Vladivostok – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Jokerit 3:0 (kon.)
Omsk – Minsk 0:1 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 2:3 (po pr.)
Záhřeb – Ufa 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 23.12.2016, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u příštích přenosů! (16:57:12)

Čeljabinsk dokázal udržet nejmenší možný náskok a odjíždí ze stadionu Astany s plným počtem bodů. Ve třetí třetině jsme mohli vidět hned 4 góly. První změnu skóre jsme zaznamenali ve 3. minutě po krásné střele Barkera. V 15. minutě snížil na rozdíl jediné branky Dawes v přesilovce. Pak si vzal slovo znovu hostující tým a v 17. minutě Kručinin vrátil hostům dvoubrankové vedení. Drama pokračovalo když o minutu později znovu snížil Dawes. To bylo ze strany domácích vše a Čeljabinsk tak udržel jednogólový náskok.
    Střely po 3. třetině: AST – 35, CLJ – 27.

59:47
    St. Pierre vyhrál poslední buly v útočném pásmu,ale střela Paňukova mířila nad.

59:12
    Domácí to zkouší bez gólmana a hraj v šesti!

58:43
    Francouz se stihl přemístit proti střele Dawese, který střílel bez přípravy! Francouz svůj tým teď podržel!

58:12
    Domácí nic nevzdávají a zaměstnávají Francouze střelami!

57:02
    Oddechový čas pro domácí.
    57:02 Nigel DAWES - 3:4

57:02
    Astana právě vstřelila branku!
    S góly se nám teď opravdu roztrhl pytel. Dustin Boyed nahrál na modré čáře na Maxima Semjonova, který vypálil přízemní střelu. Před brankou čekal NIGEL DAWES a těsně před Francouzem ztečoval puk mimo dosah českého gólmana. Asistence: Maxim Semjonov, Dustin Boyed.
    56:11 Alexej KRUČININ - 2:4

56:11
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté si berou zpět dvougólový náskok! Maxim Jakuceňa vystihl špatnou rozehrávku Astany a posunul puk na střed na rozjetého ALEXEIE KRUČININA. Hostující útočník bez problému projel špatně střídající obranou soupeře a střelou pod "vingl" nedal Karlssonovi šanci. Asistence: Maxim Jakuceňa.
    54:49 Nigel DAWES - 2:3

54:49
    Astana snižuje na rozdíl jediné branky! NIGEL DAWES nejdříve nahrával nad sebe na Kevina Dallmana. Střelu Dallmana vyrazil Francouz do strany přesně k DAWESOVI, který střelou zápěstím vrátil puk do branky. Asistence: Kevin Dallman.

54:10
    Astana předvedla krásnou sehrávku do prázdné branky, Dawes nedokázal skákavý puk od Bochenskiho trefit!

53:39
    Důležité buly před Francouzem vyhráli domácí a ihned kombinují!

53:39
    Domácí budou mít k dispozici přesilovku 5 na 3! Mají obrovskou příležitost snížit náskok hostů.
    Šarov (CLJ) (2 minuty, faul kolenem).

53:21
    Dallman vypálil výborně od modré, ale s jeho střelou i následnými dorážkami si Francouz dokázal poradit!

53:16
    Dělovku Dawse od modré zastavila až tyč!

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 43. Barker (Trivino), 55. Dawes (Dallman), 58. Dawes (M. Semjonov, Boyd) – 4. Szczechura (Jakuceňa, Kručinin), 32. Szczechura (Kručinin, A. Petrov), 40. A. Petrov (Kručinin), 57. Kručinin (Jakuceňa)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Boyd, Bochenski, Dawes – Paňukov, St. Pierre, Puškarjov – N. Ivanov, Kučin, Chudjakov – Belgibajev, Trivino, Grenc.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – N. Bělov, Borodkin, Kolcov, Děnisov, Klimontov, Šinin, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov, Roy, Novotný – J. Petrov, Černikov, Zinovjev – Šarov, Kravcov, Afonasjevskij.

Rozhodčí: Bukin, Soin – Chernyshyov, Shalagin