viděl a v poklidu ho lapil do lapačky.
    05:30 Erik GUSTAFSSON - 0:1

05:30
    Švédové se po vypršení Aaltonenova trestu dostávají do vedení. Omark za brankou dobře podržel kotouč, počkal si na najíždějícího ERIKA GUSTAFSSONA, který na nic nečekal a z první poslal puk za zmateného Säteriho. Asistence: Linus Omark.

04:29
    A Finům se po více než minutě strávené v obranném pásmu daří konečně vyhodit za modrou čáru.

03:55
    Po rychlé kombinaci se puk dostal před bránu k Johanu Rynovi, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal Säteri.

03:21
    A poprvé se i vylučuje. Finský útočník Miro Aaltonen dostává dvě minuty za krosček.

02:43
    Pro střelu si sjel Henrik Tommernes a jeho dělovka vypadla Säterimu těsně vedle levé tyče. První větší šance utkání.

02:08
    Finové zavřeli soupeře v pásmu a švédský brankář musel několikrát zasahovat, první branky se ale diváci v Ledovém paláci nedočkali.

01:23
    Lehké nahození Bertilssona vyrazil Fasth do rohu kluziště.

00:10
    Úvodní buly sice získali Finové, avšak poprvé v utkání musel zasahovat Säteri. Střelou po ledě ho prověřil Oskar Lindblom.

00:01

Zazněly hymny obou reprezentací a za malou chvilku začne další utkání Channel One Cupu.

Finsko: Säteri (Ortio) – Lepistö, Peltola, Gröndahl, Eronen, Rissanen, Lehtonen, Koivisto, Mikkola – Hartikainen, M. Aaltonen, Haapala – Mankinen, Kemppainen, Pesonen – Hintz, Osala, Nättinen – J. Lajunen, Suoranta, Manninen.

Švédsko: Fasth (Gustafsson) – Nygren, Gustafsson, Bertilsson, Rundblad, Aho, Tömmernes, E. Johansson, Rensfeldt – Lindblom, Ryno, Omark – Thuresson, Zackrisson, Bergström – Klingberg, Westerholm, Önerud – Brodin, Rosén, Norman.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Shalagin, Shislo.

Finsko: Finové zahájili Channel One Cup na domácí půdě v Helsinkách, kde si dokázali poradit s českým týmem 4:2. K úspěšně odvetě za Karjala Cup vykročili domácí Finové již v 1. třetině, kdy se dvakrát prosadil Miro Aaltonen. Češi sice snížili ve druhé třetině, ale mimořádně efektivní Finové měli utkání pod kontrolou a dokráčeli k vítězství 4:2. Nyní by Finové rádi navázali na Karjala Cup, kde si se skandinávským rivalem poradili 4:1.

Švédsko: Reprezentace Tre Kronor sehrála úvodní utkání turnaje proti domácí sborné a ve vyprodaném Ledovém paláci dokázala ruský výběr porazit 3:1. Utkání bylo dlouho vyrovnané, Švédové nejprve museli dotahovat jednobrankovou ztrátu z 1. třetiny, kterou smazali v prostředním dějstvím. O vítězství Švédska rozhodl až závěr třetí třetiny, když v 59. minutě zlomil nerozhodný stav Simon Bertillson. Jeho spoluhráč Andreas Thuresson pak střelou do prázdné branky pečetil vítězství svého týmu nad Ruskem 3:1. Po jednodenní pauze čeká na Švédsko výběr sousedního Finska.

Channel One Cup pokračuje sobotním programem, který obstará v Ledovém paláci v Moskvě severské derby mezi Finskem a Švédskem. Obě reprezentace prožily vítězný vstup do druhého turnaje Euro Hockey Tour. Vítěz tohoto utkání tak bude mít možnost přiblížit se i ke konečnému prvenství ruské části podniku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Jan Tajzler

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 25. M. Aaltonen (Peltola), 29. Haapala (Hintz) – 6. Gustafsson (Omark), 17. Bergström (Zackrisson, Rundblad), 22. Nygren (Tömmernes, Omark), 28. Zackrisson (Tömmernes)

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Shalagin, Shislo