Rusko – Česko 7:4 (kon.)
Rusko
7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Česko
Sobota 17.12.2016, 03:30 • R.J. Lalonde Arena, Bonnyville • World Junior A Challenge

51:23
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vzápětí je tu ještě čtvrtá reakce našich mladíků. Postaral se o ni PAVEL KOUSAL – 7:4. Asistence: Radovan Pavlík, Petr Kodýtek.

50:13
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Jenže zdá se, že sborná si tohle vítězství už pohlídá. Za Kváču dostal puk IVAN ČECHOVIČ – 7:3. Asistence: Andrej Svečnikov.

44:25
    Česká devatenáctka za téměř rozhodnutého stavu zápas nezabalila a ještě žije. Po využité přesilovce z hole DAVIDA KVASNIČKY prohrává už jen o tři góly – 6:3. Asistence: Adam Kubík, Kristian Reichel.

35:00
    Přesně pět minut před sirénou Češi snižují, jejich druhou radost zařídil KRISTIAN REICHEL – 6:2. Asistence: Tomáš Havránek.

29:18
    Tak tohle už vypadá s českým týmem opravdu hodně špatně. Ještě neuběhla ani polovina zápasu a už prohrává o pět gólů, hattrick totiž završil ANDREJ SVEČNIKOV – 6:1. Asistence: Alexej Lipanov.

25:57
    Poprvé v zápase se skóre mění v přesilovce, ruskou početní výhodu využívá ALEXEJ LIPANOV – 5:1. Asistence: Venjamin Baranov.

22:52
    Jenže Kváčovi nevydrželo čisté konto ani tři minuty a poprvé inkasuje z hokejky IVANA KLEPKA – 4:1. Asistence: Venjamin Baranov.

14:14
    Jenže po minutě a jedenácti sekundách si sborná bere zpet dvoubrankové vedení. Do černého mířil dnes podruhé ANDREJ SVEČNIKOV – 3:1. Asistence: Georgij Dědov.

13:03
    Netrvalo ale dlouho a Češi snižují na rozdíl jediné branky zásluhou RADOVANA PAVLÍKA – 2:1. Asistence: Petr Kodýtek, Jakub Sirota.

09:49
    Ještě neuplynulo asi deset minut a česká devatenáctka už prohrává o dva góly. Tentokrát se o to postaral DENIS MICHNIN – 2:0. Asistence: Nikita Anochovskij, Nikita Ochoťuk.

06:21
    Rusové otevírají skóre duelu o bronz, Jana Růžičku jako první překonal ANDREJ SVEČNIKOV – 1:0. Bez asistence.

Branky a nahrávky: 7. Svečnikov, 10. Michnin (Anochovskij, Ochoťuk), 15. Svečnikov (Dědov), 23. Klepko (Baranov), 26. Lipanov (Baranov), 30. Svečnikov (Lipanov), 51. Čechovič (Svečnikov) – 14. Pavlík (Kodýtek, Sirota), 35. Reichel (Havránek), 45. Kvasnička (Kubík, Reichel), 52. Kousal (Pavlík, Kodýtek)

Rusko: Jakovlev (Ustimenko) – Galeňuk, Baranov, Pereljajev, Kalabuškin, Jegorov, Ochoťuk, Dědov – Bicadze, Lipanov, Lobanov, Alexejev, Svečnikov, Anochovskij, Klepko, Čechovič, Muranov, Kostin, Michnin, Marušev, Slepec. Trenér: Sergej Golubovič.
    Česko: Růžička (21. Kváča) – Adámek, Hanousek, Doudera, Kvasnička, Kachyňa, Sirota, Novák – VIldumetz, Dvořák, Kodýtek, Havránek, Pavlík, Procházka, Werbik, Kousal, Zachar, Vracovský, Kubík, Kurovský, Reichel. Trenér: David Bruk.