Buffalo – Boston 2:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:2 (0:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 2:3 (po pr.)
Florida – Montreal 2:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 2:3 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.) | Winnipeg – Columbus 3:5 (kon.) | Dallas – Colorado 4:2 (kon.)
Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 3:1 (kon.) | Arizona – NY Rangers 3:6 (kon.)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:14
    Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:56 (04:53:43)

Tři hvězdy utkání

1. Nazem Kadri (TOR) 1+0
    2. Brian Boyle (TBL) 1+0
    3. Austin Matthews (TOR) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 27-35; Zablokované střely: 12-18; Vhazování: 53%-47%; Hity: 19-16; Přesilové hry: 0/5-1/5; Trestné minuty: 10-10.

Toronto se v Amalie Areně v polovině utkání ujalo dvoubrankového vedení, Lightning poté ale zabrali a zásluhou Ondřeje Paláta dokázali vyrovnat. Český útočník poté mohl krátce před koncem třetí části rozhodnout, jeho nádherná střela zápěstím ale skončila na horní tyči a v prodloužení rozhodl v přesilové hře Nazem Kadri. Konečný výsledek: Tampa Bay Lightning 2 Toronto Maple Leafs 3 po prodloužení.

63:37 Nazem KADRI - 2:3

63:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    NAZEM KADRI před bránou skvěle tečoval střelu Williama Nylandera z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Vasilevskiho se dostal k dorážce, proti které už byl brankář Lightning bezmocný. Maple Leafs v závěru prodloužení využili přesilovou hru a zvítězili těsně 3:2! Asistence: William Nylander a Auston Matthews.

62:12
    Maple Leafs nebezpečně vypálili z pravého kruhu pro vhazování a jejich tečovaná střela skončila na horní tyči!

62:01
    Valtteri Filppula se snažil v blízkosti levé tyče natlačit před bránu a tvrdě narazil do Antoinea Bibeaua. Následoval dvouminutový trest za nedovolené bránění brankáře.

61:49
    Anton Strålman odvedl v blízkosti obranné čáry skvělou práci, když tělem odstavil Williama Nylandera.

60:30
    Austin Matthews mohl rozhodnout, jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování ale zamířila mimo.

60:01

Auston Matthews necelých šest minut před koncem první třetiny otevřel skóre zápasu a v polovině utkání na jeho gól navázal Tyler Bozak. Lightning ale dvě inkasované branky nikterak nezaskočili a v závěru druhé třetiny se jim podařilo vyrovnat, když se nejprve prosadil Brian Boyle a těsně před druhou přestávkou Ondřej Palát. Český útočník mohl těsně před koncem normální hrací doby rozhodnout, jeho střela ale skončila na tyči. Skóre po třetí třetině: Tampa Bay Lightning 2 Toronto Maple Leafs 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Vyloučený Zach Hyman je zpět na ledě a před námi je s největší pravděpodobností prodloužení.

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.

57:56
    Lightning se v rychlém sledu dostali do tří slibných šancí, jenže Antoine Bibeau dvakrát skvěle zasáhl levým betonem a poslední pokus domácích hráčů ukryl ve své náruči!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. Boyle (Drouin, Šustr), 38. Palát (Kučerov) – 15. Matthews (Hyman), 30. Bozak (J. van Riemsdyk, N. Zajcev), 64. Kadri (W. Nylander, Matthews)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Nestěrov, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Koekkoek, Coburn – Palát (A), T. Johnson, Kučerov – Boyle (A), Filppula, Drouin – Killorn, Peca, J.T. Brown – Bournival, Gourde. Hlavní trenér: Jon Cooper.
    Toronto Maple Leafs: Bibeau (Andersen) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick, R. Polák – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, F. Gauthier, Sošnikov. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Ian Walsh, Dan O'Rourke. Čároví: Brian Murphy, Shandor Alphonso

Diváci: 19092