Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Plzeň – Olomouc 1:2 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.) | Sparta – Chomutov 2:3 (kon.) | Liberec – Třinec 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Piráti Chomutov
Pondělí 26.12.2016, 17:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 32. kolo

Druhé domácí utkání Sparty končí bez toužebného úspěchu. V poslední třetině se neprosadil ani jeden z mančafů a skóre 2:3 zůstalo beze změny. Domácím dost škodily nepřesné přihrávky, protože o šance neměli nouzi. Další příležitost se pro Spartu naskytne za čtyři dny, kdy hostí Zlín. Podaří se jí domácí kletbu zlomit? (19:23:46)

Nejlepší hráči utkání

Petr Vrána (SPA)
    Ivan Huml (CHM)

59:53
    Část chomutovské defenzivy nyní popadala na svého gólmana a hra je okamžitě přerušena.

59:36
    Po další nepřesné kombinaci Sparty Chomutov vyhazuje puk ze třetiny ven a žádá o oddechový čas.

58:59
    Oddechový čas pro Spartu.

58:44
    Hlinka se pokusil vystřelit v prostoru mezikruží z otočky. Z jeho projektilu nic nebylo, puk ale zůstal před Králem. Následující dorážky ale nedopadly o nic lépe.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:37
    Sparťané kombinují před Králem, jejich nahrávkám však schází přesnost.

56:08
    Flemming bojoval o puk u mantinelu spolu s Hlinkou, který boj nakonec prohrál. Pirát rychle vyhodil z třetiny ven a prchl na střídačku.

55:36
    Domácí hrají v plném počtu.

55:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Kämpf – 2 min., hákování).

55:02
    Dnešnímu utkání přihlíží 8 231 diváků.

53:53
    Švrček nebojácně vyrazil do středního pásma. Jakmile si ale uvědomil, že proti soupeři míří sám, rychle se na svoji původní pozici zase vrátil.

53:27
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jaroslav Hlinka – 2 min., hákování).

51:17
    Nahrávky domácích zatím připomínají přehazování si horké brambory. Veškeré dění se ale odehrává před Králem a snahu tak domácím nelze upřít.

50:27
    Vránově slabé střele od modré nastavuje Král hbitě špičku svého betonu.

49:27
    Rozhodčí nechávají hru plynout. Ta ale působí poměrně neučesaným dojmem a sparťanští fanoušci se dožadují vyrovnávací branky.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 3. Ihnačák (Netík), 18. P. Vrána (Kumstát, J. Hlinka) – 6. Huml (Dlapa, Tomica), 28. Vondrka (Tomica), 34. Skinner (Rutta, Huml)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Eminger, Nedomlel, Gernát, Barinka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Kudrna, Cingel, Uher – Řepík, Pech, Kumstát (A) – Netík, Ihnačák, Černoch – J. Havel.
    Piráti Chomutov: Král (J. Laco) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček.

Rozhodčí: Polák, Souček – Komárek, Ondráček