Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.) | Toronto – Montreal 3:5 (kon.) | Florida – Boston 0:4 (kon.)
New Jersey – Edmonton 1:2 (po pr.) | Columbus – NY Rangers 4:5 (kon.) | Ottawa – Washington 0:1 (kon.)
St. Louis – Dallas 4:3 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Vancouver 3:1 (kon.)
San Jose – Detroit 6:3 (kon.) | Carolina – Boston 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Dallas Stars
Neděle 08.01.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy St. Louis Blues a Dallas Stars.

Domácí tým je momentálně na třetím místě Centrální divize, když v 39 zápasech nasbíral celkem 45 bodů. Na vedoucí Chicago ztrácí 10 bodů. Na St. Louis dnes čeká pátý domácí zápas v řadě a zatím má tento celek z Missouri padesátiprocentní úspěšnost – porazil Philadelphii a Chicago, naopak prohrál s Nashville a v posledním utkání i s Carolinou. Za St. Louis dali góly Edmundson a Tarasenko, což stačilo pouze na porážku 2:4.

Kevin Shattenkirk 24 (8+16)

I hosté působí v Centrální divizi, jsou na tom ale hůře, než St. Louis. Po 39 odehraných utkáních má klub z Texasu 39 bodů. Jeden z nich Dallas vybojoval v posledním odehraném utkání, na svém ledě prohrál s Montrealem 3:4 po prodloužení. Góly za poražené dali Seguin, Klingberg a Lindell.

Aleš Hemský (DAL) 0 (0+0)

Zápas ve Scottrade Center začne ve dvě hodiny ráno, takže si na tuto dobu nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas nám začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk (A), Hunt, Parayko, Bouwmeester – Jakupov, Stastny, Steen (A) – Tarasenko, Lehterä, Fabbri – Perron, Berglund, Schwartz – Reaves, Brodziak, Upshall.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Jo. Benn, Oduya (A), Oleksiak, Hamhuis – Seguin, Spezza (A), Roussel – B. Ritchie, Faksa, Sharp (A) – Eaves, Eakin, Korpikoski – Cracknell, D. Shore, Hudler.

Rozhodčí: Lee, Rank – Nowak, Murchison.

00:01

00:40
    Hned v prvním útoku hosté zahrozili a Eakin se dostal ke střele. Pukem však trefil pouze Shattenkirka.

01:56
    Lehtonen si poprvé sáhl na puk, domácí podnikli rychlý výpad levou stranou a gólman Dallasu musel krotit nepříjemné nahození.

02:20
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do rychlého vedení. Na levé straně dostal puk do brejku LAURI KORPIKOSKI, bleskově si sjel na střed a svůj únik zakončil bekhendovou střelou mezi Huttonovy betony. Asistence: Jordie Benn.
    02:20 Lauri KORPIKOSKI - 0:1

03:32
    V dalším útoku Dallasu postupoval vpřed Shore, narazil však na útočné modré.

04:41
    Edmundsonovo nahození od modré zablokoval Ritchie a moc nechybělo a hosté se dostali do brejku.

05:14
    Lehtonen chvíli nevěděl, kde má puk, Perronovo nahození od modré mu nadělalo docela problémy.

05:29
    Tarasenkovi nevyšla střela podle představ, puk se pak odrazil k Bouwmeesterovi a ten z rychlé otočky opět prověřil Lehtonena.

06:43
    Zakázané uvolnění St. Louis, hra se stěhuje před Huttona, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

07:43
    Teď se domácí nedomluvili při přechodu do útoku a Stastny se vystavil do postavení mimo hru.

08:34
    Parayko čekal s pukem za vlastní brankou, jeho spoluhráčům trvalo střídání o něco déle.

09:12
    St. Louis se dostalo do útočného pásma, ale Roussel vybojoval puk u mantinelu a posunul hru do středního pásma.

09:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Máme srovnáno. Při střídání hostů se hra Huntovým nahozením bleskově dostala do pásma Dallasu, přes Lindella přešel PAUL STASTNY a střelou z pravé strany překonal Lehtonena, který trochu podcenil svůj pokus o zachycení nahozeného puku. Asistence: Brad Hunt, Carter Hutton.
    09:27 Paul STASTNY - 1:1

10:53
    Hamhuis svým dlouhým pasem hledal Korpikoskiho, akce Dallasu nakonec skončila u mantinelu za brankou St. Louis.

12:00
    V utkání je poměrně dost nepřesností, spousta akcí končí už ve středním pásmu.

12:18
    Další nepřesná dlouhá přihrávka, je z toho zakázané uvolnění domácích hokejistů.

14:00
    Na modrou dostal nabito Pietrangelo, jeho dělovka skončila na zadním mantinelu. Lehtonen nemusel zasahovat.

14:30
    Tarasenko se na levé straně parádně prokličkoval až do zakončení, ale bekhendem Lehtonena příliš neprověřil. Pak se o dorážku ještě pokusil Fabbri a ten už byl razantnější. Lehtonen skryl puk ve své výstroji.

15:00
    Steen čekal na modré na své spoluhráče, následná rozehra ovšem nevyšla už podle jeho představ. Hosté vyhodili.

15:35
    Shattenkirkova bomba od modré skončila mimo.

16:08
    Tohle byla slušná šance na strhnutí vedení na domácí stranu. Po rychlém průniku do pásma přihrál Brodziak na Upshalla a ten z levé strany ihned vystřelil. Lehtonen kryl.

16:10
    Celá akce však byla s faulem a St. Louis si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Cody Eakin.

16:43
    Domácí už vedou! Nebyla to klasická přesilovková akce, hosté totiž přišli ve středním pásmu o puk, domácí se ihned přesunuli do útoku, VLADIMIR TARASENKO dostal puk do jízdy a střelou zápěstím poslal přesný projektil za Lehtonena. Asistence: Paul Stastny, Alexander Steen.
    16:43 Vladimir TARASENKO - 2:1

17:47
    Na druhé straně zahrozil Sharp, jeho nepříjemná střela donutila Huttona dávat u své levé tyče velký pozor.

18:38
    Už se zase hrálo na druhé straně a Lehtonen měl opět pohotovost. Musel totiž hlídat nahození z levé strany i u brankoviště číhajícího Brodziaka.

19:31
    Od levého mantinelu střílel Spezza, nebylo to příliš ohrožující, Hutton přesto pro jistotu schoval puk v lapačce a přerušil hru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli tři góly. Jako první se prosadili už ve třetí minutě hosté, do sóla se dostal Lauri Korpikoski a svůj brejk zakončil přesnou bekhendovou střelou mezi gólmanovy betony. St. Louis vyrovnalo v desáté minutě, o přesnou ránu se postaral Paul Stastny. Domácí pak výsledek dokonce otočili, v 17. minutě využil přesilovku Vladimir Tarasenko a St. Louis tak jde do kabin s vedením 2:1.

20:17
    Hned ze startu druhé třetiny přichází přesilovka pro Dallas, dvě minuty za krosček si jde odsedět Kevin Shattenkirk.

20:35
    Tohle byla bleskově využitá přesilovka. Hutton sice dokázal vyrazit Spezzovo nahození od modré čáry, jenže k puku se pak dostal dojíždějí PATRICK EAVES a zblízka zamířil do horního růžku. Asistence: Jason Spezza, John Klingberg.
    20:35 Patrick EAVES - 2:2

21:10
    A další přesilovka pro Dallas, nyní je za hákování vyloučen Patrik Berglund.

22:30
    Tentokrát je to nepříliš dobře vedená přesilovka, hráči St. Louis v poklidu vyhazují.

23:10
    Tyto dvě minuty hostům vůbec nevyšly, Berglund se už vrátil do hry a St. Louis je tak v plném počtu.

23:38
    Tarasenko byl faulován, bude následovat přesilovka i pro domácí. Zatím je ponechána výhoda.

23:44
    Už skončila a na trestnou lavici s douminutovým trestem za hákování zamířil Johnny Oduya.

24:39
    Nahození od modré nebylo myšleno zle, trefilo však Faksu a ten pak vyhodil přes všechny čáry až k Huttonovi.

25:25
    A opět letí puk až k domácímu gólmanovi, ani tato přesilovka není podle představ útočícího týmu.

25:44
    Oduya má odsezeno, hosté jsou opět v plném počtu.

26:27
    Fabbri měl na levé straně trochu prostoru, rozhodl se ale přihrávat na střed na Lehteru. Jeho pokus pak byl zablokován.

26:49
    Další přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval John Klingberg.

27:43
    Po několika přihrávkách pálil z pravého kruhu Tarasenko, jenže o notný kus nad.

27:51
    Nakonec je ale přesilovka využitá! Od modré tvrdě vypálil Steen a před brankou jemně tečoval PAUL STASTNY. Puk skončil přesně v horním růžku Lehtonenovy branky. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.
    27:51 Paul STASTNY - 3:2

27:51
    V brance Dallasu dochází ke změně, Kari Lehtonen zamířil na střídačku, do brankoviště se postavil Antti Niemi.

28:59
    A hned si Niemi osahal puk, domácí jej prověřili zakončením z levé strany.

29:34
    Opět akce zleva, Fabbriho zakončení se ale teď do prostoru branky nevměstnalo.

30:32
    U pravého mantinelu se hezky uvolnil Eakin a poslal střelu do chumlu před Huttonem. Ten si ránu našel a vyrazil.

31:00
    Další Huttonovy zákroky v brankovišti, nyní drží svůj tým v těsném náskoku.

31:45
    Bude se vylučovat na straně St. Louis, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

31:51
    Výhoda je u konce a na trestnou lavici míří Scottie Upshall, který soupeře zasáhl vysokou holí.

32:58
    Rychlá kombinace hostů, na konci byl v levém kruhu pro vhazování Seguin. Jeho střelu srazil Parayko.

33:31
    Hutton skvěle pokryl nebezpečné nahození od modré čáry, moc toho neviděl.

33:51
    Domácí se zvládli ubránit a už mohou hrát v pěti lidech.

34:30
    St. Louis se nenápadně dostalo do kontru ve třech hráčích proti dvěma bránícím. Stastny to vzal na sebe a nenápadnou střelou se málem mohl radovat z hattricku. Niemi vyrazil.

35:05
    A opět se Niemi blýskl povedeným zákrokem, nyní proti rychlé ráně Tarasenka z pravého křídla.

35:40
    Už se zase hrálo na druhé straně a po Seguinově střele zleva to za Huttonem pěkně cinkalo.

36:53
    U branky St. Louis se nám to pěkně mele, čároví rozhodčí mají co dělat, aby hráče od sebe odtrhli.

36:53
    Rozhodčí se rozhodli vylučovat, domácí Ryan Reaves a hostující Patrick Eaves dostali dvouminutové tresty za hrubost.

37:26
    Lehtera se dostával do kontru, přebruslil obránce, ale pak se rozhodl přenechat puk do jízdy Tarasenkovi. Ten ihned střílel a Niemimu zařídil práci.

38:24
    Na druhé straně využíval prostoru Faksa a po nájezdu do pásma přenechal Korpikoskimu. Jeho střela zprava nenadělala gólmanovi problémy.

38:35
    Už je ale vyrovnáno. JOHN KLINGBERG si udělal výlet po útočném pásmu, dobře si při své akci pokryl puk, dostal se až mezi kruhy a vystřelil. Puk lehce škrtl o hokejku bránícího hráče a prošel mezi tělem a pravou rukou gólmana Huttona do sítě. Asistence: Lauri Korpikoski, Radek Faksa.
    38:35 John KLINGBERG - 3:3

39:34
    Domácí se ještě snaží strhnout vedení na svou stranu, blízko byl dnes velice aktivní Tarasenko, nyní však zcela minul.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut hry a výsledek je zcela otevřený. Dallas dokázal dvakrát srovnat, nejprve se to hned v úvodu třetiny podařilo Patricku Eavesovi a když ve 28. minutě dal domácím náskok Paul Stastny, tak jej zase v 39. minutě umazal John Klingberg po pěkné a nebojácné akci. Stav po druhé třetině je tedy 3:3.

40:42
    Hutton měl hned hromadu práce a pomoci mu musel na brankové čáře i Parayko. Ten skvěle zasáhl nohou proti střele Roussela.

41:21
    Puk skončil mimo ledovou plochu, vylučovat se ovšem nebude, vše bylo v rámci pravidel.

41:44
    Pěknou střelu vyslal Fabbri, podařilo se mu ji skrýt, na Niemiho si ale nepřišel.

42:12
    Už se zase hrálo na opačné straně a přes obránce vypálil Roussel. Hutton skryl puk ve své výstroji.

43:42
    Pietrangelo se střelou od modré váhal tak dlouho, až už neměl kudy. Přihrál tedy Paraykovi a ten tvrdou ranou vystrašil Niemiho.

44:53
    Domácí střídají během hry, Parayko čeká za vlastní brankou na nové spoluhráče.

45:13
    Tarasenko byl blizoučko vedoucímu gólu! Na pravém křídle měl najednou hromadu místa a využil toho pro pohotovou střelu. Niemiho překonal, toho ovšem zastoupila tyčka!

46:51
    Schwartz se vymanil z obranného sevření a z mezikruží dokázal vystřelit. Gól z toho nebyl, ale domácí začínají postupně přidávat na tlaku.

47:05
    Přesilovka pro hosty, dvě minuty za podražení dostal Jaden Schwartz.

48:20
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

48:46
    Až teď vystřelil Hudler, trefil ale pouze Parayka. Ten je dnes v blokování velice úspěšný.

49:05
    Schwartz se vrátil do hry, domácí se zvládli ubránit.

49:57
    Shattenkirk vyváží puk z vlastního pásma, St. Louis jde do postupného útoku.

50:20
    Pohotový zákrok musel vytáhnout domácí Hutton, čelil Eavesově střele z levého kruhu pro vhazování.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:37
    Několik přihrávek v útočném pásmu předvedl útok St. Louis, nakonec pálil Jakupov. Jeho rychlý švih zaduněl o mantinel za Niemiho brankou.

52:42
    Bouwmeester byl trochu pod tlakem, přesto dokázal o mantinel přesně přihrát a založit akci.

53:32
    Paraykova střela od modré byla tečována a puk zamířil až do ochranné sítě za brankou.

54:31
    Jakupov neuspěl při pokusu o získání nahozeného puku, u mantinelu jej překonal Lindell.

55:39
    Hutton pokryl lehce tečovanou střelu z pravého křídla a pro jistotu už nerozehrával.

56:13
    Pravou stranou neprošel hostující Roussel, hra se už zase otáčí opačným směrem.

57:00
    Blízko gólu byl hostující Klingberg, a to po rychlém pasu z levé strany. Hutton se ale zvládl přemístit.

57:40
    Důležitý zákrok vytasil gólman Hutton. Korpikoski dostal puk do jízdy a v levém kruhu nasadil ke střele zápěstím. Brankář St. Louis ale dobře pokryl úhel a střelu schoval ve své výstroji.

58:06
    Domácí vedou a jsou blízko výhře! Hra se přesunula zpoza branky až na modrou čáru, odkud Shattenkirk přihrával do levého krutu. Tam byl nachystaný PATRIK BERGLUND a chytrým sklepnutím trefil prostor nad ramenem přesunujícího se Niemiho – 4:3! Asistence: Kevin Shattenkirk, Kyle Brodziak.
    58:06 Patrik BERGLUND - 4:3

58:47
    Vhazuje se v pásmu St. Louis, branka Dallasu je prázdná. Je tu power-play hostů.

58:59
    Eakin si vylámal zuby na Huttonovi, ten se rychle přesunul ke své levé tyčce a střelu vyrazil.

59:30
    Puk opustil ledovou plochu, bylo to ale s tečí, takže se vylučovat nebude.

59:40
    Domácí dostali puk ze svého pásma a to tak šikovně, že nehrozí ani zakázané uvolnění.

Je dobojováno a domácí tým se může radovat z výhry a dvou bodů. Už to vypadalo, že zápas míří do prodloužení, to ovšem odmítl Patrik Berglund a chytrým sklepnutím překonal Niemiho. Dallasu pak už závěrečná power-play k vyrovnání nepomohla a ze St. Louis tak odjíždí s prázdnou.

Jiří Hudler (DAL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 11:40

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:54:28)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Stastny (Hunt, C. Hutton), 17. Tarasenko (Stastny, Steen), 28. Stastny (Steen, Shattenkirk), 59. Berglund (Shattenkirk, Brodziak) – 3. Korpikoski (Jo. Benn), 21. Eaves (Spezza, Klingberg), 39. Klingberg (Korpikoski, Faksa)

Dallas Stars: Lehtonen (28. Niemi) – Klingberg, Lindell, Jo. Benn, Oduya (A), Oleksiak, Hamhuis – Seguin, Spezza (A), Roussel – B. Ritchie, Faksa, Sharp (A) – Eaves, Eakin, Korpikoski – Cracknell, D. Shore, Hudler.

Rozhodčí: Lee, Rank – Nowak, Murchison

Diváci: 19 503