Engineers Prague – Akademici Plzeň 2:4 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Akademici Plzeň
Úterý 20.12.2016, 18:15 • ZS Hvězda Praha • European University Hockey League

Je konec. Domácím se podařilo snížit utkání na 2:3, ovšem poslední slovo měli hosté. Kapitán Akademiků, Jakub Faschingbauer se trefil v sedmapadesáté minutě přesně nad rameno Cvrčka. Ke konci utkání byla hra vyhecovaná a velmi nervózní z obou stran, avšak to již na skóre nic nezměnilo. S konstatováním, že hosté z Plzně vítězí nad Technikou 4:2, se s Vámi loučím. (20:43:30)

59:57
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Karel Škarka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Technika Praha (Marek Herna – 2 min., hrubost).

59:57
    Přesně s koncem domácího vyloučení se do domácího Herny pustil Karel Škarka, který do tohoto souboje šel zbytečně. O osudu utkání je již rozhodnuto.

59:12
    Kotouč je na hokejkách Akademiků, kteří s ním nikam nespěchají a vcelku lehce jdou naproti dnešnímu vítězství.

58:37
    Domácí to zkouší i ve čtyřech a hrají velmi aktivně. Proti přesile se však do žádných šancí nemohou dostat.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57
    Vyloučení v týmu Technika Praha (Josef Vostracký – 2 min., podražení).

57:25
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, ovšem s ubývajícím časem je znát nervozita na hokejkách pražských hráčů.

56:36
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Akademici udělali důležitý krok za vítězstvím. Kotouč se dostal na hůl JAKUBA FASCHINGBAUERA, který z levého kruhu překonal Cvrčka střelou do pravého horního rohu branky. Nutno podotknout, že Cvrček měl zakrytý výhled a s touto střelou nemohl příliš dělat.

56:23
    Vhazovat se bude po pravé ruce Cvrčka. Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Plzeň nikam nespěchá, spíše šetří drahocenné vteřiny ke konci třetí třetiny.

55:56
    David Sem chyboval v rozehrávce, ovšem následně vše napravil a získal kotouč pro své barvy.

55:01
    Je před námi posledních pět minut základní hrací doby. Podaří se v nich Technice alespoň poslat utkání do prodloužení?

54:51
    Technika bude mít k dispozici další vhazování v útočném pásmu poté, co bylo odpískáno zakázané uvolnění hostujícímu mužstvu.

54:14
    Za modrou se opřel do kotouče Filip Malota, jehož rána nápřahem skončila v náručí Dominika Cvrčka.

53:26
    Ujfaluši v obranném pásmu velmi tvrdě narazil jednoho z hostujících hráčů na mantinel, vylučovat se ovšem nebude.

53:10
    Oddechový čas pro Akademici Plzeň.

52:53
    Nyní měli hosté štěstí. Kasanovsý byl již překonán, ovšem kotouč se za brankovou čáru nedostal a tak je stav utkání stále 3:2 pro plzeňské hráče.

52:06
    Jednomu z hostujících obránců se nepovedla rozehrávka. Kotouč skončil za brankou Techniky a to znamená jediné – zakázané uvolnění.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 40. Žáček, 47. . – 21. D. Fiala, 36. ., 40. ., 57. Faschingbauer

ČVUT Engineers Prague: Cvrček (Matuna) – Suk, Pelc, Klement, Žáček, Zilcher, Pálka, Hupka, Herna – Vostracký, Tobola, Popek, Urbánek, Hlaváč, Kratochvíl, Sem "C", J. Fiala, Batgier, Ijfaluši, Kolář, Heža
    Akademici Plzeň: Krasanovsý – Prachař, Muchka, Tichý, Malota, Linhart, Blumentrit – Mainer, Baxa, Dědič, Kala, Franěk, Sequens, D. Fiala, Pech, Škarka, Polívka, Svoboda,Faschingbauer "C"