Novokuzněck – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Omsk – Viťaz 3:2 (kon.)
Toljatti – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:2 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Minsk – Čerepovec 1:2 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 1:2 (po pr.)
Metallurg Novokuzněck
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 05.01.2017, 11:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

Česká stopa v zápase
    Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:59 (14:57:26)

Ve druhé třetině jsme viděli úvodní branku, prosadil se Kontiola. Ve třetí třetině dokázali domácí rychle vyrovnat, postaral se o to Lebeděv. Rozhodující branku zápasu vstřelil po tlaku hostujícího celku Kontiola.

59:40
    Novokuzněck se nemůže dostat do útočného pásma.

59:30
    Domácí odvolávají brankáře, zkouší to v šesti.

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, Lokomotiv stále vede o jednu branku.

58:10
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí kouč by si možná měl vzít oddechový čas a nechat odpočinout první formaci, která je nyní hodně vytěžovaná.

58:00
    Šance k vidění nejsou, hra se nepřerušuje. Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny. Domácí se snaží vyrovnat, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

56:00
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není.

55:01
    Averinova tvrdá střela od modré čáry jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho a byla z toho velká šance.

54:20
    Alexandr Titov vyzkoušel pozornost brankáře soupeře, ale pokus to byl nepřesný.

53:21
    Talbotova střela od modré čáry končí jen o malý kousek mino branku. Domácím se krátí čas na vyrovnání.

52:40
    Alexej Murygin špatně rozehrál, k puku se dostal domácí hráč, který nedokázal přesněji zakončit. Zkoušel to střelou z první.

51:54
    Domácí celek hraje aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.
    51:08 Petri KONTIOLA - 1:2

51:08
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Po dlouhém tlaku hostujícího celku se prosazuje podruhé v zápase PETRI KONTIOLA. Se štěstím překonal brankáře soupeře. Asistence: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.

50:11
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ivan Jemec – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Lebeděv – 34. Kontiola (Kozun, Kronwall), 52. Kontiola (Nakládal, Kronwall)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Podjapolskij) – Kalašnikov, Ljamkin, Skutar, Fatkullin, Michajlov, Davidov, Titov, Kuklev – Lebeděv, Taratuchin, Komaristyj – K. Semjonov, Skorochodov, Vicharev – Razumov, Jazkov, A. Michejev – Ionin, Jemec, Poliščuk.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin, Koledov – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Apalkov, Kraskovskij – E. Galimov, Iljenko, Kartajev – Loktionov, Kajumov, Lugin – Averin.

Rozhodčí: Birin, Fatajev – Otmakov, Sysujev