HK Opava
Pondělí 19.12.2016, 18:002. liga skupina Východ • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Před Zápasem:

Porubští minulé utkání na ledě Nového Jičína vůbec nezvládli a odvezli si s sebou debakl 6:3. Prohru se domácí pokusí odčinit proti šestému týmu tabulky, jenž do porubské RT Torax Arény dorazí z nedaleké Opavy. Domácí však na Opavský Slezan umí, letos neprohráli se svým rivalem ani jednou a drží si v derby 100% úspěšnost.

Opavským se poslední zápasy příliš nedaří, za minulých pět zápasů dokázali vstřelit pouze 8 gólu s průměrem 1,6 gólu na zápas, naopak inkasovali hned 19 branek. Bude zajímavé sledovat zdali se hostů podaří prolomit sérii neúspěchů a připíší si proti Porubě první vítězství v této sezóně. Nebudou to však mít jednoduché. Domácí jsou na svém ledě téměř k neporažení. Jako jediní si z porubského ledu odvezli všechny tři body Bobři z Valašského Meziříčí.

Dá se očekávat vyhrocená atmosféra na obou stranách. Zejména minulé utkání na opavském ledě bylo poznamenáno výtržnostmi fanoušků.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Kaluža, – Ballner, Kafka, Piecha, Němec, Vaňěk, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Slováček, Sedlář, Moskal

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tuma – Wolf, Polok, Selinger, Grygar Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý, Štindl, Hartman

Rozhodčí:Kašík – Novotný a Axman.

Vítáme vás u onlajn přenosu.

00:01

00:08
    Zakázané uvolnění Opavy.

00:30
    Porubští teď šikovně protečovali puk až k brankáři hostů a střídají.

01:00
    Opavští si připisují první střelu zápasu, která nebezpečně potrápila Čecha.

01:41
    Další zakázané uvolnění hostů.

02:40
    Hartmann teď střelou zpoza modré prověřil Čecha.

03:09
    Úmyslný ofsajd Poruby.

03:20
    Selingr teď ihned po vhazování vyslal dělovku směrem k Čechovi, ten si s jeho pokusem ale bez problému poradil.

04:25
    Domácí se jen obtížně dostávají přes modrou čáru.

04:53
    Seidler teď na modré dobře vystihl přihrávku hostů a jeho tým tak může vystřídat.

06:00
    Hartmann se teď moc snažil zabránit dalšímu zakázanému uvolnění svého týmu, jenže puk se od rozhodčího odrazil až za brankovou čáru – vhazuje se ve středovém kruhu.

07:08
    Tlačenice u mantinelu, ze které vypadl puk na porubské hokejky.

07:32
    Moskal se teď snažil zcela osamocený o teč kotouče jenž letěl od modré ale neuspěl.

08:20
    Čech teď velmi neopatrně vyhodil puk, kterého se málem zmocnil napadající hráč hostů.

Souboj v hledišti se zatím nekoná. Na zimním stadionu v Porubě je přítomen pouze domácí kotel.

09:41
    Ofsajd domácích.

11:10
    Domácí brankář zůstává po ataku opavského Vítka ležet v brankovišti.

11:10
    To je pro domácí velmi nepříjemné – po nešťastné srážce střídá dosud bezchybně chytající Čech a nahrazuje ho Kubáň.

11:44
    Nahození od mantinelu kryje brankář hostů zcela bez problémů.

12:18
    Vyloučení v týmu HK Opava (Mosler – 2 min., krosček).

13:25
    Opavští míří, Šafránek vyhodil puk mimo hřiště. Trest Odpyká Hartmann.

14:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    PATRIK MOSKAL prokázal skvělou orientaci před brankou hostí a jeho zásluhou využívají domácí přesilovku 5 na 3. Asistence: Marek Kaluža a Petr Seidler.

16:16
    Pavelek teď dostal skvělou přihrávku před bránu, kde nebyl nikým hlídán, ale jeho střela mezi betony Kubáně se neujala.

17:02
    Ani jednomu z týmu se dnes příliš nedaří rozehrávky, porubští teď po chybě opavských nebezpečně ohrožovali bránu Šafránka.

17:50
    Domácí zakládají akci zpoza vlastní branky, ale ta končí úmyslným ofsajdem.

18:25
    Vítek teď z hranice modré vyslal tvrdý projektil směrem k domácímu brankáři a ten jeho pokus vyrazil.

18:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Rudl – 2 min., nedovolené bránění).

19:40
    Polok už mohl střílej do prázdné brány! Ale velkou šanci promarnil.

20:00

Po první třetině:
    Máme za sebou první třetinu, kterou ovlivnilo zranění domácího brankáře Čecha, kterého musel vystřídat Kubáň.
    Porubští zatím mají mírnou převahu tu ale dokázali přetavit pouze v jedinou branku, když Rudl z před brankového prostoru posunul kotouč za Šafránkova záda. Poruba tak využila přesilovku 5 na 3. Opavští se dopouštějí chyb v rozehrávce, a žádné velké šance si zatím nevytvořili. Hostům také velmi chybí podpora fanoušků, kteří stále nejsou přítomni v RT TORAX Areně.

20:01

20:28
    Zachar velmi aktivně napadá.

20:40

21:00
    Ani jeden ze dvou porubských hráčů na modré teď nedokázal ideální trefit puk a Opavští se málem dostali do breaku.

22:58
    Herman obětavým zákrokem zbránil rozehrávce Poruby, píská se však přihrávka rukou.

23:40
    Porubský Flašar teď neproměnil obrovskou šanci před opavskou brankou.

23:54
    Vyloučení v týmu HK Opava (Polok – 2 min., podražení).

24:23
    Porubští se usazují v pásmu a kombinují.

24:43
    Kubáň teď lapačkou zakročil proti střele příklepem.

25:25
    Domácí skvěle kombinovali, ale Šafránka zatím v této třetině nepřekonali.

25:54

26:10
    Hráči Poruby se teď vůbec neshodli v rozehrávce a byl z toho velký závar před jejich brankou.

27:31
    Zakázané uvolnění hostů.

27:40
    Selingr teď v solidní šanci neprostřelil Kubáně.

27:50
    Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min sekání.), .

29:22
    Porubští ostřelují Šafránkovu branku jednou střelou za druhou, ale chybím jim štěstí v koncovce.

29:50

30:30
    Ofsajd Poruby.

30:40
    Porubští se ihned po vyhraném buly usadili v pásmu a dál se tlačí do velkých šancí.

31:00
    Kubáňův zákrok betonem.

31:42
    Šáfránkovi teď mířila střela mezi betony a po svém zákroku si vůbec nebyl jistý pozicí puku. Naštěstí pro hosty, vše dopadlo dobře.

31:45
    Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min., podražení).

32:11
    Vzahování v pásmu hostí.

33:02
    Hosté se osvobozují a střídají svou velmi unavenou čtveřici.

33:45

34:10
    Slováček teď orazítkoval tyč Šafránkovi branky!

34:44
    Hra přerušena po souboji u mantinelu.

34:50
    Šafránek pohotově chytá lapačkou další domácí pokus.

35:00
    Slavík teď skvěle prošel přes dva opavské hráče. Jenže o kotouč přichází a ke slovu se hlásí hosté.

35:45
    Opava právě vstřelila branku!
    DAVID GALVAS nenápadnou střelou překonal Kubáně. A Opava z ničeho vytěžila maximum. Asistence: Tomáš Polok a Jakub Vítek.

37:34
    Opavští jsou jako poltí živou vodou a hra se srovnala nejen ve skóre.

37:58
    Vzahování po levici Šafránka.

38:37
    Autorem branky je ZDENĚK PAVELEK, který si skvěle prohodil puk s Hartmannem a prostřelil domácího brankáře. Ten tak kapituluje podruhé v krátkém čase. Asistence: Ondřej Hartmann.

39:28
    Souboj za brankou hostů, domácí se ještě snaží vymyslet jakoukoliv akci, která by ještě změnila skóre druhé třetiny.

39:50

40:00

Po druhé třetině:
    S druhou třetinou mohou být hosté maximálně spokojeni. Odolali totiž velkému tlaku domácích, který trval téměř celou druhou třetinu. Domácí si z velkého množství šancí a velké převahy nedokázali připsat ani jedinou brankou a Opava v závěru trestala, když nejprve David Galvas nenápadnou střelou překonal Kubáně a o tři minuty později se mezi střelce zapsal i Zdeněk Pavelek, jenž si prohodil puk s Hartmannem a zařídil tak opavský obrat.

Třetí třetina začne v 19:32

40:01

40:05
    Hned z úvodu třetí třetiny zahrávají domácí zakázané uvolnění.

40:14
    Vhazování znovu po levici Kubáně.

40:20
    Nebezpečně tečovaný puk teď ohrozil domácí branku.

40:39
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., sekání).

42:00
    Přesilovková formace Opavy teď dokázala vytvořit velký závar před Kubáňovou bránou a situace zaváněla třetím gólem hostů.

42:39

43:11
    Němcova střela teď zaduněla ve výstroji brankáře Šafránka.

43:49
    Grygar si udělal dostatek místa a i přes bránícího hráče protečoval puk až za branku domácích.

43:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., držení protihráče).

45:06
    Více jak půl Opavské přesilovky je pryč a hosté zatím nic kloudného nevymysleli.

45:30
    Kubáň teď se štěstím zlikvidoval velkou šanci hostů.

45:54

46:16
    Zakázané uvolnění týmu HK Opava.

46:39
    Tichý teď u mantinelu tvrdě sestřelil Hartmanna a ten v předklonu opouští ledovou plochu.

Probíhá čistění ledové plochy, střet se totiž neobešel bez krvavého zranění opavského hráče.

Čištění ledu stále trvá, a někteří hráči už krouží na ledě.

47:00
    Opět se hraje. Vhazování na modré čáře u obraného pásma hostí.

47:25
    Teď chyběly doslova jen centimetry k porubskému vyrovnání, ale i tuto krizovou situaci Šafránek a spol. ustáli.

48:00
    Hit Hermana na Kafku se obešel bez zranění, ačkoliv byl porubský hráč tvrdě přitlačen k ledu.

48:51
    Porubští si vytvářejí podobný tlak jako ve druhé třetině.

49:22
    Ovšem na rozdíl od druhé třetiny jsou aktivní také hosté a teď znovu nebezpečně hrozili před brankou Kubáně.

50:00
    Zachar tváři v tvář Šafránkovi neuspěl! Další velká šance domácích tak zůstává neproměněna.

51:01
    Hosté teď skvěle přečetli několik přihrávek domácích a přidělali jim tak mnoho problémů.

51:20
    Domácí dělají chybu za chybou a je na nich znát mírná frustrace.

51:58
    Domácí kotel si žádá vyrovnání, ale další porubská šance skončila v lapačce Šafránka.

52:19
    Vyloučení v týmu HK Opava (Holík – 2 min., hákování).

53:09
    Hra na ledě se přiostřuje a zákroků na hraně přibývá.

53:31
    Opavští se bez větších komplikací osvobozují.

54:19

54:20
    Útočící domácí hráč v brankovišti a hra se stěhuje za modrou čáru.

54:34
    Domácí zahrávají na zakázané uvolnění.

54:47
    A znovu neboť Kuťák byl na přihrávku na červené čáře krátký.

56:01
    Další střela tentokrát v podání Erika Němce a také další zákrok v podání Dušana Šafránka.

56:20
    Polok teď vystihl rozehrávku domácích přímo před brankářem Kubáněm ale domácí situaci se štěstím přestáli.

57:17
    Domácí teď ještě více zvyšují tlak do branky a někdy až příliš – znovu pískán útočící hráč v brankovišti.

57:46
    Vyloučení v týmu HK Opava (Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:00
    Porubští odvolávají brankáře.

58:13
    Šafránek teď ve snaze vyvést puk vyjel daleko ze své branky a byl atakován hráči Poruby.

58:13
    Síly na ledě se vyrovnají, za předchozí atak brankáře Šafránka je vyloučen Zachar

58:30
    Domácí opět v power play!

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:32
    Velká šance pro Porubu na trestnou lavici míří – Holík.

59:59
    Jediná sekunda dělila opavské od zisku tří bodů z porubského ledu. FILIP KUŤÁK ale dokázal proměnit velký závar před brankou a dopravit kotouč do odkryté sítě. 2:2!

60:00

60:01

60:25
    Zachar mohl ujíždět do brejku, ale přihrávka mu vůbec nesedla.

60:37
    Autorem branky je JOSEF TICHÝ, který parádně ztečoval ránu Dominika Kafky z mezikruží a připisuje svému týmu dva body. Asistence: Kafka a Zachar.

Po zápase:
    Máme za sebou utkání, ve kterém se střetl druhý a šestý tým tabulky 2.Ligy skupiny východ. Tabulkové postavení však průběhu hry odpovídalo jen do závěru druhé třetiny, když se opavští zvládli nadvakrát prosadit a otočit dosavadní vývoj zápasů. Pro porubské byl závěr druhé třetiny opravdu náročný neboť ze své převahy dokázali vytěžit pouze jediný gól a Opava poté nadvakrát udeřila. Ve třetí části se hra výrazně srovnala Opavští už nezaostávali jako první dvě třetiny a tlačili se do šancí, odráželi jeden útok za druhý. Už se zdálo že si hosté z ledu RT TORAX Areny odvezou tři body, jenže v čase 59:59 dopravil kotouč do sítě Filip Kuťák. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém domácí rozhodli z první vážnější šance a připsali si tak důležité dva body na své bododé konto.

Ode mě je to pro dnešek vše – těším se zase někdy na další onlinepřenosy z RT TORAX Arény. (20:40:22)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 15. Moskal (Kaluža, Seidler), 60. Kuťák (Kafka), 61. Tichý (Kafka, Zachar) – 36. Galvas (Polok, Vítek), 39. Pavelek (Hartmann)

Rozhodčí: Kašík – Axman a Novotný