Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:6 (kon.) | Zlín – Kladno 2:4 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 5:4 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
HC Slavia Praha
Středa 21.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

58:02
    Komplikace pro pražský celek! Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Novák (SLA).

53:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté početní výhodu bleskově využívají. Zderadička vybídl ke střele TOMÁŠE ŠMERHU, a ten prostřelil Pospíšila mezi betony. Asistence: Filip Zderadička, Aleš Furch.

53:00
    Slavia má další početní výhodu! Hákováním se provinil Kuba (OLO).

49:45
    Síly se záhy vyrovnají. Zbytečném sekáním do betonu Pospíšila se provinil Novák (SLA).

49:33
    Slavia si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Říčka (OLO).

48:12
    Slavia se hnala do přečíslení dva na jednoho, přes olomouckého obránce však nakonec střelu neprocedila.

46:17
    Pokračovat se bude ve 4 hráčích. Dvě minuty za sekání obdrželi Furch (SLA) a Beutl (OLO).

45:02
    Kolouch se dostal sám před Pospíšila, ale jeho střela minula tři tyče.

42:52
    Hosté připravili Marka o puk jen za cenu faulu a dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Šteiner (SLA).

36:11
    Pěcha se dostával k dorážce za překonaného Vaculu, měl to však z úhlu a puk proklouzal brankovištěm mimo branku.

34:47
    Slavia se bude opět bránit. Heldák (SLA) obdržel dvě minuty za podražení.

32:30
    Furch si najel mezi kruhy a zkusil vystřelit, jeho pokus ztečoval přesně mezi Pospíšilovy betony DENIS HELDÁK. Asistence: Aleš Furch.

30:52
    Jeklič s Podalhou unikali ve dvou hráčích proti jednomu a dvakrát si rychle vyměnili puk, druhému jmenovanému se však střela příliš nepodařila a Vacula ji stihl na poslední chvíli vytěsnit betonem.

30:07
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Napodruhé už ale PAVEL TOMANÍK uspěl. Prokličkoval se mezi kruhy a prudkou střelou vrátil Olomouci tříbrankový náskok. Asistence: Rok Macuh.

28:02
    Čtrnáct vteřin před koncem domácí využívají přesilovou hru. Jelínkovu střelu Vacula vyrazil jen nad sebe a puk se odrazil o hruď DOMINIKA CACHA přímo do sítě. Asistence: Radek Jelínek, Dominik Marek.

26:16
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Podražením se provinil Šteiner (SLA).

26:16
    Do brejku se dostal Tomaník, ale ani na dvakrát Vaculu nepřekonal.

23:42
    Po vyhraném buly zkusil z vrcholu kruhů vystřelit ALEŠ FURCH a jeho střela proklouzla do branky kolem pravé Pospíšilovy tyče. Asistence: Filip Zderadička, Matyáš Hradil.

23:17
    Další šance pro Slavii! Dvě minuty za držení hole si odpyká Říčka (OLO).

17:33
    Druhý pokus už DOMINIKU VALÍKOVI vyšel lépe a vymetl pravou šibenici Pospíšilovy branky. Asistence: Filip Zderadička, Aleš Furch.

16:21
    Domácí jdou do tří. Vysokou holí se provinil Jelínek (OLO).

15:51
    O fauly dnes není nouze. Dvě minuty za podražení si vysloužil Podlaha (OLO).

13:19
    Další přesilová hra pro domácí. Dvě minuty za podražení si odsedí David Novák (SLA).

12:29
    Z rychlého protiútoku bylo přečíslení 2 na 1, které Dominik Marek vyřešil nahrávkou na DOMINIKA CACHA, a ten navýšil vedení Kohoutů na tříbrankové. Asistence: Dominik Marek, Tomáš Holiš.

11:18
    Do brejku se dostal i Kuba a puk, který mu sjel se málem došoural až za brankovou čáru. Vacula na poslední chvíli udržel skóre neměnné.

10:55
    Do samostatného úniku se dostal Jeklič, střelou na vyrážečku však Vaculu nepřekonal.

09:05
    Hned po buly se před Pospíšila natlačila trojice pražských hráčů a puk se nebezpečně povaloval na hraně brankoviště. Gólu zabránil jen včasný zásah domácí obrany.

06:56
    Také Slavia si vyzkouší přesilovku. Sekáním se provinil Macuh (OLO).

05:22
    Jen 20 vteřin potřebovali domácí k využití početní výhody. Spurný nabil mezi kruhy RADKU JELÍNKOVI, a ten se nemýlil. Asistence: Lukáš Spurný.

05:02
    Kohouti si vyzkouší přesilovku. Krosčekem se provinil Melovič (SLA).

02:03
    Z protiútoku se prosazují Kohouti. DOMINIK MAREK překonal brankáře Vaculu a posílá domácí do vedení. Bez asistence.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 3. Marek Dominik, 6. Jelínek (Spurný), 13. Cach (Marek Dominik, Holiš), 29. Cach (Jelínek, Marek Dominik), 31. Tomaník (Macuh) – 18. Valík (Zderadička, Furch), 24. Furch (Zderadička, Hradil), 33. Heldák (Furch), 54. Šmerha (Zderadička, Furch)

HC Olomouc: Pospíšil (Marek David) – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek Dominik (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba (A).
    HC Slavia Praha: Vacula (Vecka) – Zderadička (C), Krásný, Vobořil, Novák (A), Valík, Melovič, Chvála – Matějka, Kučera, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil (A), Mareček, Furch, Patočka.

Rozhodčí: Škach – Axman, Novotný