Washington – Toronto 6:5 (po pr.) | Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 3:1 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 1:4 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:6 (kon.) | Nashville – Montreal 1:2 (po pr.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 18:32)

Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 23

Montreal Canadiens: 43

Je konec napínavého utkání, ve kterém jsme viděli spoustu šancí, ale málo branek. Velkou zásluhu na tom mají oba brankáři, Pekka Rinne i Carey Price se mohli přetrhnout, aby nepustili kotouče do branky. Nakonec každý z nich inkasoval v základní hrací době jednou, rozhodnout muselo prodloužení. V závěru nastavené pětiminutovky udeřil dnes velmi aktivní Max Pacioretty. Bod navíc tak bere Montreal, a to zaslouženě. Habs vyslali na branku dohromady 43 střel a více než polovinu zápasu byli na ledě aktivnějším celkem. Predators mohou být i s bodem spokojeni. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

64:30 Max PACIORETTY - 1:2

64:30
    Montreal právě vstřelil branku!
    Samostatné nájezdy dnes neuvidíme, protože Montreal Canadiens vítězí ještě na konci nastavených pěti minut prodloužení. MAX PACIORETTY dnes pálil na branku jednu střelu za druhou, nakonec se opravdu dočkal sladké odměny. A to v ten nejlepší možný moment. Ve chvíli, kdy ubíhaly poslední vteřiny do konce, dokázal šikovný útočník Canadiens najít místečko mezi betony Pekky Rinneho. Nádhernou nahrávku mu připravil Alexander Radulov, toho je také třeba pochválit. Takže Montreal vítězí. Asistence: Alexander Radulov, Nathan Beaulieu.

64:08
    Na druhé straně zase samotný Roman Josi, který prověřil Price. Trefil ale jen jeho pravý beton.

63:48
    Gallagher nevěřícně kroutí hlavou. Řítil se téměř sám na Rinneho, ale finský brankář také v tomto případě uspěl. Takže zápas pokračuje.

63:33
    Sledujeme pohledné prodloužení s docela velkými šancemi. Ale zdá se, že Nashville raději bude chtít čekat na nájezdy, než aby riskoval.

62:53
    Až teď se Predators dostávají na kotouč, hned z toho byla dobrá možnost pro Ellise. Jenže Forsberg z druhé vlny už si tak moc dobře nevedl.

62:30
    Střela Plekance nevypadala špatně, avšak ani tento pokus nezamířil na branku.

62:06
    Stále ještě Montreal kolem zařízení Nashvillu, vůbec nedává domácím šanci, aby během prodloužení zaútočili.

61:45
    Výborná práce Rinneho, ten vyrazil puk na poslední chvíli, přestože na něj docela dobře viděl.

61:18
    Shea Weber a jeho střela od modré čáry, která ale letěla hodně vedle branky, pouze orazítkovala mantinel za brankou Pekky Rinneho.

60:58
    Nashville se ještě v prodloužení nedostal na puk, Habs očividně sázejí na jistotu a pohodlný přechod do útočného pásma.

60:25
    Stále kotouč drží na svých hokejkách Montreal Canadiens, obtáčejí puk kolem branky, z jedné strany na druhou. Střela Petryho pak prosvištěla těsně kolem tyčky.

60:09
    Jako první se puku v prodloužení zmocňují Montreal Canadiens. Pacioretty okamžitě pálil, připisuje si tak další střelu na branku v zápase.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 40. Fiala (Ellis, Josi) – 45. S. Weber (Radulov, T. Mitchell), 65. Pacioretty (Radulov, Beaulieu)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, Irwin, Y. Weber, Granberg – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, Fisher, Neal – Fiala, Ribeiro, C. Smith – Sissons, Järnkrok, Watson.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty, Danault, Gallagher – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Farnham, McCarron, Carr.

Rozhodčí: Morton, Rehman – Pancich, Miller

Diváci: 17 113