Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.) | Toronto – Montreal 3:5 (kon.) | Florida – Boston 0:4 (kon.)
New Jersey – Edmonton 1:2 (po pr.) | Columbus – NY Rangers 4:5 (kon.) | Ottawa – Washington 0:1 (kon.)
St. Louis – Dallas 4:3 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Vancouver 3:1 (kon.)
San Jose – Detroit 6:3 (kon.) | Carolina – Boston 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Boston Bruins
Neděle 08.01.2017, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Jeff Skinner a jeho spoluhráči se v prodloužení zaskočit nenechali.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, úspěšný start do nového týdne přeje Petr Sumbal. (01:52:04)

Dnešní utkání sledovalo 11 820 diváků. Bylo plno z 63,1 % celkové kapacity PNC Areny.

Střely na bránu v prodloužení: 2:1

Prodloužení nakonec netrvalo moc dlouho, první velkou šanci měl Patrice Bergeron, jenže ji nevyužil a za pár desítek sekund už díky Ahově brance mohl slavit vítězství domácí tým.

61:34 Sebastian AHO - 4:3

61:34
    Carolina právě vstřelila branku!
    Teuvo Teräväinen vystihl ještě v útočném pásmu rozehrávku Bostonu, poslal kotouč na svého krajana SEBASTIANA AHA, a ten přesnou střelou k pravé tyči branky McIntyra rozhoduje tohle utkání. Pro finského útočníka to je druhý gól v utkání. Asistence: Teuvo Teräväinen.

61:20
    Teuvo Teräväinen si najel na osu hřiště a hodně nepříjemně vypálil, puk možná lehce tečoval Aho.

60:28
    Bergeron měl v přečíslení dva na jednoho po pravé ruce Marchanda, ale kapitán Bruins zakončoval sám kličkou do bekhendu. Vynikající zákrok betonem předvedl Cam Ward.

60:01

Třetí třetina nabídla tři branky v krátkém časové sledu. Trefili se postupně David Backes, Jay McClement a Brad Marchand. Po třech třetinách tedy na kostce nad ledem svítí stav 3:3. Je to už pátý zápas v řadě mezi těmito týmy, který dospěl až do prodloužení.

Střely na bránu ve třetí třetině: 5:12

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Střela Brocka McGinna je sražena mimo branku Bruins, je jasné, že přijde na řadu prodloužení.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 23. Aho (Slavin, Stempniak), 35. D. Ryan (J. Staal), 48. McClement (Stålberg, Nordström), 62. Aho (Teräväinen) – 14. Schaller (D. Moore, Riley Nash), 46. Backes (K. Miller, Spooner), 48. Marchand (Bergeron)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (C), Hainsey, Tennyson, Hanifin – Rattie, V. Rask (C), Skinner – Stempniak, Teräväinen, Aho – D. Ryan, J. Staal (C), B. McGinn – Stålberg, McClement, Nordström.
    Boston Bruins: McIntyre (T. Rask) – Chára (C), Carlo, McQuaid, Krug, K. Miller, Liles – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes, Krejčí (A), Spooner – J. Hayes, Czarnik, Vatrano – Riley Nash, D. Moore, Schaller.

Rozhodčí: Tom Kowal, Kelly Sutherland – Matt MacPherson, Ryan Daisy