Česko – Švédsko 4:1 (kon.) | Rusko – Finsko 4:3 (kon.)
konec
Česko
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Švédsko
Neděle 18.12.2016, 11:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.62 4.4 1.78
Partner:
  59:46 Ondřej VITÁSEK - 4:1
   
  59:46
  Česko právě vstřelilo branku!
  Hotovo, konec. Češi v dnešním utkání porazí vítěze Channel One Cupu – Švédsko. ONDŘEJ VITÁSEK bekhendem od mantinelu zamířil naprosto přesně doprostřed opuštěné švédské brány. Asistence: Vladimír Sobotka.
   
  59:25
  Jeřábek i Klingberg jsou vyloučeni za hrubost.
   
  59:20
  Hromadná mela před bránou, ve které je nejaktivnější Jakub Jeřábek, který brání svého brankáře.
   
  58:56
  Velký tlak seveřanů. Johan Ryno se cpal zpoza brány před ní a snažil se po ledě překonat Francouze, který si toto místečko však dokázal pohlídat.
   
  58:20
  Švédové hrají bez brankáře!
  57:26 Jakub JEŘÁBEK - 3:1
   
  57:26
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tak teď už je dost možná rozhodnuto! Lukáš Radil přenechal puk JAKUBU JEŘÁBKOVI, který vystřelil po ledě a jeho ránu ztečoval Erik Gustafsson svému jmenovci v bráně přímo mezi betony. Asistence: Lukáš Radil, Dominik Kubalík.
   
  50:57
  Souboj u mantinelu mezi Tomášem Dvořákem a Linusem Omarkem se pořádně vyostřil a rozhodčí poslal oba kohouty zchladit hlavy na trestnou lavici.
   
  48:17
  Krásná kombinace Švédů. Kdo jiný než Linus Omark mohl načasovat skvostný pas na hůl Oskara Lindbloma, jehož teč však mířila vedle brány.
   
  47:58
  Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Adam Polášek. Ten si v předbrankovém prostoru počínal hodně agresivně.
   
  45:48
  Na druhé straně Horák přihrával Kousalovi, jehož však zpacifikovala obrana Švédů na poslední chvíli.
   
  45:07
  Johan Ryno v dobré šanci přestřelil bránu Francouze!
   
  41:13
  A další rána. Vitásek nahazoval a Robin Hanzl dobře clonil. Nakonec však upadl na brankáře a píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  39:45
  Linus Omark se řítil sám na Francouze, ale byl pod velkým tlakem českého beka, takže do puku jenom šťouchl a Francouz si s menšími problémy poradil.
   
  36:46
  Radil se Sobotkou odvedli perfektní práci v útočném pásmu a kapitán národního výběru dokonce nebezpečně vystřelil. Bohužel netrefil zařízení.
   
  36:25
  Teď však dostanou seveřané šanci. Tomáš Pavelka podržel svého soupeře a dostává dvě minuty.
  34:13 David KÄMPF - 2:1
   
  34:13
  Česko právě vstřelilo branku!
  Gól! Po přistrčení od Lukáše Radila se dostal od modré čáry do samostatného úniku DAVID KÄMPF, který si poradil náramně. Chomutovský útočník si počkal na mezírku mezi betony a našel ji neomylně. Asistence: Lukáš Radil.
   
  32:51
  Další obrovský závar před Francouzem! Českému výběru teď pomohli rozhodčí, kterým se puk dostal z dohledu. Na holích jej však měli švédští hokejisté.
  31:37 Emil JOHANSSON - 1:1
   
  31:37
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  1:1! Švédi přehráli český výběr ve středním pásmu a Linus Omark upaloval ve dvojici proti jedinému českému obránci. Omark to vzal na sebe, ale trefil jen horní tyč. Kotouč se však odrazil příhodně do jízdy přímo k EMILU JOHANSSONOVI a ten už takřka nemohl minout. Asistence: Linus Omark, Johan Ryno.
   
  26:22
  Další přesilovka pro Švédy a ti ukázali včera proti Finsku, že je hrají velmi dobře. Vladimír Sobotka putuje za katr za vražení na hrazení.
   
  25:48
  Na druhé straně však propadla česká obrana a Bergstrom pálil hodně nebezpečně.
   
  22:45
  Aho nezvládl otočku a upadl, čehož využil Kämpf, který se následně zjevil úplně sám na brankovišti, ale druhý gól českých barev nepřidal!
   
  22:11
  Na druhé straně hned došlo k velkému závaru před Francouzem, ale ten zřejmě dokázal ukrýt puk někde pod sebou, neboť sudí pískají.
  21:13 Adam POLÁŠEK - 1:0
   
  21:13
  Česko právě vstřelilo branku!
  A snaha je oceněna! Robert Kousal zavezl puk do útočného pásma a zadovkou jej přenechal do tandemu na ADAMA POLÁŠKA, jehož bomba prošla až za záda Johana Gustafssona. Asistence: Robert Kousal.
   
  18:29
  Češi cítili šanci na brejk, takže skákající hráč vyskočil ze střídačky dříve, než se odporoučel z ledu jeho spoluhráč. Rozhodčí byli pozorní a vylučují český tým za příliš mnoho hráčů na ledě.
  15:00 Francouze zachránila po Klingbergově střele horní tyč!
   
  15:00
  Carl Klingberg rozezvučel břevno české branky!
   
  14:02
  Opět byl v hlavní roli Robert Rosen, kterému se však na turnaji střelecky nedaří a opět si vylámal zuby na Francouzovi.
   
  12:16
  Rosen pálil po přihrávce Normana z mezikruží, ale Francouz zatím drží nulu! Teď se nám tempo výrazně zvedlo.
   
  10:56
  První lajna si teď vytvořila velký tlak, ale ani jeden z pokusů nedošel až na bránu! Reprezentanti tří korunek zatím blokují střely výborně.
   
  10:07
  První těžší zákrok českého brankáře proti střele Davida Runblada! Pravý beton však zaúřadoval.
   
  05:54
  Lukáš Radil dostal namazáno od soupeře a našel ještě lépe postaveného kapitána českého týmu Vladimíra Sobotku, který z velmi dobré pozice nastřelil pouze Gustafssona!
   
  01:47
  První přesilovka pro český výběr! Čtvrtá formace se hnala dopředu a Sebastian Aho podržel Tomáše Dvořáka.

  Lukáš Foff

  Branky a nahrávky: 22. Polášek (R. Kousal), 35. Kämpf (Radil), 58. Jeřábek (Radil, D. Kubalík), 60. Vitásek (Sobotka) – 32. E. Johansson (Omark, Ryno)


  Česko: Francouz (Furch) – T. Pavelka, Jeřábek, Jordán, Rutta, Polášek, Vitásek, Tomáš Dvořák, Pláněk – Sobotka (C), Kämpf, Radil – D. Kubalík, Horák, R. Kousal – T. Zohorna, R. Hanzl, Lhoták – Říčka, Tomášek, Červený.
  Švédsko: Gustafsson (Fasth) – Nygren, Gustafsson, Rundblad, Bertilsson, Aho, Tömmernes, E. Johansson – Lindblom, Ryno, Omark – Bergström, Zackrisson, Thuresson – Önerud, Händemark, Klingberg – Norman, Rosén, Brodin – Westerholm.

  Rozhodčí: Buturlin, Gashilov – Sadovnikov, Zakharenko