Boston – Edmonton 3:4 (kon.) | Washington – Columbus 5:0 (kon.) | Tampa – Nashville 1:6 (kon.)
St. Louis – Carolina 2:4 (kon.) | Chicago – Buffalo 4:3 (po pr.) | San Jose – Minnesota 4:5 (kon.)

3. Zach Parise (MIN) 1+2 (07:07:36)

V první třetině byli aktivnější domácí, střelecky vedli 8:5. Gólmani ale drželi čisté konto. Největší šanci první třetiny měli hosté, jeden z hráčů Wild trefil brankovou konstrukci.

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, nejprve se do dvoubrankového vedení dostali domácí. Joonas Donskoi a Joe Pavelski upravili stav zápasu na 2:0. V předposlední minutě hry, v přesilovce hosté snížili, prosadil se Eric Staal.

Celkem šest gólů nabídla třetí třetina. Z kraje periody vyrovnal Parise. Joel Ward a Patrick Marleau vrátili domácím dvoubrankové vedení. Třemi góly pak hosté zápas otočili. Minnesota získává cenné body z tohoto zápasu.

59:40
    Pavelski neuspěl z bezprostřední blízkosti.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Charlie Coyle vyhazuje přes všechny čáry, icing.

59:08
    Logan Couture zakončil, brankář hostů byl pozorný a vyrazil puk.

59:01
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45
    Domácí hrají bez brankáře.

58:40

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté pokračují v aktivní hře díky přesilovce.

57:44
    Nino Niederreiter se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:10
    Devan Dubnyk podržel nyní svůj tým, domácí se dostali při vlastní přesilovce do zakončení.

56:44
    Výhodou pro hostující celek je přesilová hra, naopak šance domácích na vyrovnání se zmenšily.

56:40
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan DeMelo – 2 min., držení protihráče).

56:27
    Charlie Coyle byl faulovaný, ponechaná výhoda pro hosty.

55:36
    Patrick Marleau se marně natahoval pro skákající kotouč. Hrají hosté.

55:13
    Minnesota hraje nyní hodně zodpovědně, nedává domácím prostor pro kombinační hru.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Donskoi (Labanc, Dillon), 32. Pavelski (Burns, Couture), 44. J. Ward (Burns, Marleau), 45. Marleau (J. Ward, Tierney) – 39. E. Staal (Parise, Coyle), 43. Parise (Niederreiter, E. Staal), 46. E. Staal (Parise), 49. M. Koivu (Mikael Granlund, Zucker), 51. M. Koivu (Mikael Granlund, Zucker)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Dillon, Braun, DeMelo, Müller – Meier, J. Thornton, Pavelski – Labanc, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, J. Ward – Haley, Wingels, M. Karlsson.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise, E. Staal, Schroeder – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Pominville.

Rozhodčí: Luxmore, Hanson – Murray, Gawryletz

Diváci: 17 562