Olomouc – Kladno 2:5 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 3:2 (kon.) | Zlín – Slavia 9:1 (kon.)
Liberec – Sparta 4:6 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 22.12.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 29. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a krásné vánoční svátky. (14:04:58)

Třetí třetina patřila Kladnu, které se prosadilo už v prvních vteřinách závěrečné dvacetiminutovky zásluhou Petra Patyka. O chvíli později poslal Rytíře už do dvoubrankového náskoku Adam Kubík, definitivní tečku za utkáním pak udělal Michal Kučera.

59:49
    Jelínek ještě hledal skulinku u pravé tyčky, Stahl ale na jeho střelu z pravého kruhu dobře viděl.

59:22
    Poslední vteřiny utkání se dohrávají v útočném pásmu Hanáků, kteří se ještě snaží s výsledkem něco dělat.

58:49
    Téměř od modré to zkusil Podlaha, jeho tvrdou střelu ale zblokovali bránící hráči.

57:50
    Rytíři znovu ohrožují olomouckou branku, Hanáci se však snaží držet hosty co nejdál od své svatyně.

57:05
    Olomoučtí znovu vyrazili před Stahla, ohrozit kladenského brankáře se jim však nedaří.

56:09
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tohle už s Hanáky nevypadá dobře. Schildhabelovu střelu Pospíšil ještě na hranici brankoviště vyrazil, na dorážku MICHALA KUČERY, který mířil z pravé strany do odkryté brány, už byl ale krátký. Asistence: Křešimir Schildhabel, Adam Kubík.

55:02
    Kladno se znovu cpe do útočného pásma, Hanáci ale zatím dobře brání, a tak Pospíšil moc práce nemá.

54:08
    Čermák zkusil pozornost Pospíšila střelou z hranice pravého kruhu, domácí strážce svatyně ale s klidem zkrotil puk ve výstroji.

53:09
    Schildhabel se znovu dostal až před olomouckou branku, z levého kruhu ale mířil jen do zadního mantinelu.

52:37
    Olomoučtí dál kontrolují puk, tentokrát ale ve vlastním pásmu. Kladno ale čeká u modré čáry na chybu domácích.

51:59
    Kohouti se ve vlastním oslabení drží před kladenskou brankou, ohrozit Stahla střelou se jim ale zatím nepovedlo.

51:15
    Patyk znovu zkoušel dostrkat puk za Pospíšila z těsné blízkosti, olomoucký brankář byl ale připraven.

50:13
    Dvířka na trestnou lavici se znovu otevírají, tentokrát ale pro olomouckého Miroslava Kubu. Domácí útočník si odsedí dvě minuty za podražení.

49:56
    Olomouc znovu hledá cestu do útočného pásma, střelami ale dost šetří.

49:29
    Ani tato přesilová hra Kohoutům příliš nevychází. Kladno se opakovaně osvobozuje.

48:45
    Na Pospíšila se řítil Patyk, olomoucký brankář ale proti střele hostujícího kapitána předvedl výborný zákrok, v brance se roztáhl a puk za svá záda nepustil.

47:41
    Ve stejném čase je dvouminutovým trestem potrestán David Stahl (KLA), a to za podražení. Trest za kladenského brankáře odpyká Pavel Řepka.

47:41
    Před Stahlem se protáhl Cach, z těsné blízkosti se olomoucké desítce ale puk za kladenského brankáře dostat nepodařilo.

46:25
    Hosté uskakují Kohoutům už na rozdíl dvou branek, když si domácí špatně pohlídali ADAMA KUBÍKA, který mířil do skulinky mezi Pospíšilem a levou tyčkou. Asistence: Jakub Kučera, Křešimir Schildhabel.

45:38
    Nahození od vrcholu kruhů Pospíšil před dotírajícími hráči raději přikryl a přerušil hru.

44:31
    Pěcha vyvezl puk z vlastního pásma a od modré čáry jej jen nahodil na kladenskou branku, mířil ale hodně nepřesně.

43:17
    Okegawova střela z mezikruží jen orazítkovala zadní mantinel.

42:39
    Tomaník ve středním pásmu nabral rychlost a snažil se prokličkovat před kladenskou branku, jeho akce ale skončila za Stahlovou klecí.

42:07
    Rytíři se dál drží v útočném pásmu, Havelkova střela od modré ale ztroskotala na bránících hráčích.

41:18
    Hanáci znovu spěchají před Stahlovu klec, hosté ale nadále velmi dobře brání.

40:28
    Už podruhé Hanákům nevyšel vstup do třetiny. Kladno se dostalo do rychlého protiútoku a PETR PATYK mířil přesně k levé tyči. Asistence: Vincent Keszi.

40:17
    Olomouci se podařilo vyhrát úvodní buly třetí třetiny a zamířila do útoku, vystřelit na branku se jí ale nepodařilo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:34.

Už na začátku druhé třetiny otočil vývoj utkání druhým kladenským gólem Pavel Řepka, pět minut před koncem se ale za záda Stahla trefil Pavel Tomaník a Kohouti srovnali krok. Do kabin se tak znovu odchází za vyrovnaného stavu.

40:00

39:40
    Druhá třetina se dohrává v pásmu Olomouce.

39:03
    Olomoučtí se znovu drží v útočném pásmu, přes bránící kladenské juniory se jim ale nedaří dostat puk na branku.

38:26
    Podlaha hledal skulinku u pravé tyčky, hostující brankář měl ale své chrániče na správném místě.

37:47
    Jelínek od modré čáry jen nahodil puk na kladenskou branku a zamířil na střídačku.

37:06
    Olomoučtí vyhazují puk ze své třetiny a míří na střídačku. Na led se tak chystají nové síly.

36:25
    Schildhabel to zkusil z těsné blízkosti, Pospíšil ale jeho střelu k pravé tyči dobře viděl a nastavil betony.

35:50
    Kladno se znovu snaží velmi rychle odpovědět a cpe se před olomouckou branku.

35:24
    Do útoku se prohnal Podlaha, jeho střelu k levé tyči ale Stahl vyrazil betonem.

35:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti srovnávají krok! Macuhovu střelu z mezikruží ještě vyrazil na dorážku PAVLA TOMANÍKA už byl ale krátký. Asistence: Jan Beier, Rok Macuh.

34:07
    Kladno je i nadále aktivnějším týmem a ostřeluje olomouckou branku ze všech stran, Rytíře ale trochu trápí přesnost.

32:58
    Macuh chvíli před koncem oslabení vyhazuje puk z třetiny Olomouce a Hanáci spěchají střídat.

32:31
    Rytíři jsou v početní výhodě znovu usazení před olomouckou brankou, domácí brankář ale drží svůj tým ve hře.

31:18
    Pavel Tomaník (OLO) míří na trestnou lavici. Olomoucký útočník si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

30:56
    Po chybě domácích se Rytíři hnali dopředu ve dvou. Hanáci se rychle vraceli zpátky, Kubík se ale přesto dostal ke dvěma střelám. Pospíšil si však připsal velmi dobrý zákrok a puk přikryl.

30:15
    Borkovec se snažil za Pospíšila srazit vysokou střelu, olomoucký brankář ale schoval puk v lapačce a přerušil hru.

29:31
    Před brankou se znovu snažil tečovat puk za Stahla aktivní Cach, hostující brankář ale schoval kotouč mezi betony.

28:10
    Olomoučtí přidali na tempu a opakovaně se snaží dostat před kladenskou svatyni, obrana Rytířů je ale nepouští přes modrou čáru.

27:33
    První lajna Hanáků se na několikrát snažila dostat před kladenskou branku, hostující obrana ale pracuje na výbornou.

27:01
    Do útoku prosprintoval Cach, k tomu se ale odražený puk už těsně před kladenskou brankou nedostal.

25:49
    Rytíři se v přesilové hře drží před olomouckou brankou a kombinují.

24:49
    Další dvě minuty pro Olomouc. Menší trest obdržel Tomáš Pospíšil (OLO), který byl potrestán za nedovolené bránění. Trest za domácího brankáře odsedí Dominik Hajšman.

24:20
    Před branku si sjížděl Dominik Marek, k tomu se ale přihrávka Cacha už nedostala.

23:35
    Kohouti znovu aktivně napadají rozehrávku hostů, k puku se jim ale zatím nedaří dostat.

22:12
    Když to nejde kombinací před brankou, jde to z rychlého protiútoku. Ten se vyplatil Rytířům, když přesně k pravé tyči mířil PAVEL ŘEPKA. Kladno tak otáčí vývoj utkání. Asistence: Petr Patyk, Jakub Cibák.

21:37
    Z levé strany zkoušel střelou k tyči překvapit Pospíšila Okegawa, olomoucký brankář ale nastavil betony.

21:02
    Hosté se dál drží před brankou Kohoutů, domácí ale zatím velmi dobře brání.

20:10
    Po úvodním buly se před branku soupeře přesunuli Kladenští, vystřelit na Pospíšila se jim ale zatím nepodařilo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

Po první třetině odchází oba týmy do kabin za nerozhodného stavu, oba se totiž trefily za záda brankáře soupeře jen jednou. Olomouc nejprve poslal do vedení Jiří Kališ, o sedm minut později ale srovnal krok David Chládek.

20:00

19:27
    Olomouc se v posledních vteřinách první třetiny drží před kladenskou brankou.

18:02
    Další přesilovka pro domácí. Křešimir Schildhabel (KLA) byl potrestán dvěma minutami za sekání a větším trestem za nesportovní chování. Menší trest odpyká Dominik Vach.

17:16
    Keszi hledal před brankou najíždějícího Schildhabela, k tomu se ale přes bráníc hráče puk nedostal a Olomoučtí rychle otočili hru.

16:48
    Kiml vyslal na olomouckou branku prudkou střelu, ta ale skončila vysoko nad svatyní Kohoutů.

16:00
    Rytíři vyhazují puk až k Pospíšilovi a spěchají střídat.

15:39
    Hanáci se dál drží před brankou hostů, ti ale výborně brání.

15:18
    Kuba si stáhl puk až mezi kruhy, střelou přímo doprostřed branky ale Stahla nepřekvapil.

14:57
    Olomoučtí znovu kombinují před kladenskou brankou, ke střele se ale dostávají jen stěží.

13:53
    Další početní výhoda pro domácí. Jakub Kiml (KLA) si odpyká menší trest za držení protihráče.

13:10
    Beierovi se po souboji o puk u levého mantinelu podařilo poslat kotouč Tomaníkovi, který spěchal do útoku, dál než za modrou čáru se ale nedostal.

13:01
    U levého mantinelu se strhla menší strkanice, tu ale rozhodčí hned zastavili. Tresty se rozdávat nebudou.

11:56
    Rytíři se dlouho drželi před olomouckou svatyní a kombinovali. A to do chvíle, kdy se puk dostal až k pravému mantinelu k DAVIDU CHLÁDKOVI. Kladenský obránce mířil ke vzdálenější tyči, puk se zřejmě ještě odrazil od tyčky a skončil za Pospíšilem. Asistence: Jakub Kiml, Yuya Okegawa.

11:04
    Oba týmy jsou kompletní, hra se ale přesunula zpět před olomouckou branku.

09:40
    Havelka zkusil překvapit Pospíšila střelou z horní části mezikruží, trefil ale jen bránící hráče.

09:04
    Přesilovka ale domácím dlouho nevydržela, na trestnou lavici míří na dvě minuty i Matic Jeklič (OLO), a to za sekání.

08:29
    Hanákům ale zatím přesilová hra příliš nevychází, Kladno drží Kohouty dál od své branky.

08:01
    První přesilovku si zahrají domácí. Jakub Kiml (KLA) si odpyká menší trest za podražení.

07:32
    Hezkou akci na pár doteků předvedli Zelingr s Bláhou. Druhý jmenovaný poslal ještě těsně před brankou Zelingrovi na levý kruh, ten ale trefil jen betony Pospíšila.

06:37
    Kuba se u levého mantinelu dostal k puku, před bránícími hráči si párkrát stáhl puk a téměř z vrcholu kruhu střílel, mířil ale trochu mimo.

05:46
    Domácí aktivně napadají rozehrávku Rytířů, Kladnu se ale zatím daří kontrolovat puk.

05:08
    Kladno se po buly před Pospíšilem udrželo před olomouckou branku jen pár vteřin, Kohouti se znovu ženou dopředu.

04:44
    Nakonec jsou to domácí, kterým se vyplácí to, že přidali na aktivitě. Po pár dorážkách doklepl puk za Stahla JIŘÍ KALIŠ. Asistence: Jan Janečko, Dominik Hajšman.

04:00
    I domácí znovu hledají cestu před kladenskou branku, Rytíři si ale v obranu vedou velmi dobře.

03:10
    Kladno opakovaně nahazuje puk do útočného pásma, Hanáci jej ale nepouští přes modrou čáru.

02:39
    Kladno začíná být aktivnějším týmem a stále častěji si razí cestu před branku domácích, Kohouti ale zatím dobře brání.

02:10
    Před Pospíšila se prohnal Řepka, z těsné blízkosti však mířil trochu vedle olomoucké branky.

01:27
    Dominik Marek prokličkoval podél pravého mantinelu přes Stahla, jeho nahození ale hostující strážce svatyně vyrazil.

00:52
    Do útočné třetiny se po levé straně protáhl Bláha, toho ale u mantinelu zastavili bránící domácí.

00:25
    U levé tyčky se snažili dostrkat puk za kladenského brankáře hned dva z Kohoutů, Stahl ale všechny skulinky včas ucpal.

00:05
    Olomouc po úvodním buly nahodila puk do útočného pásma a drží se před Stahlem.

00:01

HC Olomouc: Pospíšil (Marek David) – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh, Marek Dominik (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba.

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Kučera J., Zelingr – Vach, Kubík, Patyk (C), Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Řepka, Husarik, Keszi, Kučera M., Čermák.

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Hanzlík.

Svou převahu potvrdili Rytíři už před týdnem. Hanáci udrželi krok s Kladnem pouze v první třetině, pak ale svému soupeři podlehli vysoko 2:8. O motivaci je tak v odvetě postaráno, zatímco Rytíři budou chtít podobný výsledek zopakovat, Olomouc se bude snažit Kladnu porážku vrátit.

Po necelém týdnu se zopakuje souboj olomouckých Kohoutů a kladenských Rytířů. Tentokrát se ale bude bojovat o body na olomouckém ledě. Kladno je v utkání jasným favoritem, po osmadvaceti kolech mu se 49 body patří šesté místo extraligové tabulky. Hanáci jsou na tom mnohem hůř. Svěřenci trenéra Fialy se dlouhodobě trápí a krčí se na posledním, tedy osmnáctém místě. Na svém kontě mají devatenáct bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Kališ (Janečko, Hajšman), 35. Tomaník (Beier, Macuh) – 12. Chládek (Kiml, Okegawa), 23. Řepka (Patyk, Cibák), 41. Patyk (Keszi), 47. Kubík (Kučera J., Schildhabel), 57. Kučera M. (Schildhabel, Kubík)

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Hanzlík