Česko – Švédsko 4:1 (kon.) | Rusko – Finsko 4:3 (kon.)
konec
Rusko
4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Finsko
Neděle 18.12.2016, 15:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.4 5.0 6.69
Partner:
   
  58:35
  Je to tak! Joni Ortio již je na střídačce vedle kolegy Harriho Säteriho.
   
  55:50
  Teemu Hartikainen měl nyní parádní akci po akci Henrika Haapaly, ale brankář Igor Šesťorkin předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým!
   
  53:00
  Bělovova pokus od modré čáry byl sice sražen ale Alexandr Barabanov mohl dát pátý gól sborné!
   
  47:38
  Joni Ortio přišel o kotouč za svou klecí a Stěpan Sannikov přihrával volnému Maximu Šalunovovi, jenž ale o několik centimetrů minul opuštěnou finskou klec!
   
  43:55
  Niko Mikkola našel před brankou volného Joonase Kemppainena, jenž ale nedokázal na několikrát překonat ruského brankáře.
  40:15 Miro AALTONEN - 4:3
   
  40:15
  Finsko právě vstřelilo branku!
  To byl fofr! Teemu Hartikainen našel nahrávkou úplně volného MIRA AALTONENA, jenž snižuje už na 3:4! Asistence: Teemu Hartikainen.
   
  38:06
  Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Plotnikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
  36:46 Henrik HAAPALA - 4:2
   
  36:46
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Rusové se snažili udržet za každou cenu útočné pásmo, což se jim nepodařilo a do úniku ujela dvojice Hartikainen, jenž našel žabičkou hůl spoluhráče HENRIKA HAAPALY, který neměl problém poslat kotouč za záda Igora Šesťorkina. Asistence: Teemu Hartikainen a Miro Aaltonen.
  32:53 Ilja KOVALČUK - 4:1
   
  32:53
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Vracející ILJA KOVALČUK se dostal do úniku, naznačil Ortiovi střelu i blafák a puk poslal pod horní tyčku finské branky. Pro ruského kanonýra je to druhá branka na moskevském podniku. Asistence: Pavel Dacjuk.
   
  30:44
  Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Kovalčuk – 2 min., nedovolené bránění).
   
  27:15
  Roope Hintz se dostal do velmi dobré šance! Vybojoval kotouč na Dacjukovi a mířil proti Šesťorkinovi, ale střela finského útočníka, který byl v mírném tlaku domácích zadáků, nenadělala brankáři sborné větší problémy.
   
  20:53
  Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., vražení na hrazení).
   
  11:02
  Vyloučení v týmu Finsko (Miro Aaltonen – 2 min., vražení na hrazení).
  09:36 Ivan TĚLEGIN - 3:1
   
  09:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tvrdá střele Bogdana Kiseleviče prošla finskému brankáři mezi betony, orazítkovala levou tyčku, ale za brankovou čáru ho dostal až IVAN TĚLEGIN. Asistence: Bogdan Kiselevič a Igor Ožiganov.
  07:31 Jegor JAKOVLEV - 2:1
   
  07:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Po Kovalčukově střele neudržel Ortio puk, který zůstal volný na brankovišti a nejlépe se zorientoval JEGOR JAKOVLEV, jenž posílá sbornou do vedení. Asistence: Sergej Plotnikov.
   
  05:46
  Vyloučení v týmu Finsko (Niko Mikkola – 2 min., vysoká hůl).
  01:38 Maxim ŠALUNOV - 1:1
   
  01:38
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Sborná velmi rychle vyrovnává! MAXIM ŠALUNOV vystřelil z velmi ostrého úhlu a trefil přesně mezírku u vyrážečky finského gólmana Ortiho. Asistence: Ilja Ljubuškin a Viktor Antipin.
  00:46 Harri PESONEN - 0:1
   
  00:46
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Mankinen vybojoval puk v rohu útočného pásma a předložil puk volnému HARRIMU PESONENOVI, jenž po 46 sekundách překonává Šesťorkina. Asistence: Sakari Manninen.

  Marcel Holl

  Branky a nahrávky: 2. Šalunov (Ljubuškin, Antipin), 8. J. Jakovlev (S. Plotnikov), 10. Tělegin (Kiselevič, Ožiganov), 33. Kovalčuk (Dacjuk) – 1. Pesonen (Mankinen), 37. Haapala (Hartikainen, M. Aaltonen), 41. M. Aaltonen (Hartikainen)


  Rusko: Šesťorkin (I. Sorokin) – J. Jakovlev, Kiselevič, A. Bělov (A), Ožiganov, Antipin, Bereglazov, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Kugryšev.
  Finsko: Ortio (Säteri) – Lepistö (C), Koivisto, Peltola, Eronen, Lehtonen, Gröndahl, Mikkola – Haapala, M. Aaltonen, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Mankinen – Osala (A), Hintz, Manninen – Suoranta, J. Lajunen (A), Nättinen.

  Rozhodčí: Hodek, Hradil – Šeljanov, Šilov