New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (kon.) | Columbus – Boston 4:3 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:4 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Calgary 3:6 (kon.) | Arizona – Dallas 2:3 (kon.)
Anaheim – San Jose 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Buffalo Sabres
Středa 28.12.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Já se s vámi loučím s konstatováním, že Buffalo Sabres dokázalo přehrát Detroit Red Wings na jeho ledě v poměru 4:3. Děkuji za sledování přenosu a přeji vám příjemnou středu. (05:02:39)
    Video z nástupu legendárních hokejistů Rudých křídel ze sezóny 1996/1997 při zahájení ceremoniálu

Střely 43:22 (13:12, 10:6, 20:4)

Nedokázali. Hokejisté Buffala pokazili domácím oslavy z výročí dvaceti let od zisku Stanley Cupu, když svého soupeře porazili 4:3. Ale pojďme popořadě. Skóre otevřel v 8. minutě Kane. Na rozdíl dvou branek zvyšoval čtyři minuty před koncem úvodní periody Reinhart. Detroit v druhé třetině vrhl síly do útoku, což se mu vyplatilo, neboť v 35. minutě Zetterberg snížil. O pouhých dvaadvacet vteřin později se po sólu prosadil Eichel. Za dalších 66 sekund zamířil přesně Miller a bylo to rázem opět o gól. Vyrovnání se domácí dočkali ve 47. minutě, když přesilovou hru využil Thomas Vanek. Poslední slovo měl ale Kane, jemuž se podařilo o dvě minuty později potrestat propadnutí obrany Rudých křídel.

V zápase byli k vidění i dvě bitky. Nejprve se popral Mantha a Foligno, následně Smith a Kane.

59:59
    Do konce utkání zbývá 1,4 sekundy. Vhazovat se bude po levé ruce Lehnera. Dokáží to domácí?

59:42
    Zetterberg zkoušel vstřelit gól o Lehnera, ale podruhé v utkání se mu to nepovedlo. Domácím nezbývá mnoho času!

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

59:11
    Drtivý tlak před brankou Lehnera! Larkin nadvakrát nedokázal překonat hrdinu dnešního zápasu! Následně odpálili hosté na zakázané uvolnění!

58:56
    Domácí jsou v šesti v poli, Mrázek je na střídačce!

58:33
    Perfektním obranným zákrokem se prezentoval Gorges, jenž o puk obral Athanasioua, který by jinak jel sám na Lehnera!

57:59
    Do útočného pásma se zkoušel probít Athanasiou, ale proti přesile obránců Buffala neměl žádnou šanci.

57:18
    Mrázek nezachytil kotouč na brankovišti, ten poté směřoval na Foligna, který přihrál pod sebe na Ristolainena, jehož nabídka Moulsonovi nebyla přesná.

56:23
    Mantha najel do útočného pásma, před puk Nyquistovi, jehož tělem odzbrojil Kulikov. U kotouče přesto domácí.

56:07
    Přemíra snahy domácích hokejistů vedla k porušení pravidel. Rozhodčí odpískal hokejistům Red Wings zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Mrázka.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 35. Zetterberg (Ott, Mantha), 37. D. Miller (D. Larkin), 47. Vanek – 8. E. Kane (Jo. Larsson), 16. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 36. Eichel (M. Foligno), 49. E. Kane (B. Gionta, D. Kulikov)

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Jensen, DeKeyser, Br. Smith, Kronwall (A), Ouellet, Ericsson – Mantha, Zetterberg (C), Tatar – Vanek, Nielsen, Nyquist – Glendening, D. Larkin, Athanasiou – D. Miller, Sheahan, Ott.
    Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, D. Kulikov, Bogosian, McCabe, Falk, Gorges (A) – Moulson, Eichel, M. Foligno – Okposo, Reinhart (A), Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, E. Kane – Carrier, D. Grant, Deslauriers.