Barys – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Soči 3:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:3 (kon.)
HC Slovan – Vladivostok 3:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Spartak Moskva
Neděle 08.01.2017, 13:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Kontinentální hokejová liga se řítí do svého závěru, alespoň co se základní části týče. Týmy bojují o každý bod a nejinak tomu bude v souboji Avtomobilistu Jekatěrinburg a Spartaku Moskva. Oba celky stále ještě živí naději na postup do boje o Gagarinovu trofej, dnes se tak bude hrát o velmi důležité body. Kdo se bude v konečném součtu radovat?

Avtomobilist Jekatěrinburg i s dvojicí českých hokejistů v sestavě nezažívá zrovna nejideálnější období. Na postupovou osmičku v současné době ztrácí devět bodů, které bude v závěrečných čtrnáct nahnat velmi těžký úkol. Začít musí tým Petra Koukala a Jana Buchteleho již nyní proti celku moskevského Spartaku.

Právě Spartak Moskva je na tom s ambicemi velmi podobně. Ač je v západní konferenci desátý, jeho ztráta na osmé Soči činí devět. Spartak navíc z posledních pěti zápasů prohrál čtyři a tím se jeho pozice velmi zhoršila. Mužstvo táhne český útočník Lukáš Radil, který doposud nasbíral 28 kanadských bodů za 9 branek a 19 asistencí.
    Markus Svensson dovedl v letošní sezoně svůj tým k osmi výhrám

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Timašov, Ščitov, Žuravljov, Turbin, Ščemerov, Kivistö – Simakov (A), K. Volkov, Golyšev – Michnov (C), Koukal, A. Garejev – Monja, Torčeňuk, Ivašov – Buchtele, Tičar, Čistov.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy (A), Bondarev, Kalinin (A), Provolněv, Dyblenko, V. Sorokin – Radil, Stoa, Stapleton – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Leščenko, A. Voronin, Tolpeko – M. Potapov (C), V. Berdnikov, Kuvajev..

Oba celky již jsou nastoupeny na ledové ploše, na řadě je hymna Ruské federace.

00:01

00:54
    Tak to byl senzační začátek Jekatěrinburgu! Domácí hned v úvodních minutách několikrát prověřili brankáře Svenssona, který dvěma kvalitními zákroky podržel Spartak nad vodou.

01:22
    Hosté se pokusili o rychlou odpověď, Mirnovovo zakončení od mantinelu se až k Sochatskimu nedostalo.

01:51
    Postup Jana Buchteleho je ukončen pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:36
    Nyní se již Buchtele dostal do kvalitní střelecké příležitosti, s kotoučem se dostal až na střed hřiště, následně ale prudkou ranou prostor mezi třemi tyčemi minul.

02:54
    Jan Buchtele byl ústřední postavou poslední minuty! Znovu se dostal do velké příležitosti, následně se ještě dostal do potyčky se zadáky Spartaku. Sudí ale zatím vylučovat nehodlá.

03:31
    Švédský brankář ve službách moskevského Spartaku si na nedostatek práce stěžovat nemůže, domácí jsou od úvodní minuty výrazně aktivnější.

04:03
    Samostatná akce Golyševa po pravé straně končí prudkou ranou do náruče hostujícího brankáře.

05:22
    Tlak Avtomobilistuj z úvodu zápasu se snížil, do hry se dostávají také hosté. Nahození od modré čáry končí v rukavici Sochatskiho.

06:03
    Další přerušení nabízí možnost oddychu při komerční přestávce.

06:50
    Do hry výrazněji promluvil další český útočník, Radilovo zakončení nadělalo domácímu brankáři výrazné potíže. Skóre se ale stále nemění.

07:48
    Denis Tolpeko prosvištěl po levém mantinelu, prudkým nahozením hledal spoluhráče na vzdálenější tyči. Tam ale nikdo v barvách Spartaku nenajížděl.

08:20
    Hra má poměrně velký spád, zbytečně se nepřerušuje. Puk je za Sochatskim, oba celky posílají na led čerstvé síly.

08:56
    Ani nyní se Jekatěrinburgu nepovedlo na delší čas udržet útočnou třetinu, následné nahození Svensson raději ukryl do své lapačky.

09:20
    Zajímavé momenty před brankou moskevského týmu jsou ukončeny posunutou brankou švédského brankáře Svenssona.

09:42
    Další střelecký pokus si do statistik zapsal aktivní Lukáš Radil, rána na přední tyč ale nenadělala Sochatskimu sebemenší potíže.

09:57
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hostující hokejisté se v polovině první třetině dostávají do vedení! Po bekhendovém nahození Stoy vznikl na brankovišti závar, který ukončil pohotovou dorážkou MAXIM POTAPOV – 0:1! Asistence: Ryan Stoa.
    09:57 Maxim POTAPOV - 0:1

10:52
    Vstřelená branka celek Spartaku výrazně povzbudila, hosté jsou nyní na ledové ploše králem.

11:03
    Rychlá odpověď Ivašova byla obráncem přizvednuta až do ochranné sítě.

11:43
    Dmitrij Monja nabral ve středním pásmu velkou rychlost, z čehož následně těžil při postupu na branku! Jeho bekhendové zakončení gólman Svensson nadvakrát zlikvidoval!

12:20
    S velkým štěstím se ke kotouči v dobré pozici dostal Petr Koukal, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.

12:44
    Jekatěrinburg přeřadil na vyšší rychlost a nyní vládne obrannému pásmu Spartaku. Dočkají se domácí vyrovnávacího gólu?

13:14
    Dlouhý tlak na již unavenou pětici Spartaku ukončil prudkou ranou od modré čáry Garejev, Svensson dalším fantastickým zákrokem sebral puk do své rukavice!

14:03
    Pro tentokrát však domácím kombinace nevyšla, po icingu se hra po dlouhé době dostane před brankáře Sochatskiho.

14:18
    Uvidíme první přesilovou hru dnešního utkání. Na trestnou lavici putuje domácí zadák Michal Čajkovský (JEK) za vyhození kotouče mimo ledovou plochu.

15:03
    Spartak zatím hraje přesilovou hru fantasticky! V největší příležitosti Tim Stapleton napálil tyčku domácí klece!

15:40
    Avtomobilistu se podařilo vyhodit kotouč, Torčeňuk navíc za brankou Svenssona vybojoval řadu vteřinek k dobru.

16:07
    Další vyhození končí mimo hrací plochu, tentokrát však s tečí plexiskla. Vhazovat se bude před brankou Jekatěrinburgu.

16:18

17:33
    Hra se nám znovu vyrovnala, domácí se snaží o vyrovnání.

17:53
    Jan Buchtele se dostal do obrovské příležitosti! Po zaváhání obrany Spartaku ještě volil kličku do středu, následně bekhendem zakončoval pod víko. Skvělý Svensson se ale nenechal rozhodit a dalším fantastickým zákrokem udržel vedení Spartaku Moskva!

19:10
    První třetina se dohrává před brankou Spartaku, domácí se ale nemohou dostat z rohu kluziště.

19:27
    Další nahození mířilo ještě zpoza červené čáry, píská se další icing Avtomobilistu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla v Jekatěrinburgu pouze jednu vstřelenou branku a to na straně moskevského Spartaku. Sledujeme zajímavé utkání se spoustou šancí, smolařem duelu je zatím Jan Buchtele, který spálil hned dvě stoprocentní příležitosti. Druhá třetina vypukne asi v 13:53.

20:36
    Ostrý úvod ze strany Jekatěrinburgu, Petr Koukal prudkou ranou prověřil brankáře Svenssona. Následuje signalizované vyloučení na straně Spartaku.

20:49
    Domácí budou moci svoji převahu ještě umocnit. Garejev byl vysokou holí zasažen do obličeje, na trestnou lavici je vykázán Tim Stapleton (SPM).

21:05
    Přesilová hra Avtomobilistu začíná ranou Golyševa od modré čáry do náruče připraveného Svenssona.

21:40
    Domácí i nadále tlačí svého soka v obranné třetiny, chybí ale kvalitnější střelba.

22:06
    Spartak vyhodil kotouč až za branku Jekatěrinburgu.

22:36
    Timašov dostal kotouč přesně na hokejku, měl spoustu času na střelu, přesto ho ale Svensson skvěle vychytal!

22:49
    Ani domácí celek přesilovou hru nevyužil, Stapleton je zpátky na ledové ploše.

23:23
    Petr Koukal dostal v rohu obranného pásma pořádně naloženo, ledovou plochu opouští s bolestivou grimasou. Věříme, že pro bývalého kapitána Jekatěrinburgu to nebude nic hrozného a jeho pokračování v zápase ohroženo nebude.

23:39
    Další nebezpečí před Svenssonem přišlo po ráně Buchteleho, ta se od zadního mantinelu hodně nepříjemně odrazila zpět před branku Spartaku. Hosté ale i nadále odolávají.

24:21
    Brankář Svensson předvádí vynikající výkon a jen díky němu je Spartak Moskva stále ve vedení. Do výstroje sebral i ostro ránu Turbina od modré čáry.

25:01
    Icing hostujícího celku vrací hru znovu před branku Spartaku Moskva.

25:16
    Festival spálených příležitostí Avtomobilistu pokračuje, Svensson se tentokrát zaskvěl proti Simakovovi, jemuž sebral z hokejky takřka jistou branku! Domácí mají jednoznačně navrch, soupeř se ve druhé části takřka nedostal z vlastní obranné třetiny.

26:01
    Převahu domácího celku nyní přece jen trochu přibrzdí zakázané uvolnění.

26:55
    I po komerční přestávce pokračujeme v nastoleném stylu. Ivašov se na brankovišti snažil o doražení kotouče za záda Svenssona, švédský brankář ale srovnání stavu opět nepovolil.

29:08
    Petr Koukal dostal nabito mezi kruhy, v nejdůležitější moment ale nedokázal zasáhnout kotouč.

29:54
    Čistov si to z rohu kluziště namířil přímo do brankoviště Spartaku. Svensson znovu neomylný, píská se pro posunutí branky hostujícího mužstva.

30:29
    Pro postavení útočícího hráče v brankoviště jsou domácí vykázáni z útočné třetiny, provinil se Michnov.

31:10
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí si celou druhou třetinu hlasitě říkali o vstřelení vyrovnávacího gólu a nyní se po zásluze dočkali! Na brankoviště se nejlépe ze všech zorientoval kapitán Jekatěrinburgu ALEXEJ MICHNOV, který dorazil za záda brankáře Sochatskiho volný kotouč – 1:1! Asistence: Petr Koukal a Arťom Garejev.
    31:10 Alexej MICHNOV - 1:1

32:11
    Domácí vstřelená branka neuspokojila a ihned se snaží o stržení skóre na svoji stranu. Před Spartakem je ještě spoustu práce.

32:44
    Hostující akce končí kvůli postavení mimo hru, následuje reklamní brejk.

33:30
    Garejev v rohu kluziště ukázkově ustál osobní souboj, díky čemuž se mu rázem otevřela cesta k brance. Prudké nahození však minulo vzdálenější tyč

34:08
    Mnohem lépe si počínal domácí Čistov, který se kličkou u mantinelu zbavil dotírajícího protihráče a rázem se dostal do velké šance! Ze strany najížděl sám na Svenssona, prudké zakončení ale švédský brankář přečetl a před brankovou čarou zastavil!

35:14
    Počet střel ve druhé třetině je 13:1 ve prospěch Jekatěrinburgu, což naprosto jasně vypovídá o obrazu hry.

35:36
    Ani velká střelecká převaha domácího celku ale nepřináší potřebné ovoce, naopak soupeř se z druhé střely na branku v prostřední třetině dostávají do vedení. Buchtele nepřesnou přihrávkou za vlastní brankou nabídl puk pro přihrávku na DENISA TOLPEKA, který prudkou ranou propálil vše před sebou – 1:2! Asistence: Arťom Voronin a Vjačeslav Leščenko.
    35:36 Denis TOLPEKO - 1:2

35:54
    Matthew Gilroy (SPM) vyhodil kotouč přímo na tribunu, čímž nabízí Avtomobilistuj další možnost vyrovnání. Domácí budou hrát přesilovou hru.

36:37
    Utkání nám kromě rychlého tempa graduje i v počtu vstřelených branek! Domácí podruhé v zápase mažou náskok svého soupeře, na modrou čáru dostal nabito NIKOLAJ TIMAŠOV, jenž prudkou ranou nedal Svenssonovi šanci zasáhnout – 2:2! Asistence: Nikita Ščitov a Andrej Garejev.
    36:37 Nikolaj TIMAŠOV - 2:2

37:19
    JAN BUCHTELE nejlepším možným způsobem napravuje zaváhání u druhého gólu Spartaku a zapisuje se do střelecké listiny! Český útočník využil ztráty kotouče hostujícího celku a prudkou ranou k tyči prostřelil Svenssona – 3:2! Asistence: Stanislav Čistov.
    37:19 Jan BUCHTELE - 3:2

37:44
    Domácí dokonali obrat dnešního utkání a nyní jsou blíže k důležitému vítězství. Spartak rázem směrem dopředu výrazně přidal.

38:46
    Nahození Michnova od červené čáry zapsalo další zákrok na konto Svenssona, na tahu jsou pro změnu hráči Spartaku.

39:30
    Druhá část se již pouze dohrává, ani jeden z celků již nechce udělat chybu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhé dějství přineslo v Jekatěrinburgu hned čtyři góly a zejména obrat domácího celku ve svůj prospěch. Výraznou roli hráli oba čeští útočníci Petr Koukal i Jan Buchtele, který svým gólem zatím udává rozdíl dnešního střetnutí. Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 14:45.

40:32
    První minuta třetí části se hraje za brankou Sochatskiho, z kotouče se ale těší domácí hokejisté.

41:30
    To již ale neplatí, Stapletonovo nahození na branku bylo tečováno a domácí měli velké štěstí, že neskončilo za zády jejich brankáře. Spartak evidentně nechce nechat v Jekatěrinburgu všechny body.

42:57
    Odpověď Jekatěrinburgu byla neúspěšná, stále se hraje bez jediného přerušení hry.

43:27
    Fantastická samostatná akce domácího ALEXEJE MICHNOVA, který navyšuje vedení svého týmu! Kapitán Avtomobilistu sebral kotouč na modré čáře, zbavil se útočníka a prudkou ranou do horní poloviny branky nedal Svenssonovi možnost zasáhnout – 4:2! Bez asistence.
    43:27 Alexej MICHNOV - 4:2

44:18
    Rozhodnuto ale ani náhodou není! Jan Buchtele nejprve v přečíslení dva na jednoho nedokázal trefit branku Spartaku, z protiútoku na druhé straně hosté snižují! Pěkná kombinační akce končí střelou VSEVOLODA SOROKINA za záda brankáře Sochatskiho – 4:3! Asistence: Maxim Potapov.
    44:18 Vselovod SOROKIN - 4:3

45:03
    Skóre se nám znovu posunulo, v Jekatěrinburgu sledujeme opravdu pohledné utkání. Nyní se bude vhazovat v útočné třetině domácích poté, co gólman Svensson raději ukryl kotouč pod svojí lapačkou.

45:23
    Svensson vyrazil další střelu Michnova pouze nad sebe, dlouho navíc nevěděl, kde se kotouč vůbec nachází. Nepřehledná situace dopadla pro hosty dobře.

46:15
    Strhující tempo probrali i domácí fanoušky, kteří si na neatraktivitu zápasu rozhodně stěžovat nemohou.

46:48
    Čistov pěknou přihrávkou našel před brankou Buchteleho, český forvard však byl při zakončení čistým způsobem zablokován.

47:47
    Řada zajímavých momentů se přesunul před brankáře Jekatěrinburgu, Spartak je nyní hodně aktivní a snaží se alespoň o srovnání nepříznivého stavu.

49:00
    Rok Tičar mohl vrátit na stranu Jekatěrinburgu dvougólové vedení, svoji velkou šanci ale neproměnil! Z pravé strany najížděl sám na Svenssona, prudká rána švédskému brankáři sice vypadla z výstroje, ale za brankovou čáru se dokutálet nedokázala!

49:55
    Alexej Michnov si chtěl dojít pro hattrick, oba jeho pokusy z mezikruží ale byly zablokovány.

50:23
    Stále se hraje bez přerušení, čas plyne velmi rychle. Podaří se Spartaku srovnat stav utkání?

51:03
    Arťom Voronin měl na hokejce vyrovnávací trefu! Jeho obrovskou šanci ale fantastickým způsobem zlikvidoval gólman Sochatskij!

52:21
    Šance jsou k vidění na obou stranách, domácí si nyní snažili vykoledovat vyloučení po zákroku na Michnova. Sudí však dnes nejsou k vylučování nakloněni.

53:43
    Domácím se podařilo nasbírat několik vteřinek v útočném pásmu a znovu se tím trochu přiblížit k výhře v utkání.

54:07
    Volkov od mantinelu zamířil přímo do šance, jeho bekhendový pokus si ale Svensson dokázal pohlídat.

55:14
    Zakázané uvolnění Spartaku znovu umírňuje tlak hostí, který zatím není nijak výrazný. Do poslední pětiminutovky řádné hrací doby vstoupíme vhazováním v útočném pásmu Avtomobilistu.

56:05
    Nyní se již hosté natrvalo usadili v útočné třetině a ostřelujíc Sochatskiho ze všech možných pozic.

56:25
    Sochatskij nyní podržel Jekatěrinburg, hra je přerušena. Navíc se bude vylučovat, sám jsem zvědav, s čím rozhodčí přijdou.

56:25
    Dvě minuty za hrubost dostává domácí Anatolij Golyšev (JEK). Spartaku se tak naskytuje skvělá příležitost na vstřelení vyrovnávací branky.

56:41
    Čajkovského ránu od modré dorážel z bezprostřední blízkosti Lukáš Radil, Sochatskij byl připraven.

57:00
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč až k brankáři Svenssonovi.

57:34
    Kotouč zamířil mimo hrací plochu, hra je vykázána do středního pásma.

57:34
    Nikoliv. Po diskuzi rozhodčích se bude vhazovat po pravici Sochatskiho.

58:20
    Brankář Jekatěrinburgu sebral bez problémů do rukavice střelu Gilroye od modré čáry, čas v početní výhodě se Spartaku výrazně zmenšil.

58:25

59:00
    Spartak závěr zápasu vůbec nezvládá, zatím se stále hraje před brankou Svenssona.

59:33
    Až nyní míří brankář Svensson na střídačku!

59:56
    Čtyři vteřiny před koncem se přerušuje pro posunutou branku Jekatěrinburgu. Čeká nás poslední vhazování před Sochatskim.

59:56
    Spartak Moskva si vyžádal oddechový čas!

Avtomobilist Jekatěrinburg zvládl důležité střetnutí proti Spartaku Moskva a po obratu skóre bere výhru 4:3! Viděli jsme zajímavý zápas, díky kterému domácí hráči znovu trochu oživili naděje na účast ve vyřazovacích bojích.

přesilové hry: 1/2 – 0/2

Příjemný zbytek nedělního odpoledne přeje Petr Dejnožka. (15:21:34)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 32. Michnov (Koukal, A. Garejev), 37. Timašov (Ščitov, A. Garejev), 38. Buchtele (Čistov), 44. Michnov – 10. M. Potapov (Stoa), 36. Tolpeko (A. Voronin, Leščenko), 45. V. Sorokin (M. Potapov)