Česko – Švýcarsko 4:2 (kon.) | Japonsko – Rakousko 2:0 (kon.)
Rakousko
Sobota 17.12.2016, 20:00 • Ostrava-Poruba • Euro Hockey Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Japonsko

Japonky na turnaji všechny své zápasy vyhrály, když nejdříve porazily českou reprezentaci 2:0, a poté stejným výsledkem včera porazily Švýcarsko.

Rakousko

Nejslabší článek turnaje prohrál úvodní zápas se Švýcarkami vysoko 0:5. Včera sice dokázaly rakouské hokejistky držet krok s českým národním týmem, avšak stejně prohrály po samostatných nájezdech.

Japonsko: Fujimoto (Kondo)- Takeda, Shiga, Toko, Koike, Takeuchi, Hosoyamada, Suzuki, Hora, Nakamura, Adachi, Kubo, Ono, Yoneyama, Osawa, Fujimoto, Terashima, Iwahara, Ukita, Toko, Enomoto

Rakousko: Arnberger (Ekrt)- Lopez, Grascher, Hybler, Granitz, Trummer, Mazurek, Killisch, Hummel, Kantor, Altmann, Schafzahl, Vlcek, Witich, Pesendorfer, Brunner, Volgger

Rozhodčí: Malá – Šťastná, Štefková.

Po státních hymnách jsou týmy připraveny k zahájení zápasu.

00:01

00:15
    Po vyhraném vhazování se do útočného pásma dostávají hráčky Rakouska. Japonsko vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:29
    Japonsku přechod přes střední pásmo nevyšel, Rakousky jim sebraly kotouč.

00:47
    Japonky v útočném pásmu kombinují.

01:27
    Nepřesná přihrávka Japonek, ofsajd pro Japonsko.

02:10
    Enomoto drží puk za brankou Rakouska, hledá dobře postavenou spoluhráčku.

02:45
    Iwahara dobře vystihla přihrávku Rakušanek, ale neměla rychlost na to, aby mohla jít sama do protiútoku.

03:38
    Bude se vhazovat po levé ruce Arnberger.

04:35
    Japonsko střídá, puk mají za vlastní brankou, kde je Rakušanky napadají.

05:10
    Volgger si najížděla před branku, ale na puk nedosáhla.

05:35
    Akci Japonek zastavuje brankářka Arnberger.

06:38
    Yoneyama za brankou Rakouska.

06:54
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Yoneyama zpoza branky nahrála před branku, kde do puku praštilo více hokejek, puk se avšak odrazil zpátky na HARUNU YONEYAMA, která posílá Japonky do vedení. Asistence: Shoko Ono

08:18
    Bude se vylučovat, rozhodčí nechává výhodu pro Japonky, které jsou v šesti.

08:52
    Toko v ponechané výhodě orazila tyč. Výhoda avšak ještě pokračuje.

09:19
    Rakouská Vlcek podrazila Japonku a jde si odpočinout na dvě minuty.

09:53
    Japonsko využívá svou první přesilovou hru. SHIORI KOIKE dostala přesnou přihrávku, následnou střelou k tyči posílá Japonky do dvoubrankového vedení. Asistence: Harina Yoneyama

11:01
    Mazurek vystřelila od modré čáry, Fujimoto nemusela zasahovat.

11:48
    Hra přerušena pro ofsajd, vhazování ve středním pásmu pro Rakušanky.

12:30
    Osawa s Fujimoto si nerozuměly a puk končí za brankou Arnberger.

13:54
    Koike nahazuje na branku, ale Rakušanky vyhazují přes všechny čáry, ale doprostřed branky Fujimoto.Zakázané uvolnění to tedy nebude, Japonky musí začít od své svatyně.

14:23
    Ukita nahazuje do útočného pásma, u mantinelu je dříve rakouská Mazurek.

15:25
    Fujimoto se vydala hrát za svou branku, kde byla ale jako první rakouská hráčka.

15:58
    Grascher obehrála dvě protihráčky, ale pak přihrávku zkazila.

17:29
    Alttmann na modré čáře napálila puk na branku Fujimoto.

18:28
    Nyní Rakušanky drží Japonky v jejich obranném pásmu, Fujimoto několikrát puk vyrazila, ale nakonec ho podržela.

18:40
    Hráčka Fujimoto si pomohla hákováním, když ji soupeřka v souboji předjela a Rakušanky mají k dispozici přesilovou hru.

19:40
    Hra se pohybuje ve středním pásmu, Japonky se zatím brání statečně.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:41 .

V první třetině jsme byli svědky dvou branek v podání Japonska, které v zápase zatím dominuje více. Rakušanky měli pár pokusů, ale vše zatím vyřešila doposud bezchybná Fujimoto. Rakousko bude mít ještě k dispozici 37 vteřin přesilové hry, když závěru šla na trestnou lavici Fujimoto.

20:01

20:29
    Hummel si sjížděl před branku, ale promáchla.

21:40
    Střela od modré v podání Suzuki, puk si raději podrží Arnberger.

22:45
    Toko šla tváři v tvář gólmance Rakouska, ale nevyzrála na ni

23:28
    Pesendorfer se procpala do útočného pásma, její střela je ale velice nepřesná.

24:09
    Toko mířila také mimo, Japonsko ale i přesto zústává v útoku.

24:37
    Osawa zamezila přihrávce Rakušanek, ale ty přesto získaly kotouč zpět do své moci.

26:17
    Zakázané uvolnění Rakušanek.

26:29
    Arneberger chvíli něvěděla kde má puk, než ho hráčka Rakouska vyvezla až k Fujimoto.

27:42
    Altmann obkroužila branku, puk přenechala Mazurkové, která avšak nastřelila pouze soupeřku.

28:29
    Toko si klepala o přihrávku, kterou dostala a střelou z první vyzkoušela pozornost Arnbergerové od modré čáry.

28:45
    Vhazování u Arnberger vyhrálo Japonsko, které opět kombinuje za brankou soupeřek.

29:15
    Fujimoto poslala přesnou přihrávku na Suzuki, ta ale nebyla dostatečně rychlá, aby ubránila puk před dotírající Brunner.

31:03
    Toko s Enomoto se snažily projít až k Arnbergerové, avšak neúspěšně.

32:12
    Hummel prodloužila přihrávku až do útočného pásma, kde ale byly dříve ženy z Japonska.

33:07
    Pár střel lítalo okolo gólmanky Rakouska, ta nemusela zasahovat.

33:49
    Takeuchi zahákovala soupeřku a Japonsko má k dispozici druhou přesilovou hru.

35:49
    V přesilovce se nic nestalo, Rakušanky jen kombinovaly a nenašly vhodnou příležitost k výnamnější střele.

37:47
    Arnberger skočila na led pro skákající puk a hru tak raději přerušila.

38:00
    Současně vyloučené hráčky Rakouska a Japonska. Ono si odpyká trest za držení protihráče, Mazurek zase za krosček.

39:33
    V posledních sekundách Rakušanky kombinují, ale Japonky vyhazují.

39:59
    Beckhandová střela v podání rakušanky kočí pouze na vyrážečce Fujimoto.

40:00

V druhé třetině jsme viděli hokej z jedné strany na druhou, množství šancí i nepřesných přihrávek, ale žádný gól. Pokud Rakušanky budou v tomto hokeji co předvádí pokračovat, jistě se vyrovnání nedočkají. Japonsko oba své zápasy na turnaji vyhráli poměrem 2:0, tudíž pro dnešek mají asi hotovo. Uvidíme, jestli se jim podaří ještě skóre nějak upravit.

Další třetina začne přibližně v 21:22.

40:01

40:08
    Pár sekund po vhazování končí puk na střídačce Rakouska.

41:04
    Japonsko nahodilo kotouč od své branky, až za branku Rakouska.

41:46
    Zakázané uvolnění Japonska,

42:35
    Japonská hráčka vybruslila před branku, když v tom byla podražena.

43:09
    Japonky předvádí krásné přihrávky, finální střela jde vždy ale nad branku.

44:07
    Koike od modré napálila puk, Arnberger si ho pohlídala na své hrudi.

44:35
    Rakousko vyhazuje a jsou kompletní.

45:13
    Takeuchi nedovolila Brunnerové v pokračování akce.

45:29
    Zakázané uvolnění Rakouska.

46:12
    Rakouská Arnberger v kleku pohlídala puk.

46:26
    Pěkný přechod do útoku v podání Rakouska, Altmann ovšem kazí celou souhru.

47:00
    Toko vybojovala za vlastní brankou puk, které vyváží dopředu.

48:29
    Japonky jely dvě na jednu, finální přihrávka byla zastavena obránkyni Granitz.

49:41
    Toko si pomohla podržením, aby zabránila protiútoku Rakouska.

50:20
    Japonky se osvobozují, posílají kotouč až za branku Arnberger.

50:34
    Rakušanky nahodily před červenou čárou, rozhodčí signalizují zakázané uvolnění.

51:17
    Nepřesná souhra hostujícího Rakouska, puk mají na své polovině.

51:40
    Arnberger upozorňuje své spoluhráčky, že přesilová hra bude končit.

52:05
    Suzuki střílela mimo, u mantinelu je dříve její spoluhráčka.

52:37
    Trummer si chtěla soupeřku obhodit o mantinel, to ji ale nevyšlo.

52:52
    Osawa si dobře nabruslila na střed, šla do protipohybu soupeřky, ale její střelu vyrážečkou vyrazila Arnberger.

54:30
    Nakamura si sjížděla před branku, ale promáchla.

54:49
    Kapitánka Esther Kantor držela protihráčku a jde si odpočinout na dvě minuty.

55:09
    Útočící hráč v brankovišti.

55:42
    Nakamura, Ukita, Hosoyamada a poté Enomoto nedokázaly prostřelit Arnberger.

57:00
    Rakušanky se dostali až před Fujimotovou, ale nedokázaly ji prostřelit.

57:33
    Z nebezpečného protiútoku se Japonky mohly radovat. Avšak Suzuki celou akci zkazila nepřesnou střelou.

57:59
    Zakázané uvolnění pro Rakousko.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:26
    Suzuki se snažila vystřelit, avšak její střela končí v rohu.

58:46
    Arnberger podrží puk v lapačce.

59:16
    Rakušanky v šesti!

59:48
    Zakázané uvolnění a oddechový čas pro Rakousko.

V třetí třetině oba týmy hrály vyrovnaně, Rakousko si sice v poslední minutě vyzkoušelo hru v šesti, ale i to jim nepomohlo k dnešní prohře. japonsko naopak všechny své zápasy na turnaji vyhrálo poměrem 2:0.

To je pro dnešek ode mne vše, děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek večera z promrzlé arény v Porubě.

Nejlepší hráčka Rakouska: ARNBERGER Nicole

Nejlepší hráčka Japonska:Chiho Osawa