Valencia – Celta Vigo 1:4 (kon.) | Osasuna – Eibar 0:3 (kon.) | Las Palmas – Atlético 0:2 (kon.)
La Coruňa – Alavés 2:2 (kon.)
CA Osasuna
0:3 (0:1)
SD Eibar
Úterý 03.01.2017, 19:00 • Estadio El Sadar, Pamplona • Španělský pohár • Osmifinále

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:52:45)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:15.

Eibar si připisuje vynikající výsledek z trávníku soupeře. Do odvety vstupuje jako velký favorit na postup do další části. V prvním poločase se prosadil útočná hvězda hostů Nano, který uklidil centr ve skluzu na přední tyč. Ve druhém poločase byli mírně aktivnější hosté, ale branky dávali jen hráči Eibaru. Po odraženém míči se prosadil střídající Bebé, aby v samotném závěru zápasu mohl udat konečný výsledek Adrián.

90+2

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
    90+1. ADRIÁN - 0:3

90+1
    Eibar právě vstřelil branku!
    Va samotném závěru je tu třetí branka do domácí sítě. ADRIÁN se dostal skvěle před obránce a přesný centr uklidil za zcela bezmocného Fernándeze.

90
    Po dlouhém nákopu k domácí brance se dostával do dobré šance Kike, ale je mu pískán ofsajd a domácí tak mohou jít ještě v samotném závěru zápasu do útoku.

89
    Přetažení centr však končí jen na hostujících kopačkách. Riera se ještě pokoušel získat míč v šestnáctce, ale fauluje při tom a domácí se musí vracet do obrany.

88
    Nyní si pomohl nedovoleným zákrokem u rohového praporku Arbilla. Po jeho zákroku budou mít domácí ještě jednu šanci na centr do pokutového území.

87
    Po faulu na domácího hráče a příliš rozčiloval na rozhodčího Oriol Riera a vidí ještě žlutou kartu.

86
    Hráči Eibaru se dokonce odhodlali ještě k napadání. Adrián vybojoval míč na polovině soupeře, ale následně velmi zle přihrál.

85
    Eibar nyní hraje skvěle. Nepouští domácí celek vůbec k míči a tím i nedává šanci soupeři ke snížení dvoubrankového vedení.

84
    Nyní se dokonce tlačil do zakončení Rubén Pena, ale tentokrát jeho střela jen proletěla nad břevnem.

83
    Hráči Eibaru zkušeně drží míč na polovině soupeře a kombinují daleko od vlastní branky.

82
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Luna, přichází Capa.

81
    Osasuna se žene do útoku, ale všechny akce zatím končí ještě před pokutovým územím. Eibar se zatahuje do obrany.

80
    Domácí mají zhruba deset minut na to, aby vstřelili branku a zlepšili si tak postavení do odvetného zápasu.