Litvínov – Sparta 3:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 08.01.2017, 17:20 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 37. kolo

Je to tak. Kometa dnes dokázala porazit úřadující mistry z Liberce a Karel Vejmelka si připisuje třetí nulu v sezóně. Po bezbrankové druhé třetině to dlouho vypadalo, že ani v té poslední neuvidíme branku, nakonec se však dokázali prosadit Hynek Zohorna a Michal Gulaši, kteří dvěma slepenými góly posílají Bílé Tygry domů bez bodů. Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Ján Lašák a Karel Vejmelka. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek nedělního večera a u brněnského onlajnu opět brzy na počtenou.

Střely na branku

Kometa: 30
    Liberec: 22 (19:59:35)

59:45
    Hynek Zohorna je s kotoučem za vlastní bránou a už se asi v dnešním utkání nic nestane.

59:11
    Domácí mají stále k dispozici přesilovou hru, Němcova střela od modré čáry málem překvapila Lašáka, nakonec ale mezi tři tyče nezamířila.

58:51
    Dvě minuty za hrubost inkasují Tomáš Mojžíš (LIB) a Marcel Haščák (KOM).

58:36
    Jaroslav Vlach si něco vyříkává s Haščákem za Lašákovou bránou a byli by se do sebe možná i pustili, kdyby nezasáhl rozhodčí.

58:15
    Němec s Radimem Zohornou se dostávali do přečíslení dvou na jednoho a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Ondřej Vitásek (LIB), který inkasuje dvě minuty za podražení.

57:40
    Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat a střílí doslova ze všech pozic.

57:05
    Haščák protečoval kotouč do útočného pásma, tam ale neměl nikoho ze svých spoluhráčů.

56:45
    Po střele od modré čáry se dostal k dorážce Prochátka, tu ale zablokoval jeden z brněnských beků. Vhazovat se bude opět před Vejmelkou.

56:24
    Jaroslav Vlach ve velké šanci mezi kruhy, přízemní střelou k tyči ale nepřekonal Vejmelku.

55:50
    Po souboji u mantinelu skončil puk na liberecké střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    55:09 Michal GULAŠI - 3:0
    Zdroj: Hokejka TV

55:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    To už pro Liberec nevypadá dobře. Po necelé minutě se totiž Brňané znovu prosazují. Konkrétně MICHAL GULAŠI, který dostal přihrávku od Kvapila na modrou čáru, s ničím se nerozpakoval a napálil puk přímo do sítě. Asistence: Marek Kvapil, Vlastimil Dostálek.
    54:17 Hynek ZOHORNA - 2:0

54:17
    Domácí využívají přesilovou hru. Tomáš Vincour našel z rohu kluziště najíždějícího HYNKA ZOHORNU, který po ledě prostřelil famózního Lašáka. Asistence: Tomáš Vincour, Marcel Haščák.

54:06
    Haščákovu ránu vyrazil Lašák mezi diváky, vhazovat se bude po jeho pravici.

53:56
    Dnešnímu utkání přihlíží 7504 diváků!

53:52
    Němec s Trškou raději uklidnili hru a vrátili se s kotoučem za vlastní bránu.

53:30
    Liberec opět vyhazuje.

53:10
    Vantuch zachytil nepřesnou rozehrávku ve střední třetině, vyhazuje puk a odjíždí střídat.

52:46
    Marcel Haščák ukázal svou rychlost, když předjel Tomáše Mojžíše (LIB), který musel brněnského forvarda faulovat a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Přesilová hra pro Kometu.

52:30
    Ševcova rána trefila Vejmelku do betonu a rozhodčí nakonec vykazují hru do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

52:15
    Opět Trška, jehož pokus srazil jeden z libereckých bránících hráčů znovu do sítě. Následuje komerční přestávka.

51:49
    Střelu Tršky vyrazil Lašák do ochranné sítě.

51:44
    Lašák dnes působí jako zeď v liberecké bráně! Haščák předložil kotouč najetému Vincourovi, který úplně sám před bránou nepřekonal slovenského brankáře.

51:31
    Nečas před bránou v další velké šanci, Lašák opět zasahuje.

51:05
    Hraje se samozřejmě i dále v plném počtu na obou stranách a Liberečtí se tlačí před Vejmelku.

50:11
    Nejproduktivnější hráč Liberce Petr Jelínek (LIB) inkasuje osobní trest deset minut a trest do konce utkání, dnes už si tedy nezahraje!

50:11
    Nyní mohl skórovat Bartejs, radost mu ale pokazil opět skvělý Lašák, který máchl lapačkou a zabránil tak druhému brněnskému gólu.

49:56
    Kováčikova dělovka z první hodně vylekala Lašáka, který vyrazil kotouč k mantinelu.

49:32
    Nepřesná rozehrávka svěřenců Filipa Pešána znamená zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Lašákem.

48:53
    Radim Zohorna připravil obrovskou příležitost pro Vojtěcha Němce, který byl úplně sám před Lašákem, ale nepřehodil beton ležícího gólmana! Hned na druhé straně byl sám před Vejmelkou Radivojevič, který ve stoprocentní šanci také neskóroval! To byly dvě obrovské šance na obou stranách.

48:15
    Mikyska si vybruslil až mezi kruhy a jeho dobrou příležitost zmařil až Vejmelka, který vyrazil kotouč do rohu kluziště.

47:30
    Kometa se sice dostala do útočného pásma, puku se ale brzy zmocnil Jánošík a hned obrací k dalšímu útoku.

46:58
    Pyrochta s Vitáskem rozehráli další akci Liberce.

46:24
    Vantuch je zpět na ledě, Liberec je v plném počtu.

45:59
    Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.

45:37
    Domácí jsou v útočném pásmu.

45:11
    Kometě se nepovedl přechod přes modrou čáru – ofsajd.

44:59
    Lašák pokryl Haščákovu střelu a Čermák nedosáhl na dorážku, hosté vyhazují.

44:37
    Hosté se osvobozují.

44:24
    Teď už ale ano. Lukáš Vantuch (LIB) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

44:07
    Martin Erat jen tak tak, že nedosáhl na pas, po kterém by se dostal do samostatného úniku. Lašák byl u puku dřív a zachytil jej, ale jistý si svým zákrokem příliš nebyl, čehož chtěl elitní brněnský útočník využít a dorazit puk do brány, což se zase nelíbilo dojíždějícímu Ševcovi, který poslal Erata k zemi. Vylučovat se nebude

43:53
    Jánošík bojuje o kotouč v rohu kluziště za Vejmelkou.

43:05
    Haščák napadá Vitáska, který se ale zvládl zbavit brněnského forvarda.

42:32
    Tak z tohoto bude zvonit Lašákovi asi ještě dlouho v uších. Čermák zachytil nepřesnou rozehrávku Liberce na modré čáře, s ničím se nerozpakoval, udělal tři rychlé kroky a div že nezlomil horní tyč na dvě poloviny!

42:03
    Gulaši sebral puk za bránou a poslal jej Dymáčkovi do jízdy, hodně těžkou přihrávku ale mladý útočník nezpracoval.

41:29
    Mikyska se prokličkoval až do útočné třetiny, kde ale hned přišel o kotouč, hra je teď plná nepřesností.

40:55
    Martin Erat hodně tvrdě poslal k ledu Mojžíše a následně s kotoučem upadl Derner, domácí se ale ani přesto nedostali k puku.

40:40
    Nyní domácí raději vyhodili až na zakázané uvolnění, aby zabránili zmatkům. Vhazovat se bude před Vejmelkou.

40:24
    Jelínek s Ordošem se nepohodli ve středním pásmu.

40:05
    Hosté zvládli vhazování lépe a jsou na kotouči.

40:01

Ani druhá dvacetiminutovka na jihu Moravy nenabídla gólové hody a domácí tak stále vedou o jednu branku. Největší příležitost měl v přesilovce navrátilec Martin Nečas, který před bránou tečoval přihrávku od Erata těsně nad. Na ledě se ale hodně přiostřilo a ve druhé třetině museli rozhodčí rozdat hned osm trestů! Uvidíme, zda si hráči obou celků přenesou aktivitu i do závěrečné části hry, která začne zhruba v 19:15.

Střely na bránu

Kometa: 17
    Liberec: 14

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Lašák ještě jednou přerušuje hru, pět sekund před koncem druhé třetiny se bude vhazovat po jeho pravici.

39:30
    Ordoš mohl jet sám na bránu, Krenželokovu přihrávku ale zastavil Vincour.

39:11
    Hosté jsou v plném počtu.

38:58
    Lašák vyjel hodně daleko z brány a vyhodil puk.

38:32
    Důrazný Ševc hned po buly odpaluje kotouč co nejdál od Lašáka.

38:24
    Němcovu střelu Lašák kryje a přerušuje hru.

38:12
    Trškova střela z mezikruží byla zblokována, domácí ale drží pásmo.

37:39
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

37:11
    A je to právě Jan Ordoš (LIB), který usedá na trestnou lavici. Poté, co zakončil svoji šanci totiž sekl brněnského gólmana.

37:11
    Ordoš se procpal mezi obránci a bekhendem prověřil Vejmelku, ten pokryl jeho pokus, ale bude se opět vylučovat.

36:55
    Kováčik vyhodil přes všechny čáry.

36:49
    Hosté dlouho kombinovali na modré čáře, ve hlavní roli byl Martin Ševc, který nakonec také vystřelil, jeho rána skončila ale až v ochranné v síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:07
    Bulíř neprocpal puk přes bránící hráče a ten se odrazil ven z pásma.

35:50
    Brňané rychle vyhazují.

35:38
    Ondřej Němec (KOM) byl až příliš důrazný u mantinelu za vlastní bránou a musí si odpočinout na trestné lavici. Dvě minuty – držení protihráče.

35:09
    Kvapil na neobvyklé pozici od modré čáry vypálil na Lašáka, kotouč mu prolétl podél betonu a odrazil se do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levici.

34:38
    Vojtěch Němec nahodil puk do rohu kluziště, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

33:55
    Krenželok udržel modrou čáru, po chvilce ale puk opustil pásmo a Derner se už vrátit nemohl, ačkoliv se o to pokoušel. Ofsajd.

33:44
    Puk nyní po vysokém vyhození z brněnského pásma skončil na kostce nad ledem, vhazovat se bude před Vejmelkou hned po komerční přestávce.

33:00
    Mojžíš je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.

32:39
    A ani tentokrát domácí neudrželi pásmo.

32:15
    Nyní zase Nečas přišel o puk, hosté se osvobozují.

31:49
    Němec neudržel kotouč v pásmu a Liberec tak znovu odpaluje puk až k Vejmelkovi.

31:35
    Hosté se po delší době osvobozují.

31:00
    Tomáš Mojžíš (LIB) byl před brankou až moc důrazný a nakonec podrazil Martina Nečase, je tu další přesilová hra pro Kometu.

30:41
    Erat našel Martina Nečase před bránou, který v obrovské šanci přestřelil Lašákovu bránu.

30:11
    Vlastimil Dostálek je zpět na ledě a Kometě začíná zkrácená přesilová hra.

29:40
    Po souboji Dernera a Gulašiho puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:11
    Zakázané uvolnění domácích.

28:30
    Na ledě to v tuto chvíli doslova vře a stejně tak i na ochozech brněnské arény, je totiž k vidění řada sporných zákroků, ale rozhodčí teď nechávají hru plynout.

28:11
    No tak pozor. Vlastimil Dostálek (KOM) totiž pobyl na ledě pouze šest sekund a zase se musí vrátit na trestnou lavici když fauloval Vlacha kolenem. Hra bude pokračovat opět ve čtyřech. Po faulu se strhla ještě mela, kde se do sebe pustili Vlach s Čermákem a oba inkasují dvě minuty za krosček.

28:05
    Dostálek je zpět na ledě. Kometa je v plném počtu.

27:58
    Mladší z bratrů Zohornů, tedy Radim, se dostal k puku na levém kruhu a jeho rána prosvištěla kolem levé tyče gólmana Lašáka.

27:35
    Bulířovu dělovku z levé strany likviduje pozorný Vejmelka.

27:13
    Jánošík z dobré pozice přestřelil brněnskou svatyni a Kometa se opět řítí před Lašáka.

26:50
    Hosté svírali Kometu a úplně vyšachovali Vejmelku, který byl mimo bránu, nikdo z hostů se ale nedostal k puku, aby jej uklidil do prázdné brány a ještě k tomu Liberec přišel o přesilovou hru. Petr Jelínek (LIB) inkasuje 2+2 minuty za napadení a sekání, jelikož ve výhodě domácího celku ještě sekl hokejkou brněnského kapitána Čermáka.

26:15
    Radivojevičova rána od modré skončila mimo.

26:05
    Hosté si vytvořili dobrý tlak a z toho také pramení další oslabení pro Kometu. Na trestnou lavici už usedá Vlastimil Dostálek (KOM), který vyhodil puk přímo do ochranné sítě.

25:37
    Jánošíkovo nahození proletělo kolem levé tyče brněnské brány.

25:28
    Zakázané uvolnění. Gulaši odpálil puk přes všechny čáry do bezpečí.

25:00
    Vojtěch Němec vložil hokejku do rozehrávky Liberce a puk končí až na horních ochozech DRFG Areny. Vhazování ve středním pásmu.

24:29
    Peter Trška ve velké příležitosti! Slovenský zadák měl na pravém kruhu opravdu spoustu místa a toho využil ke střele, Lašák ale vyráží.

24:20
    Štencel zachytil prudký pas ve středním pásmu a obrací hru.

23:50
    Následně zakázané uvolnění domácích. Vhazování před Vejmelkou.

23:34
    Brňané při přechodu do útoku nezvládli přejít podle pravidel. Ofsajd.

23:28
    Kováčik vyhodil kotouč až k trestoměřičům, ale po teči od tvrzeného skla, vhazovat se bude v pásmu domácích.

22:59
    Hodně riskantní střídaní hostujících borců, kteří jen tak tak, že nehráli v šesti. Rozhodčí přerušuje hru pro ofsajd a vhazovat se bude na liberecké útočné modré čáře.

22:33
    Dostálek bojuje o kotouč za Lašákem.

21:55
    Bližňák chtěl poslat puk volnému Stránskému před branku Brna, přes hokejky domácích obránců mu to ale nevyšlo.

21:21
    Radivojevič se dostal do šance, když si vybruslil mezi kruhy a vypálil na Vejmelku, ten ale včas srazil betony a stále tak drží čisté konto.

21:05
    Svačina připravil nepřesnou přihrávkou svůj tým o pásmo.

20:25
    Krenželok se pokoušel v útočném pásmu proháčkovat do šance, neúspěšně.

20:05
    Čermák proti Jelínkovi na vhazování úspěšnější.

20:01

První třetina v DRFG Areně je již minulostí a diváci viděli jedinou branku. V páté minutě se podařilo otevřít skóre první formaci v přesilové hře, když Tomáš Vincour využil perfektní přihrávky od Čermáka a rozjásal domácí dav. Liberec začal tlačit Kometu od desáté minuty, když dostal k dispozici první početní výhodu, brněnskou obranu s Vejmelkou za zády ale nedokázali svěřenci Filipa Pešána překonat a stejně tak tomu bylo až do konce úvodní periody. Ta druhá začne přibližně v 18:14.

Kometa: 9
    Liberec: 7

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Štencel od modré čáry zkoušel prostřelit klubko těl před Lašákem, ten si puk pohlídal a přerušuje hru.

19:35
    Nepřesná přihrávka domácích znamená ještě jedno vhazování před Vejmelkou. Zakázané uvolnění.

19:20
    Bulířova dělovka od modré čáry skončila na betonu Karla Vejmelky.

18:54
    Ordoš s Radimem Zohornou do sebe byli zaklesnutí u mantinelu v brněnském pásmu tak dlouho, až rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude před Vejmelkou.

18:20
    Krenželok zvládl pokrýt puk před dotírajícím Hynkem Zohornou a posílá spoluhráče do útoku.

17:29
    Opět Martin Erat, který proklouzl do útočného pásma a hledal najíždějící parťáky, nikdo se mu však ideálně nenabídl a puk tak ukořistili hráči z Liberce.

17:11
    Do šance se protlačil Martin Erat, který ještě nadvakrát dorážel, Lašák si ale s jeho důrazem poradil.

16:50
    Radivojevič naslepo nenašel nikoho ze spoluhráčů ve střední části hřiště a puk tak zachytil Gulaši.

16:05
    Krenželok zavezl puk do útočného pásma, kde o něj ale hned přišel. Následně je hra přerušena po souboji ve středním pásmu, kde se nikomu nepodařilo vydolovat kotouč z chumlu těl u mantinelu.

15:32
    Trška pálil od modré čáry a Lašák neměl chvíli puk pod kontrolou, takže se v brankovišti strhla menší mela, nic velkého z toho ale nebude. Rozhodčí včas zakročili.

15:04
    Kotouč skončil po Vincourové bojovnosti až na liberecké střídačce. Vhazování ve středním pásmu.

14:55
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Lašákem.

14:40
    Erat s Kvapilem šli do přečíslení dvou na nikoho! Jediný hráč který tak mohl zabránit brance byl už pouze Lašák, který si ale poradil bravurně. Slovenský gólman přečetl úmysl Martina Erata a vypíchl přihrávku na najíždějícího Kvapila.

14:10
    Bartejs zpoza brány nepřesně rozehrál a první formace Liberce je tak stále v brněnském pásmu.

13:45
    Svačina přenechal do tandemu Radivojevičovi, jeho pokus ale mířil pouze do bruslí brněnského obránce.

13:05
    Čistě vyhrané vhazování na hokejku Ševce a střela přímo na Vejmelku, který si poradil a vyrazil kotouč betonem.

13:02
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Vejmelkou.

12:27
    Pyrochta si skvěle vybruslil mezi kruhy a pálil směr Vejmelkova svatyně, brněnský gólman jeho pokus vyrazil nad sebe a kotouč mu nejspíš padal do brány, pohotově ale zakročil Vojtěch Němec, který jej odpálil rukavicí pryč.

11:55
    Stránský ve velké šanci před Vejmelkou, brněnský gólman zlikvidoval jeho pokus!

11:14
    Je tomu tak, hosté první výhodu nevyužili a Čermák je zpět na ledě.

10:50
    Gulaši opět vyhazuje a zatím to vypadá, že se Kometa dokáže ubránit.

10:00
    Vyhodit se teď podařilo Nečasovi a navíc se dostal v útočné třetině ke kotouči, důrazný Ševc ho ale do větší příležitosti nepustil.

09:47
    Liberec zatím hledá cestu do pásma Brna.

09:30
    Puk po teči hostí končí mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:14
    Domácí kapitán Leoš Čermák (KOM) následně podrazil jednoho z hostů na vlastní modré čáře a Liberec si zahraje první přesilovku.

08:57
    První lajna brněnské Komety se pokoušela najít cestu do útočné třetiny, Čermákovi se ale zamotal puk mezi brusle.

08:10
    Derner nahodil puk za bránu Vejmelky, kde se ale i přes patřičný důraz jeho spoluhráči ke kotouči nedostali a tak hrají opět domácí.

07:38
    U mantinelu dobře zapracoval Bulíř, který ve vlastním pásmu zabránil průniku domácích. Kotouč se nakonec dostal k Trškovi, který jej ale zachytil až za modrou čárou – ofsajd.

06:53
    Jánošík hledal Ordoše před bránou, liberecký forvard se ale k přihrávce nedostal a dopředu se vydal Jan Štencel, který jen těsně minul hostující klec.

06:28
    Tomáš Vincour našel Čermáka na pravém kruhu, Lašák je ale opět pozorný.

06:10
    Bartejsovo nahození od modré čáry zachytil Mojžíš a poslal kotouč z pásma rukou na jednoho ze spoluhráčů, hra se tak vrací zpět před Lašáka, kde se bude vhazovat.

06:04
    Stránský zkoušel prověřit Vejmelkovu pozornost od pravého mantinelu, jeho rána ale minula brněnskou svatyni a do protiútoku se valili modrobílí hráči. Lašák si pohlídal střelu od modré a přerušuje hru.

05:34
    Hra je momentálně na chvíli přerušena. Za Lašákovou bránou totiž zůstal ležet Ondřej Němec, domácí obránce je už ale v pořádku na střídačce a hra bude pokračovat po vhazování ve středním pásmu.

05:24
    Martin Erat ukázal rychlé nohy, prosmýkl se podél mantinelu a vystřelil. Lašák měl hodně velké problémy s jeho ránou, jeho obránci ale zažehnali nebezpečí.
    04:30 Tomáš VINCOUR - 1:0

04:30
    Když už to moc nevypadalo, že domácí zvládnou využít početní výhodu, vzali to do rukou borci z první brněnské formace. Leoš Čermák z rohu kluziště našel úplně nepokrytého TOMÁŠE VINCOURA na brankovišti, který puk umístil přesně pod horní tyč. Asistence: Leoš Čermák, Jozef Kováčik.

03:57
    Dobře zapracovali hosté a Haščák musí rozjet další pokus až zpoza Vejmelky.

03:40
    Dobře nyní zapracoval navrátilec Nešas, který zachytil puk a rychle jej rozehrál. Ten se dostal k Němcovi na modré čáře, jeho dělovku si Lašák pohlídal.

03:01
    Martin Erat nezkrotil skákavý puk na útočné modré a Kometa tak zakládá znovu útočnou akci ze středního pásma.

02:38
    Zbytečný útočný faul hostujícího mančaftu. Martin Procházka (LIB) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. První přesilová hra pro domácí.

02:30
    Hynek Zohorna se dostal k první střele, Lašák ale zasahovat nemusel, kotouč mezi tři tyče nemířil.

01:50
    Král už nestihl zachytit kotouč na modré čáře a domácí vyklízí útočnou třetinu.

01:10
    Po chybě v brněnské rozehrávce se do dobré pozice dostal Radivojevič, situaci ale nakonec překombinoval.

00:55
    Leoš Čermák se pokoušel dostat do útočné třetiny, počkal si na něj Jánošík, ale souboj neustál. Domácí kapitán nicméně přišel o puk.

00:25
    Za vlastní bránou přišel o kotouč Kováčik, který přebíral kotouč od Bartejse.

00:05
    Na úvodním buly byl úspěšnější hostující Jelínek, který hned žene své spoluhráče směrem vpřed.

00:01

Úřadující mistry na ledě přivítal pískot z domácích tribun, domácí hráče, kteří nastupují chvíli po nich, naopak mocný potlesk. Utkání co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel) – Bartejs, Kováčik (A), Štencel, O. Němec (A), F. Král, Trška, Gulaši, Malec – Haščák, Čermák (C), Vincour – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – R. Zohorna, V. Němec, H. Zohorna – Dymáček, Dvořák, Dostálek.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Bláha) – Ševc (A), Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Vitásek, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka.

Rozhodčí: Polák, Souček – Lhotský, Svoboda.

Brňané budou chtít proti Liberci ukázat, že jejich led je nedobytný. Jen dva týmy si zatím dokázali vybojovat na jihu Moravy všechny tři body. Naposledy se to povedlo pražské Spartě, která zaskočila modrobílou družinu hned v úvodu a dokráčela si za vítězstvím v základní hrací době.

Jinak ale patří Kometě první příčka v tabulce domácích utkání a tu budou chtít uhájit také proti úřadujícím mistrům, stejně jako se jim to podařilo začátkem října loňského roku. Tenkrát se před domácími fanoušky blýskl hattrickem Martin Zaťovič.

Nejproduktivnější hráči

Martin Erat (12+21)
    Marek Kvapil (14+19)
    Vojtěch Němec (11+13)
    Liberec může opět počítat s Jakubem Valským

Bílí tygři z Liberce potvrdili pověst o mistrovské kocovině jen napůl. Úvod sezony sice svěřencům mladého trenéra Filipa Pešána příliš nevyšel, na konci října ovšem Bílí tygři rozjeli vynikající sérii dvanácti výher v řadě, kterou ukončili až o více než měsíc později a při níž se katapultovali blízko k čelu tabulky.

Na začátku prosince sice Severočeši prohráli tři zápasy v řadě, ale záhy se jim povedlo vrátit na vítěznou vlnu. Z následujících sedmi duelů hned šest vyhráli, naposledy si v pátek poradili s Vítkovicemi v poměru 2:1. Aktuálně tak patří Pešánovým svěřencům druhá příčka tabulky se ztrátou jediného bodu na vedoucí Třinec.

Liberec navíc ještě posílil. V posledních dnech se do mistrovského týmu vrátil z ne příliš úspěšné štace ze Slovanu Bratislava Jakub Valský.

Petr Jelínek (11+17)
    Dominik Lakatoš (9+11)
    Michal Bulíř (8+12)

Dobré odpoledne z brněnského svatostánku, který dnes uvidí souboj druhého a třetího celku extraligové tabulky. Brněnská Kometa před kamerami České televize vyzve Bílé Tygry z Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 5. Vincour (Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek)

Rozhodčí: Polák, Souček – Lhotský, Svoboda