Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:6 (kon.) | Zlín – Kladno 2:4 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 5:4 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
HC Slavia Praha
Středa 21.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

Ode mně je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, napočtenou. (20:17:38)

V poslední třetině se Slavia ze všech sil snažila o vyrovnání, naopak Olomouc už spíše držela svůj náskok. Na drama založil v 54. minutě Tomáš Šmerha, který v přesilové hře vstřelil kontaktní branku, vyrovnání se už však hosté nedočkali ani přes závěrečnou powerplay, kterou jim však zkomplikovalo vyloučení Nováka. Kohouti tak potvrdili své vítězství z Edenu a také doma berou tři body.

60:00
    Zápas je u konce, na ledě se však ještě objevilo několik šarvátek.

59:46
    Slavia sice vyhrála buly, ale jen do středního pásma, tohle utkání už si Kohouti zřejmě pohlídají.

59:43
    Oddechový čas pro hosty.

59:43
    Nahození od modré čáry schoval Pospíšil v lapačce, sedmnáct vteřin před koncem třetí třetiny se tak bude vhazovat před jeho brankou.

59:25
    Bekhendem to zkusil Hradil, ale střela se mu nepovedla.

59:01
    Slavia se drží na puku, ale jen ve vlastním obranném pásmu.

58:45
    Na druhé straně hledal Macuh Tomaníka, ale ten převzal nahrávku v ofsajdu.

58:15
    Hosté se pokusili vysunout do brajku Heldáka, ale prudký pas nezpracoval.

58:02
    Komplikace pro pražský celek! Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Novák (SLA).

57:38
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

57:29
    Puk končí v lapačce Pospíšila a hra je opět přerušena.

57:07
    Začíná přibývat nepřesností na straně domácích. Útočné pásmo Slavii doslova darovali.

56:54
    Puk končí mezi diváky a hra je přerušena.

56:28
    Šmerha nastřelil překvapeného Pospíšila jen do betonu.

56:15
    Oddechový čas pro domácí.

56:15
    Slavia je opět ve svém živlu, Kohouti vyhazují jen na zakázané uvolnění.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 3. Marek Dominik, 6. Jelínek (Spurný), 13. Cach (Marek Dominik, Holiš), 29. Cach (Jelínek, Marek Dominik), 31. Tomaník (Macuh) – 18. Valík (Zderadička, Furch), 24. Furch (Zderadička, Hradil), 33. Heldák (Furch), 54. Šmerha (Zderadička, Furch)

HC Olomouc: Pospíšil (Marek David) – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek Dominik (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba (A).
    HC Slavia Praha: Vacula (Vecka) – Zderadička (C), Krásný, Vobořil, Novák (A), Valík, Melovič, Chvála – Matějka, Kučera, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil (A), Mareček, Furch, Patočka.

Rozhodčí: Škach – Axman, Novotný