Vítkovice – K. Vary 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Liberec 2:3 (kon.)
Olomouc – Třinec 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 2:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Středa 28.12.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 33. kolo

58:48
    Bruslaři budou hrát šest na čtyři. Menší trest za sekání dostal Miroslav Indrák (PLZ).

54:17
    Radan Lenc (MBL) nejprve Tomáše Slováka (PLZ) fauloval u mantinelu, poté se do sebe oba hráči pustili. Hostující hráč už přetáhl Lencovi dres přes hlavu, ale boleslavský útočník na druhou stranu Slováka svalil jako první na led. Plzeň bude hrát přesilovou hru, protože Lenc předtím prvně fauloval. Plzeňský forward dostal 2+2+10 minut za hrubost, boleslavský hráč to samé, plus ještě jeden dvouminutový navíc. Dvouminutový trest za Radana Lence odpyká Jiří Fronk (MBL).

53:54
    Poté, co na ledě zůstal ležet Miroslav Indrák, se u střídačky poprali Michal Moravčík (PLZ) a Tomáš Jiránek (MBL), ale ani jeden hráč neměl výrazněji navrch, a tak je nakonec rozhodčí oddělili. Oba hráči byli vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.

23:58
    Plzeňští si za svou aktivitu vynutili faul. Vít Jonák (MBL) musí na dvě minuty na trestnou lavici za držení protihráče. Bude Škoda Plzeň dalším týmem, který ve ŠKOENERGO Aréně otočí duel?

21:25
    Jenže jsou to Bruslaři, kteří si zahrají druhou přesilovku zápasu. Miroslav Indrák (PLZ) podrazil Lukáše Žejdla ve středním pásmu a čeká ho menší trest.

15:45
    Hosté obstarali první vyloučení zápasu. Poměrně přísně byl na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Tomáš Vondráček (PLZ), který strčil brankáře domácích.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) – 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (P. Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák)

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Trončinský, Kučný, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Stříteský, T. Voráček – Hyka, Musil, Lenc (A) – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Jonák, Pospíšil – Ďurač, Fronk, Jiránek.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Pulpán (A), Slovák – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Lev – Koreis, Vondráček, Vracovský – Indrák, Topinka, M. Chalupa.

Rozhodčí: Hejduk, Horák – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 2 665