Detroit – Anaheim 6:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Ottawa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Edmonton – Tampa 3:2 (2:1 po s.n.) | Boston – Los Angeles 1:0 (kon.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 18.12.2016, 01:15 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Pittsburgh Penguins.

Domácí tým se propadl na dno Atlantické divize, když ve 29 zápasech nasbíral stejný počet bodů. Toronto před tímto utkáním odehrálo tři zápasy na svém ledě a získalo pouze dva body za dvě porážky na nájezdy. Jedna z nich přišla v noci na pátek, kdy kanadské město vyplenila Arizona po výsledku 2:3. Za Toronto se v tomto utkání trefili Matthews a Marner. Dnes by tým okolo kouče Babcocka rád konečně vyhrál a potěšil své fandy, ale do města přijíždí opravdu těžký sok.

Mitchell Marner 21 (8+13)

Do Toronta přijíždí Pittsburgh, lídr Metropolitní divize, který v 31 zápasech vybojoval 44 bodů. Ale ani tomuto týmu se poslední zápas nevydařil podle představ a na svém ledě proti Los Angeles nedal ani gól. Soupeř se prosadil v prodloužení a odvezl si dva body za těsnou výhru 1:0. Takže i Pittsburgh má co odčiňovat a to dává utkání velký náboj.

Milan Michálek (TOR) 1 (1+0)

Zápas v Air Canada Centre začne v jednu hodinu ráno, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky, ale nenechte si ujít náš zápas. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas nám začne s menším zpožděním, nikam ale neodcházejte.

Máme za sebou hymny USA a Kanady, zápas může začít!

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov – W. Nylander, Matthews, Hyman – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Pouliot, Oleksy, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Fehr, Cullen, S. Wilson.

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Shewchyk, Sericolo.

00:01

00:13
    První střelu utkání vyslal domácí Zajcev, rána byla sražena hostujícím obráncem, vhazovat se bude v pásmu před Fleurym.

00:52
    Z bekhendu to zkusil Matthews, Fleury musel hned ze startu vytasit zákrok.

01:27
    Jenže najednou se do sóla po přihrávce vzduchem dostal Hagelin a i přes faul zakončil. Nedal, ale sudí nařídili trestné střílení.

01:27
    Hagelin zkusil rychlý bekhendový blafák, Andersen jeho pokus zvládl vybruslit a u své levé tyčky zasáhnout!

01:59
    Před brankou zasáhl James van Riemsdyk gólmana Fleuryho tak nešťastně, že ten musel s krvavým šrámem do šatny k ošetření.

01:59
    Střídání v týmu Pittsburgh Penguins: ze hřiště odchází Marc-Andre Fleury, přichází Matt Murray.

02:42
    Komarov neprošel středem, obrana Pittsburghu jej o puk jednoduše obrala.

04:00
    Toronto se zatím ukazuje v docela aktivním světle, snaží se přecházet do rychlých útoků a při ztrátě puku napadat rozehru soupeře.

04:44
    Navíc si teď domácí zahrají přesilovku, dvě minuty za držení totiž dostal Ian Cole.

05:33
    Sošnikov hledal bekhendem Bozaka, tomu puk odskočil od hokejky. Hosté vyhodili.

06:22
    Leo Komarov to zkusil z pravého křídla, Määttä jeho střelu srazil mimo led. Vhazuje se po Murrayho levici.

06:36
    Další pokus vyslal Gardiner, Toronto je teď docela slušně v ráži.

06:44
    Pittsburgh už je ale v plném počtu, Cole se vrátil do hry.

08:00
    Už se nám ale hosté začínají probouzet, Crosby vybojoval puk a už jde se spoluhráči dopředu.

08:54
    Dumoulinova střela od modré málem překvapila Andersena, puk ale skončil mimo jeho brankoviště.

09:28
    Oleksyho střela od modré už byla přesnější, Andersen přerušil hru svým zákrokem lapačkou.

09:56
    A další střela z dálky, nyní ji vyslal Määttä. Andersen má v kolonce zásahů další čárku.

10:44
    Matt Martin přebruslil soupeře a už byl skoro v brejku na Murrayho. Nakonec byl hostující obranou na poslední chvíli zastaven.

11:40
    Vylučuje se na straně Toronta, dvě minuty za hákování dostal William Nylander.

12:21
    Pittsburgh se usadil v pásmu a rozjel přesilovkovou kombinaci. Za Andersenem to v jednu chvíli dokonce zacinkalo!

12:51
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté si několikrát vyměnili puk při kombinaci a najednou přišel pas do pravého kruhu pro vhazování, kde byl připravený JEVGENIJ MALKIN a ten bombou z první otevřel skóre. Asistence: Justin Schultz, Sidney Crosby.
    12:51 Jevgenij MALKIN - 0:1

13:05
    Toronto právě vstřelilo branku!
    No vida, už máme srovnáno, to ani netrvalo dlouho. Od modré vystřelil NIKITA ZAJCEV, v hloučku hráčů pře Fleurym byl puk tečován a obloučkem skončil v brance. Hosté ještě zkusili challenge pro nedovolené bránění na gólmana, to ale rozhodčí na videu nenašli. Asistence: Mitchell Marner, James van Riemsdyk.
    13:05 Nikita ZAJCEV - 1:1

13:30
    Zajcev je gólem povzbuzen a prakticky při další rozehře znovu vyzkoušel Fleuryho připravenost.

14:37
    Střela od modré na druhé straně, Dumoulinův pokus vytěsnil Andersen do rohu.

15:29
    Domácí stále výborně napadají, poznal to i Oleksy, který měl co dělat, aby zvládl rozehrát.

15:55
    Bude se vylučovat, přesilovku si zahraje domácí Toronto. Dvě minuty za hákování dostal Justin Schultz.

16:36
    Matthews byl sice tísněný, to mu ale nebránilo vystřelit z první. Fleury vyrazil, puk se vykutálel těsně vedle jeho tyče.

17:18
    James van Riemsdyk využil otevřeného prostoru ke střele z pravého křídla, Fleury vyrazil i jeho ránu.

17:53
    Obrovský závor před Fleurym, puk jeden čas dokonce poskakoval brankovištěm a trefoval brankovou konstrukci, za brankovou čárou ale neskončil.

17:55
    Pittsburgh situaci zvládl a nyní je už v plném počtu.

19:00
    Vysoká hůl, vhazuje se ve středním pásmu.

19:26
    Justin Schultz si v pásmu najel do výtečné pozice, kterou i využil pro umístěnou střelu, Andersen rámu z mezikruží zpacifikoval parádním semaforem.

19:56
    Fleury ještě přerušil hru, a přihrávku na Bozaka na poslední chvíli zastavil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli slušný a hlavně rychlý hokej. Na gól se ale čekalo poměrně dlouho. Jako první se dočkali hosté, Jevgenij Malkin využil přesilovku a tvrdou ranou z kruhu dal hostům vedení. To ale trvalo pouhých 14 vteřin, poté s trochou štěstí srovnal Nikita Zajcev. Šancí bylo na obou stranách opravdu dost, další už ale zůstaly na obou gólmanech.

20:19
    Zleva se do pásma vřítil domácí Kadri, jeho střelu příklepem zvládl Fleury schovat ve své výstroji.

22:00
    Toronto je v úvodu druhé třetiny opět velmi aktivní, na Fleuryho jde větší množství střel.

23:00
    A další, nyní od modré čáry. Fleury zasáhl ramenem.

23:46
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se po delší době přesune před Andersena.

23:54
    Määttä pálil od modré, jeho pokus byl sražen. Akce ale pokračovala a z pravé strany vyslal tvrdou ránu Schultz – tu už musel Andersen krotit.

24:59
    Zakázané uvolnění tentokrát na druhé straně, vhazuje se po Fleuryho pravici.

25:15
    Hosté se dostali ven z vlastního pásma a po levé straně si do útoku najížděl Wilson. Slaboučká střela přes obránce však nemohla Andersena překvapit.

26:08
    Parádní stahovačku předvedl Kadri, dostal se tak do pozice proti Fleurymu, gólman Pittsburghu však v souboji obstál a puk vyrazil do rohu.

27:36
    Blízko vedoucímu gólu byl domácí Matthews, puk po jeho pokusu poskakoval v brankovišti, chyběl kousek k tomu, aby skončil v síti. Takhle lízl tyčku a skončil za brankou.

28:20
    Na druhé straně nabral rychlost Sheary, obešel tak Zajceva a bekhendem prověřil Andersenovu připravenost. I gólman Toronta zatím zvládá odolávat.

29:03
    Z osy hřiště vystřelil Hornqvist, Andersen vyrazil puk před sebe.

29:56
    Sheary cpal přihrávku mezi kruhy na svého spoluhráče, Toronto zvládlo ustát i tuto chvíli. Hraje se hokej ve výborném tempu.

30:40
    Teď už zase akce na druhé straně, Fleury krotil prudkou střelu z levé strany.

31:54
    Podobná situace nastala i v pásmu Toronta, Andersen si poradil z prudkou střelou Wilsona od levého mantinelu.

33:00
    Sošnikov před chvíli zboural Crosbyho a nyní pěknou střelou prověřil Fleuryho připravenost. Ten obstál.

33:26
    Gˇolman Pittsburghu se v posledních okamžicích opravdu nenudí, nejprve vykopl nahození z levé strany, poté si poradil i se střelou Poláka od modré.

34:14
    Neuspěl ani na druhé straně Wilson, oba brankáři zatím v utkání vládnou.

34:14
    Před buly v pásmu Toronta se Carrick trochu pošťuchoval s Malkinem, rozhodčí je velice rychle odtrhli od sebe.

35:08
    A další strkanice, nyní v brankovišti gólmana Fleuryho. A bude se vylučovat.

35:08
    Je z toho přesilovka pro Toronto, dvě minuty za krosček dostal Derrick Pouliot.

36:05
    Hosté se dostali z vlastního pásma a dokonce vyrazili do protiútoku. Zatím je to dobře zvládnuté oslabení.

36:34
    Už to ale málem neplatilo, neboť u zadní tyčky se ocitl Bozak, který se vkleče snažil dorazit Marnerovu bekhendovou zadovku. Těsně minul!

37:08
    Pouliotův trest vypršel, Pittsburgh je zase v plném počtu.

38:02
    Z modré si sjel Zajcev a střelou těsně nad ledem mířil k tyčce. Fleury vykopl svým pravým betonem.

38:03
    Je tu další přesilovka pro Toronto. Zajcev byl při zakončování faulován a Conor Sheary dostal dvě minuty za sekání.

38:57
    Pittsburgh zvládl situaci ve středním pásmu a dokonce posunul puk až k Andersenovi. I toto oslabení je ze strany hostů zvládáno celkem v poklidu.

39:45
    Puk je opět daleko od Fleuryho, ani domácí se už nikam neženou.

39:59
    O ještě jednu střelu se pokusil Sošnikov, brankář Fleury však gól do šatny nedopustil a ránu vytěsnil nad branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a do šaten se jde za nerozhodného stavu 1:1. Druhou část utkání ovládli brankáři obou týmu, oba předvedli několik výtečných zákroků a skóre je tak úplně stejné, jako před začátkem této části hry.

40:57
    Kessel se s pukem zadrhl ve středním pásmu, dál ho nepustila obrana domácích.

41:51
    Cullenova střela z pravé strany pouze prolétla prostorem, scházela ji přesnost. Andersen tak nemusel vůbec zasahovat.

42:54
    Domácí Gardiner čeká, až mu spoluhráči dostřídají, zatím s pukem čeká ve vlastním pásmu.

43:59
    Přihrávka rukou zastavila akci Pittsburghu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:24
    Kouzla s holí a pukem ukázal Matthews, uvolnil se přes obránce, v plné rychlosti už ale nezvládl vystřelit. Přesto si vysloužil obdivné povzdechy publika.

45:18
    Přesilová hra pro Pittsburgh, trest za vysokou hůl dostal Matt Hunwick. Byla tam krev, takže to bude celkem na čtyři minuty.

46:06
    Skákající puk znemožnil Shearymu vystřelit, musel si zpracovat a to už u něj byl jeden z bránící čtveřice.

46:53
    Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Pittsburgh už ale rozjíždí další útočnou akci.

47:11
    Velká potíž pro domácí, Nikita Sošnikov vyhodil puk mezi diváky, takže Pittsburgh si zahraje přesilovku pět na tři. A ta bude trvat dvě minuty!

47:32
    Úvod se hostům nevyvedl, Malkin zavinil ofsajd.

48:02
    Nadvakrát pálil Kessel, puk z jeho hole skončil těsně vedle.

48:37
    Opět Kessel a opět mimo. Nápor hostů vrcholí.

48:42
    Po další kombinaci se puk dostal do pravého pruhu pro vhazování a jeho střelu z voleje srazil Zajcev mimo ledovou plochu.

49:11
    Toronto je už ve čtyřech, přečkalo nejhorší nápor soupeře.

49:18
    A teď se už vrátil do hry i Hunwick, takže domácí dým hraje v plném počtu.

50:47
    Crosby a Rielly byli blizoučko gólu, Andersen si ale situaci na brankové čáře pohlídal.

51:10
    Andersen je hvězdou posledních okamžiků, právě totiž vychytal i Kesselovo sólo. Diváci šílí a aplaudují domácímu brankáři.

52:04
    Na straně hostujícího týmu je v posledních minutách velmi aktivní Kessel, koncovka mu ale nevychází podle představ.

53:31
    Zleva to zkusil Sheary, Andersen se zvládl rychle přemístit a pokryl tak i tuto ošemetnou situaci.

54:29
    Andersen na brankovišti vládne, nyní si na něj nepřišel ani dotírající Fehr. Gólman Toronta zalehl volný puk na brankovišti a přerušil hru.

54:35
    Hunwickovo vyhození skončilo mezi diváky, rozhodčí si ale dobře všimli, že puk se nejprve dotkl ochranného skla a nevylučovali.

55:32
    Tvrdá střela v podání Crosbyho byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se po Andersenově pravici.

56:46
    Bozak, i když byl tísněn, zvládl vyvézt puk z vlastního pásma a ještě rozehrát na van Riemsdyka.

57:36
    Tvrdou střelu od levého mantinelu vyslal Hunwick a Fleury si nebyl svým zákrokem vůbec jistý! Nakonec hosté puk dokázali dostat do středního pásma.

58:43
    Hornqvistova střela přes obránce byla zablokovaná, k Andersenovi se vůbec nedostala.

59:20
    Do útočného pásma vjel Bozak, posunul pak puk do druhé vlny na Marnera a ten okamžitě vystřelil. Fleuryho lapačka poté vystřihla efektní zákrok na závěr třetí třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, ani v této třetině jsme gól neviděli. Jak Andersen na straně Toronta, tak Fleury z Pittsburghu předváděli vynikající výkony a soupeřovy hráče doslova přiváděli k šílenství. Čeká nás tak pětiminutové nastavení a pak možná i samostatné nájezdy.

60:11
    Hned v úvodu mohl rozhodnout domácí Komarov, Fleury ale i tentokrát odolal. Pokračujeme tedy ve hře.

60:53
    Malkin využil více volného prostoru, nejprve si dovolil kličku, poté naznačil přihrávku a nakonec vystřelil. Andersen vyrazil před sebe.

61:36
    Zajcevova střela z ostrého úhlu neměla moc šancí na úspěch, Toronto ale pokračuje v útoku.

62:00
    A je rozhodnuto. Marner nejprve svou střelou trefil pouze boční síťku, ale šel i nadále za pukem a za brankou si jej znovu vybojoval. Při pokusu o vybruslení si mu Fleury skočil pod nohy, puk se odrazil na hůl JAKEA GARDINERA a ten lehkým obloučkem trefil odkrytou branku Pittsburghu – 2:1! Asistence. Mitchell Marner.
    62:00 Jake GARDINER - 2:1

Domácí tým dokázal udolat velkého soupeře a po dvou minutách v prodloužení si připsal prémiový bod. Rozhodující okamžik sice zařídil Jake Gardiner, velký kus práce ovšem v akci odvedl i Mitchell Marner. Konečný výsledek utkání je tedy 2:1 pro Toronto.

Roman Polák (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:12

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:17:50)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. N. Zajcev (Marner, J. van Riemsdyk), 62. Gardiner (Marner) – 13. Malkin (J. Schultz, Crosby)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (2.-12. M. Murray) – Dumoulin, Pouliot, Oleksy, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Fehr, Cullen, S. Wilson.

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Shewchyk, Sericolo

Diváci: 19 553