Detroit – Anaheim 6:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Ottawa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Edmonton – Tampa 3:2 (2:1 po s.n.) | Boston – Los Angeles 1:0 (kon.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 18.12.2016, 01:15 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:17:50)

Trestné minuty: 8:8

Domácí tým dokázal udolat velkého soupeře a po dvou minutách v prodloužení si připsal prémiový bod. Rozhodující okamžik sice zařídil Jake Gardiner, velký kus práce ovšem v akci odvedl i Mitchell Marner. Konečný výsledek utkání je tedy 2:1 pro Toronto.

62:00 Jake GARDINER - 2:1

62:00
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Marner nejprve svou střelou trefil pouze boční síťku, ale šel i nadále za pukem a za brankou si jej znovu vybojoval. Při pokusu o vybruslení si mu Fleury skočil pod nohy, puk se odrazil na hůl JAKEA GARDINERA a ten lehkým obloučkem trefil odkrytou branku Pittsburghu – 2:1! Asistence. Mitchell Marner.

61:36
    Zajcevova střela z ostrého úhlu neměla moc šancí na úspěch, Toronto ale pokračuje v útoku.

60:53
    Malkin využil více volného prostoru, nejprve si dovolil kličku, poté naznačil přihrávku a nakonec vystřelil. Andersen vyrazil před sebe.

60:11
    Hned v úvodu mohl rozhodnout domácí Komarov, Fleury ale i tentokrát odolal. Pokračujeme tedy ve hře.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 46:34
    Zásahy brankářů: 33:45
    Vyhrané vhazování: 30:21
    Hity: 38:42

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, ani v této třetině jsme gól neviděli. Jak Andersen na straně Toronta, tak Fleury z Pittsburghu předváděli vynikající výkony a soupeřovy hráče doslova přiváděli k šílenství. Čeká nás tak pětiminutové nastavení a pak možná i samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    Do útočného pásma vjel Bozak, posunul pak puk do druhé vlny na Marnera a ten okamžitě vystřelil. Fleuryho lapačka poté vystřihla efektní zákrok na závěr třetí třetiny.

58:43
    Hornqvistova střela přes obránce byla zablokovaná, k Andersenovi se vůbec nedostala.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. N. Zajcev (Marner, J. van Riemsdyk), 62. Gardiner (Marner) – 13. Malkin (J. Schultz, Crosby)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov – W. Nylander, Matthews, Hyman – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.
    Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (2.-12. M. Murray) – Dumoulin, Pouliot, Oleksy, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Fehr, Cullen, S. Wilson.

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Shewchyk, Sericolo

Diváci: 19 553