New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (kon.) | Columbus – Boston 4:3 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:4 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Calgary 3:6 (kon.) | Arizona – Dallas 2:3 (kon.)
Anaheim – San Jose 2:3 (po pr.)
New York Rangers
4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Ottawa Senators
Středa 28.12.2016, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL
    Mike Condon znovu naskočil v brance Sens, tentokrát ke dvěma bodům nepomohl.

S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (03:56:25)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Marek Hrivík 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:05

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Nick Holden (NYR) 2+0
    2. Derek Stepan (NYR) 2+0
    3. Mike Hoffman (OTT) 0+2

Utkání je tedy u konce a vítězství nakonec slaví domácí. Rangers sice neměli dobrý vstup do zápasu a rychle prohrávali, ale ve druhé třetině dokázali stáhnout dvoubrankové manko a před třetí části tak bylo vyrovnáno. Ani v poslední třetině pak domácí nebyli střelecky aktivnějším týmem, avšak jako jediný se prosadil už jen Nick Holden a díky němu tak slaví právě celek z New Yorku.

Střely na bránu

New York Rangers – 25 (7, 10, 8)
    Ottawa Senators – 36 (12, 14, 10)

59:57
    Raantou vyražený puk se zjevil u Dzingela, ale jeho dorážku do odkryté brány skvěle zastavil jeden z domácích hráčů. Následnou ránu Brassarda pak srazil Fast.

59:30
    Brassard už mohl zakončovat z pravého kruhu, ale místo toho ještě vymýšlel nepřesnou přihrávku.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a domácí kotouč drží v rohu kluziště. Senátoři se ne a ne dostat k zakončení.

58:35
    Hosté odvolávají brankáře a zkouší to se šesti hráči v poli.

58:03
    Nyní už Antti Raanta dokázal přerušit tlak soupeře. Vhazování se ale bude konat po jeho pravé ruce.

57:46
    Senátoři se konečně dostávají do tlaku. Hoffman puk posunul k volnému Methotovi, ale ten trefil jen rychle se přesunujícího Raantu.

56:59
    V závěru 57. minuty to zkusil jeden z hostů. Obětavý Holden se ale položil do střely a srazil puk mimo tři tyče.

56:29
    Jezdcům se daří držet hru daleko od Raanty. Navíc teď mohl zahrozit Lindberg, nicméně Condon si s jeho tečí poradil.

55:32

55:23
    Další přečíslení domácího celku přineslo pouze střelu, která letěla doprostřed brány. Z přesilové hostů už moc času nezbývá.

54:52
    Hayes s Millerem se v oslabení dostali do přečíslení, ale Condon se parádně natáhl na rbankové čáře a pravým betonem vytěsnil téměř jistý gól.

54:21
    Hoffman vyprodukoval další výborné zakončení, nicméně Raanta dokázal zasáhnout a Phaneufova dorážka šla jen do betonu finského gólmana.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 12. Holden (McDonagh, K. Hayes), 23. Stepan (Kreider, McDonagh), 35. Stepan (Zuccarello, McDonagh), 47. Holden (Skjei, Puempel) – 3. Borowiecki (Hoffman, Pageau), 4. Z. Smith (E. Karlsson, Mark Stone), 17. Ceci (Hoffman, Pageau)

New York Rangers: Raanta (Halverson) – Girardi (A), McDonagh (C), Holden, M. Staal, Klein, Skjei – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Fast, Lindberg, Vesey – Pirri, Hrivík, Puempel.
    Ottawa Senators: Condon (O'Connor) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – Mark Stone, Brassard, Z. Smith – B. Ryan, Turris, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Neil (A), Kelly, Lazar.

Rozhodčí: Wes McCauley, Pierre Lambert – Ryan Daisy, Greg Devorski

Diváci: 18 006