Novokuzněck – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Barys – Omsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 5:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Avangard Omsk
Středa 28.12.2016, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký zbytek dne! (16:57:21)

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 24 zásahů, 2 góly, 92,3 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:15 (8:3, 4:6, 15:6)
    Zblokované střely – 14:13
    Vyhraná vhazování – 30:24
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 11:14

Hokejisté Barysu Astana poráží Omsk 3:1 a po lídrovi z Magnitogorsku si připisují také skalp druhého týmu tabulky Východní konference! Domácí skvěle zvládli třetí třetinu, v níž třemi brankami otočili nepříznivý stav. Ve 43. minutě protlačil bekhendem puk za brankovou čáru Kirill Paňukov, ve 46. minutě pak vymetl šibenici Martin St. Pierre a v závěru pečetil skóre střelou do prázdné klece Konstantin Puškarjov.

59:45
    Hosté to ještě zkusili, ale Karlsson předvedl jistý zákrok.

59:37
    Už se opět hraje, tohle už domácí nepustí.

59:35
    Nějakou chvíli se hrát nebude. Diváci totiž zaházeli ledovou plochu plyšovými hračkami. Do akce musí uklízecí četa.
    59:35 Konstantin PUŠKARJOV - 3:1

59:35
    Astana právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Ivan Kučin vybojoval na obranné modré čáře kotouč a vyvezl ho do útočného pásma, kde našel KONSTANTINA PUŠKARJOVA a ten prázdnou branku neomylně trefil – 3:1. Asistence: Ivan Kučin.

59:03
    Začala poslední minuta, branka Avangardu je prázdná!

58:32
    Furch už byl na půli cesty na střídačku, ale Dawes ho donutil k rychlému návratu do branky.

58:14
    Dobře to udělal Konstantin Puškarjov, jenž donutil Furcha přerušit hru. Hosté si berou oddechový čas.

57:47
    Corey Trivino domácím pošetřil pár sekund v útočném pásmu, teď už dopředu vyrážejí hosté.

56:55
    Po střele Davida Bootha nalezl puk ve výstroji Karlsson. Vhazuje se po jeho levici.

55:38
    Omsk je v plném počtu.

55:24
    Hosté vyhazují a toto oslabení zřejmě ubrání.

54:48
    Obrovská šance Nigela Dawese, který se zjevil sám před Furchem. Ten jeho střelu vytěsnil vyrážečkou mimo!

54:10
    Domácí se v přesilovce nikam neženou. Vypadá to, že hlavně chtějí odehrát klidné dvě minuty.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Paňukov (Savčenko, Shinnimin), 46. St. Pierre (Shinnimin, Savčenko), 60. Puškarjov (Kučin) – 19. Zubov (Pestuško, J. Medveděv)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov (A), Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Paňukov – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – V. Nikulin, Grenc (C), Belgibajev – Trivino.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), Meňšikov, Nikitin (A), Gustafsson, Grigorjev, A. Osipov – Pěrežogin (A), Chochrjakov, Booth – Lemťugov, Kučerjavenko, Lauta – Pestuško, Zubov, I. Michejev – Fiščenko, Juňkov, Machanovskij.

Rozhodčí: Gusov, Komarov – Misjur, Otmachov