Philadelphia – Washington 3:2 (2:1 po s.n.) | Arizona – Edmonton 2:3 (kon.)
Čtvrtek 22.12.2016, 03:30 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Československá stopa v utkání:
    Martin Hanzal (ARI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:55
    Radim Vrbata (ARI) 0+2, 5 střel, čas na ledě 19:19
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:34

Úvodní třetina přinesla dvě branky. Oba góly vstřelili hráči Edmontonu, kteří tak po dvaceti minutách odcházeli do kabiny spokojenější, vedli 2:0.

Druhá třetina přinesla rychlý gól Edmontonu, který se dostal do vedení o tři branky. Následně krátce po polovině zápasu dokázala Arizona díky teči Martina Hanzla snížit. Po dvou třetinách platil stav 1:3.

V samotném závěru třetí třetiny dokázali domácí snížit, prosadil se Oliver Ekman-Larsson. Více toho Arizona nestihla, a tak po 25 zápasové bodové sérii proti Edmontonu odchází bez bodu.

59:55 Oliver EKMAN-LARSSON - 2:3

59:55
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí snižují, po velkém tlaku před brankou se prosazuje z několikáté dorážky OLIVER EKMAN-LARSSON. Více toho ale domácí nestihnout pravděpodobně. Asistence: Radim Vrbata a Peter Holland.

59:50
    jeden z domácí hráčů trefil tyč.

59:30
    Už se nic nestane.

59:16
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Martin Hanzal – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mark Letestu – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Shane Doan – 2 min., hrubost).

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Coyotes se nemohou stabilně dostat do útočného pásma, Edmonton se velmi dobře brání.

58:30
    Edmonton vyhodil jen na icing, vhazovat se bude před brankou Cama Talbota.

58:12
    Arizona Coyotes už mnoho času na zdramatizování zápasu nemá.

58:00
    Domácí hrají bez brankáře, k dispozici mají tedy přesilovou hru pět na čtyři.

57:07
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Martin Hanzal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mark Letestu – 2 min., hrubost). Uvidíme hru čtyři na čtyři.

57:07
    Radim Vrbata se dostal do další střelecké pozice, ale ani on nenašel recept na brankáře Edmontonu.

56:46
    Michael Stone vybojoval kotouč a následně jej poslal na branku. Cam Talbot byl pozorný a na svém kontě má další zákrok.

56:22
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se vyloženě do šancí nežene. Sledujeme spíše taktickou část hry.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 32. Hanzal (Vrbata, Ekman-Larsson), 60. Ekman-Larsson (Vrbata, Holland) – 9. Letestu (Kassian, Hendricks), 16. Lucic (Letestu, Draisaitl), 23. Hendricks (Letestu, Kassian)

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, C. Murphy, Goligoski, Stone, Chychrun, Schenn – Crouse, Hanzal, Vrbata – Rieder, Martinook, Doan – J. McGinn, Holland, Duclair – Perlini, Dvorak, White.
    Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Russell, Sekera, Klefbom, A. Larsson, Davidson, Gryba – Lucic, Eberle, McDavid – Maroon, Draisaitl, Puljujärvi – Pouliot, Nugent-Hopkins, Caggiula – Hendricks, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Lee, McIsaac – Murray, Galloway