Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Severstal Čerepovec
Sobota 07.01.2017, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa

Jakub Kovář (CER) 60 minut, 32 zákroků, 1 góly, 96,9% (17:25:23)

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 33:28 (5:8, 11:11, 17:9)
    Zblokované střely – 5:10
    Vyhraná vhazování – 25:25
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 15:13

Hokejisté Jokeritu Helsinky nezvládli domácí zápas s Čerepovcem a předposlednímu týmu tabulky Západní konference podlehli 1:4. Hosté o své výhře rozhodli v závěrečné desetiminutovce, ve které vstřelili hned tři góly. V 52. minutě zařídil nakonec vítězný zásah střelou po buly Maxim Truňov a o necelé dvě minuty později využil přesilovku Alexandr Jevsejenkov. V 56. minutě pak definitivně zlomil odpor Jokeritu Dmitrij Kagarlickij.
    Jakub Kovář podal v dnešním utkání další skvělý výkon

Jakub Kovář z @hc_severstal ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hc_severstal

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

59:41
    Hosté kontrolují situaci a vypadá to, že se na výsledku 1:4 už nic nezmění.

58:35
    Domácí to ještě zkoušejí bez gólmana!

58:35
    Za vysokou hůl je vyloučen Denis Ježov. Přesilová hra pro domácí.

Dnešní utkání sleduje 8898 diváků.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:49
    Domácí dnes utrpí hodně nepříjemnou ztrátu v boji o play off. Porážka s předposledním týmem konference se asi nečekala.
    55:42 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:4

55:42
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Zřejmě je definitivně hotovo! Na 1:4 zvyšuje DMITRIJ KAGARLICKIJ, který obkroužil branku tak rychle, že se Zapolski nestihl ke druhé tyčce včas přesunout. Asistence: Arsenij Chacej.

55:20
    Z první se opřel do kotouče Topi Jaakola. Jeho rána končí na vyrážečce Jakuba Kováře.

53:41
    Od modré pálil Oliver Lauridsen. Netrefil branku.
    53:00 Alexandr JEVSEJENKOV - 1:3

53:00
    Hosté přesilovku využívají a vedou už o dva góly! Prosadil se ALEXANDR JEVSEJENKOV, který prošel po pravém křídle až před branku a jeho přihrávku si nešťastně srazil za záda vlastního brankáře obránce Ville Lajunen – 1:3. Asistence: Jurij Trubačjov a Nikolaj Stasenko.

52:36
    Domácím komplikuje situaci Jesse Joensuu, který je vyloučen za sekání.
    51:06 Maxim TRUŇOV - 1:2

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Jormakka (V. Lajunen, Niemi) – 14. Monachov (Kazakovcev), 52. Truňov (Trubačjov), 53. Jevsejenkov (Trubačjov, Stasenko), 56. Kagarlickij (Chacej)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Rissanen, V. Lajunen (A), Jaakola, Jalvanti, Lauridsen, Jensen – O'Neill, Regin (C), Huhtala – Salminen, Hishon, Joensuu (A) – Jormakka, Niemi, Talaja – Anttila, Mäki, Marjamäki.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Sizov, Stasenko (A), Jevsejenkov (C), Wilson, D. Ježov, Chochlov – Mons, P. Černov, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov (A), Vovčenko – Avcin, Chacej, Ugarov – Kazakovcev, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Oskirko, Wehrli – Lazarev, Golovjov