Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 5:1 (kon.) | Michalovce – Topoľčany 3:2 (1:0 po s.n.) | Skalica – Prešov 4:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
HC Topoľčany
sk Neděle 08.01.2017, 17:00 • ZŠ Michalovce • 1. liga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

V 42. kole na seba narazia na Zemplíne mužstvá HK Dukla Michalovce a HC Topoľčany.
    Je to súboj mužstiev na treťom respektíve šiestom mieste. Domáci v doterajšom priebehu súťaže nazbierali 77 bodov kým ich súpera o 20 menej.

Michalovce boli takmer od začiatku sezóny na čele súťaže, ale na konci roka o prvé miesto prišli. Séria nepriaznivých výsledkov ich v tabuľke zosunula až za momentálne vedúci Prešov (strata 6 bodov) a Detvu (strata 4 body). Lenže obe mužstvá majú o dva zápasy v tabuľke viacej ako Dukla.

HC Topoľčany pod vedení Ľubomíra Hurtaja striedajú lepšie výkony stými slabšími. Pred Vianocami v štyroch zápasoch po sebe získali len bod práve proti Michalovciam na domácom ľade. Medzi sviatkami zase dokázali v dvoch zápasoch vyhrať a vo víťaznom ťažení pokračovali aj po Novom roku, keď uspeli na Spiši. Lenže naposledy na domácom ľade nečakane nestačili na Trnavu.

V doterajšom priebehu sezóny sa mužstva spolu stretli štyrikrát. V troch prípadoch vyhrala Dukla v riadnom hracom čase a v jednom prípade až v predĺžení.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Dolgoš, Polaček, Kubát, Slimák, Boboš, Buraľ – Baláž, Cútt, Banovský – Kohutiar, Ščurko, Fajčák – Drotár, Král, Luchnikov – Mesaroš, Výhonský. Tréner: M. Ihnačák.

HC Topoľčany: J. Račko – Bystričan, Ďurčo, Hrudík, Ficel, Kohút, Král, Nitriansky – Dobrý, Hegyi, Laššo, Šťastný, J. Hudec, Podstavek, Priganc, Šuba, Gašparovič, Pekarčík. Tréner: Ľ. Hurtaj.

Rozhodca: Švajka – Šoltés, Štofančík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

16:45
    Vladimír Polaček dostáva dve minúty za podrazenie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Za podrazenie dostáva v úvode druhej tretiny dve minúty Ivan Kohút.

30:51
    Za hákovanie dve minúty pre Jakuba Hrudíka.

33:15
    Za držanie dostáva dve minúty Zoltán Kubát.

33:32
    Topoľčany dali gól!

Hostia dokázali prekonať v presilovke domáceho Trenčana, keď sa presadil JURAJ ĎURČO.
    Asistencia: Dominik Hegyi.

Domáci zle striedali a dostávajú dve minúty.

37:29

Hostia využili aj druhú početnú výhodu po sebe. DOMINIK HEGYI tento raz neprihrával, ale zakončuje úspešne.
    Asistencia: Albín Podstavek.

38:22
    Po úderoch dostali po dve minúty Radovan Cútt a Jakub Hrudík.

39:24
    Erik Nitriansky dve minúty za podrazenie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:41
    Dukla Michalovce dala gól!

Domáci dokázali znížiť na rozdiel gólu. Strelcom je TOMÁŠ BANOVSKÝ.
    Asistencia: Radovan Cútt.

48:17
    Domáci Daniel Hančák dostáva dve minúty za podrazenie.

54:48
    Za hákovanie dve minúty pre Ľuboša Fajčáka.

59:24

Domácim sa podarilo v samom závere vyrovnať a vynútiť si predĺženie. Úspešným strelcom je opäť TOMÁŠ BANOVSKÝ.
    Asistencie: Gleb Luchnikov, Ladislav Ščurko.