Detroit – Anaheim 6:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Pittsburgh 2:1 (po pr.)
Ottawa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Edmonton – Tampa 3:2 (2:1 po s.n.) | Boston – Los Angeles 1:0 (kon.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.)
Boston Bruins
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Neděle 18.12.2016, 19:10 • TD Garden, Boston • NHL

Ode mě je to pro dnešní den vše. Děkuji za pozornost a u NHL zase někdy nashledanou. (21:49:40)

3. Peter Budaj (LAK) 29 zák., 1 gól, 96,7%

Jediná branka Jimmyh Hayese rozhodla o nejtěsnější výhře Bostonu Bruins v tomto utkání!

Ta padla již v páté minutě utkání a málokdo by v ten moment řekl, že jsme viděli rozhodující trefu. Po vhazování před Budajem Colin Miller nahodil a těsně před slovenským brankářem tečoval kotouč Jimmy Hayes.

Následně jsme viděli vyrovnané utkání s dobrými obrany na obou stranách. K vidění bylo i pár příležitostí, branka ovšem již žádná nepadla, a tak se z hubené výhry radují domácí.

Střely na branku: 30:18 (6:5, 11:5, 13:8)

59:54
    Oddechový čas pro hosty.

59:54
    V posledním útoku se hosté dostali do ofsajdové pozice. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Tuukka Rask je zatraceně blízko k čistému kontu.

59:35
    Jednou domácí branku netrefili. Nyní jí Riley Nash trefil, ale stál v ní pozorný obránce, jenž ještě vykřesal naději pro svůj celek.

59:05
    Peter Budaj opustil branku a jeho celek hraje v šesti bruslařích na ledě! Uvidíme, zda se jim povede vyrovnat.

58:44
    Bostonu se v posledních sekundách daří vyhazovat kotouče mimo obrannou třetinu. To je to, co je v posledních sekundách pro ně nejdůležitější.

58:08
    Kings se sice dostali do útoku, ale tam se neudrželi ani nic nevymysleli. Poslední dvě minuty před malou chviličkou začaly.

57:21
    Bostonští to nyní udělali chytře. Vjeli do středního pásma a takovým lehkým vyhozením se osvobodili. Celá pětka tak stihla vystřídat.

57:11
    Boston hrál pod velkým tlakem a jediné, co mu zbývalo, bylo vyhodit na zakázané uvolnění. Domácí také tak udělali.

56:27
    Hodně zajímavá střela letěla na branku Raska. Už to vypadalo, že se puk objeví mezi jeho betony, ale nakonec tomu tak nebylo a kotouč skončil mimo tři tyče.

55:51
    Hned po vhazování to zkoušel Drew Doughty. Střela řízného obránce byla ovšem zablokována, každopádně hosté u puku zůstávají.

55:48
    Následné snažení Králů ukončeno poté, co tečovaná rána skončila mimo kluziště. Vhazovat se tak bude po další komerční přestávce před Raskem.

55:16
    Doughty na hranici modré čáry nahazoval kotouč do brankoviště. Ten tam ovšem nedoputoval a dostal se k němu bránící hráč. Ten základ útok.

54:36
    Hodně zajímavě to zkoušel z pravé strany Brad Marchand. Produktivní hokejista svižnou střelou ovšem nepřekonal pozorného Budaje v brance.