Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:0 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 7:1 (kon.)
Montreal – Minnesota 2:4 (kon.) | Florida – Boston 1:3 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Tampa – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Los Angeles 0:4 (kon.) | Colorado – Toronto 0:6 (kon.)

Nazem Kadri (TOR) (2 + 0)
    James van Riemsdyk (TOR) (1 + 1) (05:49:14)

Československá stopa v utkání

Roman Polák (TOR) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 17:32)

Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 38

Toronto Maple Leafs: 31

Je konec, třetí třetina proběhla opravdu rychle a Colorado Avalanche jsou nejspíš rádi, že už mohou odjet do kabin. Domácí utkání proti Torontu jim totiž vůbec nevyšlo, už po prvních dvaceti minutách prohrávali o tři branky a další dvě inkasovali během prostřední části. Dá se říci, že závěrečná třetina se spíše dohrávala, přestože Nazem Kadri přidal šestý kotouč do zařízení Avalanche. Brankář Maple Leafs Frederik Andersen má první čisté konto v dresu Toronta, hosté si tak zlepšují předvánoční náladu a po jednoznačném průběhu vítězí 6:0. Ode mě to je pro dnešek vše, přeji hezké vánoční svátky a také hezký pátek.

59:54
    Odpískáno zakázané uvolnění Toronta, takže pravděpodobně poslední vhazování po pravé ruce Frederika Andersena.

59:18
    Za chvíli se vrátí na led vyloučený Jake Gardiner. Už se ale jen dohrává, obě stany tuší, kdo ovládne tento duel.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny a už je jisté že také celého utkání. Nathan MacKinnon zkusil skrýt střelu za obránce a vypálit, netrefil však branku.

58:35
    Před brankářem hostujícího týmu poskakoval puk velmi neposedně, přesto jej dánský šikula ve službách Toronta znovu dokázal zkrotit.

58:08
    Matt Duchene kličkoval přes střední pásmo, ale asi mohl spíše nahrávat. Takhle o puk velmi rychle přišel a musel pro něj zpátky skoro až před vlastního gólmana.

57:40
    Ještě je tu jedna přesilovka pro Avalanche. Jake Gardiner podrazil soupeře a bude tedy muset na dvě minuty pykat za katrem. Tak uvidíme, jestli to Lavinám přinese aspoň jednu přesnou trefu.

57:24
    Když už to vypadalo, že by hosté mohli zkusit další útočnou akci, raději vrátili puk zpátky na obránce a zbytečně se neukvapovali a neplýtvali silami.

57:08
    Jednu ze šancí měl i mladý coloradský talent Nathan MacKinnon. Andersen na tuto možnost ale moc dobře viděl.

56:40
    Sympatické je, že se Colorado ani za současného stav a času na kostce neodevzdává a zkouší Frederika Andersena překonat.

56:08
    Už se znovu pokračuje ve hře. Leafs nahodili puk šikovně do útočného pásma, ale nikdo se za ním moc aktivně nevrhl.

55:59
    Gólman Maple Leafs má kotouč v rukavici a je zase o něco blíže čistému kontu z tohoto utkání. Ještě jedna komerční přestávka, pak už pokračujeme ve zbytku zápasu.

55:39
    Puk za domácím zařízením, tam se však moc dlouho neohřál, Laviny jej brzy vyvezly na druhou stranu hrací plochy.

55:03
    Colorado se snaží potěšit fanoušky alespoň jedno brankou, ale ani pro tuto chvíli se nedočkají. Frederik Andersen po střele od modré vůbec nemusel zasahovat.

54:37
    Maple Leafs zakládali akci ze středního pásma, ale nikdo nebyl tak dobře najetý, aby okamžitě mohl unikat do zakončení.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 8. Matthews (N. Zajcev), 12. Co. Brown (W. Nylander, Gardiner), 19. Kadri (R. Polák, J. van Riemsdyk), 27. J. van Riemsdyk, 29. F. Gauthier (Marner, Gardiner), 53. Kadri (Marner, N. Zajcev)

Colorado Avalanche: Varlamov (29. Pickard) – Ťutin, Barrie, Wiercioch, Zadorov, Beauchemin, Goloubef – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Grigorenko, Duchene, R. Bourque – Comeau, J. Mitchell, Iginla – Martinsen, Söderberg, McLeod.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Kadri, Marner – Hyman, Matthews, Co. Brown – Sošnikov, F. Gauthier, Komarov – M. Martin, Froese, W. Nylander.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Rody, Knorr

Diváci: 15 502