Bournemouth – Arsenal 3:3 (kon.) | Crystal Palace – Swansea 1:2 (kon.) | Stoke – Watford 2:0 (kon.)
AFC Bournemouth
3:3 (2:0)
Arsenal FC
Úterý 03.01.2017, 20:45 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 20. kolo

Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (22:54:04)
    Stručný souhrn krásného utkání, které se odehrálo na Vitality Stadium.

Máme za sebou fantastické utkání, které končí remízou 3:3. Sedmdesát minut to přitom vypadalo na jednoznačné vítězství Bournemouthu. Domácí vedli už ve 20. minutě o dva góly, když se do listiny střelců zapsali Charlie Daniels a z penalty Callum Wilson a po přestávce ještě navýšil skóre Ryan Fraser, který zahrál Čechovi na housle. Pak však začal úřadovat Olivier Giroud, jenž nejprve připravil kontaktní zásahy pro Alexise Sáncheze a Lucase Pereze. V 83. minutě navíc kapitán Cherries Francis sestřelil Ramseyho a domácí dohrávali zbytek utkání v deseti. Přesilovku využil v nastavení Olivier Giroud, který tak dokonal stíhací jízdu kanonýrů. Arsenal v posledních dvaceti minutách napravil, co se dalo.

90+7

90+7
    Žlutou kartu dostává Harry Arter (AFC Bournemouth).

90+6
    Hosté zakládají možná poslední útočnou akci utkání...

90+5
    Z levé strany centroval Lucas Perez. Prudký míč, který hledal Girouda, odvrátila obrana Bournemouthu.

90+4
    Domácí si mohli vzít vedení zpět! Bombu Harryho Artera z ostrého úhlu reflexivně vyráží Petr Čech!
    90+2. Olivier GIROUD - 3:3

90+2
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Dámy a pánové, tohle je Premier League! Fotbalisté Arsenalu duel nezabalili ani za stavu 0:3 a v poslední dvacetiminutovce dokázali vyrovnat! Centr Granita Xhaky lízl hlavou OLIVIER GIROUD a míč zapadl přesně k tyči Borucovy brány – 3:3.

90+1
    Rozhodčí Oliver nastaví ještě šest minut. To se domácím vůbec nelíbí!

90
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Brad Smith.

90
    Lucas nestihl míč na hřišti, což nyní domácím fanouškům stačí k radosti.

89
    Ten rozehrával Alex Oxlade-Chamberlain, jenž poslal míč jen do náručí Artura Boruce.

89
    Po sraženém centru Lucase Pereze bude následovat rohový kop.

87
    Centr Monreala zastavil Adam Smith. Hosté reklamují ruku, ale Smithe míč trefil do břicha.

86
    Domácí gólman Artur Boruc dostal žlutou kartu za zdržování.

86
    Před bránu Cherries létá jeden míč za druhým. Giroud s Lucasem čekají na svou příležitost.

84
    Domácí čekají perné závěrečné minuty. Vyloučení Francise jim situaci ještě více ztížilo.

Martin Augustin

Branky: 16. Daniels (Stanislas), 20. C. Wilson (pen.), 58. Fraser (Daniels) – 70. Alexis Sánchez (Giroud), 75. Lucas (Giroud), 90+2. Giroud (Xhaka)

Karty:   44. S. Cook (BTH), 86. Boruc (BTH), 90+7. Arter (BTH) – 31. Bellerín (ARS), 45+3. Ramsey (ARS), 80. Mustafi (ARS)   83. Francis (BTH)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:12.
    AFC Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Arter, Gosling – Stanislas, Fraser (68. A. Smith), J. King (63. Surman) – C. Wilson (90. B. Smith).
    Náhradníci: Federici – A. Smith, B. Smith, Mings, Surman, Ibe, Mousset.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C) (64. Gabriel), Monreal – Coquelin (28. Oxlade-Chamberlain), Xhaka – Ramsey, Alexis Sánchez, Iwobi (63. Lucas) – Giroud.
    Náhradníci: Ospina – Holding, Gabriel, Reine-Adélaïde, Oxlade-Chamberlain, Lucas, Maitland-Niles.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett