Č.Budějovice – SHK Mustangové 3:19 (kon.) | Studénka Sledge – Litvínov 4:1 (kon.) | Zlín sledge – Karlovy Vary 4:1 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge – SOHO Olomouc 2:1 (kon.)
SHK LAPP Zlín
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
SKV Sharks Karlovy Vary
Neděle 08.01.2017, 10:30 • Zimní stadion Uherské Hradiště • Česká para hokejová liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.
    Zlín včera snadno uzemnil Litvínov...

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, D. Hábl, Palát, Ligda, Joppa

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas

Rozhodčí: Vaněk – Blaha.

00:01

00:12
    První akci založili hosté, buly před Matouškem.

00:49
    Zdeněk Hábl pálil ostrými, ale jeho rána je zblokovaná.

01:28
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí jdou brzy do vedení! Ligda dlouhým, ale velmi přesným pasem vyslal do úniku MARTINA JOPPU, který ránou pod břevno otevírá skóre. Asistence: Marián Ligda.

01:55
    Další akce Lappáků, Mach si připisuje úspěšný zásah.

02:43
    Puk na střídačkách, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:30
    Joppa při přečíslení hledal Ligdu, jeho klička ale úspěch nezaznamenala.

04:12
    Zlín je velmi aktivní a gólman Varů již má několik zásahů.

05:31
    Joppa i Zdeněk Hábl pálili dobře, Mach ale se štěstím kryje oba pokusy.

06:22
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Domácí tlačili, Vary ale z brejku udeřily. Berger vyslal do úniku MICHALA GEIERA, jenž ránou pod horní tyč nedal Matouškovi šanci za zásah. Asistence: Jiří Berger.

07:20
    Je zde přesilová hra pro hosty, vyloučen je domácí David Hábl.

07:56
    Zlín jde ale v oslabení do vedení! Šťastný odraz mantinelu při vyhozeném kotouči dostal do šance, která se nezahazuje, ZDEŇKA ŠAFRÁNKA. Asistence: Zdeněk Hábl.

09:20
    Lappáci v pohodě do bránili hru ve čtyřech a jsou zase kompletní.

10:36
    Zakázané uvolnění Moravanů stěhuje hru před Matouška.

10:59
    A je to o dva góly! MARIÁN LIGDA dostal puk na kruh, odkud vyslal parádní projektil, jehož zastavila až síť. Asistence: Zdeněk Hábl a Martin Joppa.

12:00
    Hosté jsou z dosavadního průběhu značně rozhozeni, LAPP nadále v útočné třetině.

13:10
    Ligda byl sám před Machem, zblízka ale nedokázal zvednout puk.

14:00
    Berger mohl jít do brejku, Julina ale zastavil nahrávku na něj.

14:32
    Joppova střela orazítkovala tyčku! 4:1, to by byl zdrcující třetina pro Žraloky.

14:56
    Ještě dobře pálil Julina od modré, stav po třetině se ale už měnit nebude.

15:00

Střely na bránu v první třetině: 7:2

15:01

16:20
    Zlínští nemají kam spěchat, podle toho taky vypadá hra. LAPP kryje hlavně střední třetinu.

17:33
    Icing Žraloků stěhuje hru před branku Macha.

17:41
    A další zakázané uvolnění...

18:30
    Joppa neprošel mezi dvěma beky soupeře, každopádně za svou odvahu si vysloužil potlesk.

19:12
    Joppa vyzval ke skórování Ligdu, ten ale sám před Machem ani napodruhé neuspěl, jeho střela mířila mimo tři tyče.

20:52
    Palátova střela z kruhu šla příliš vysoko, domácí však zůstávají na puku.

21:33
    A zase Palát, tentokrát jeho pokus z úhlu Mach vyráží ramenem.

22:20
    Joppova střela se odrazila od břevna!

22:40
    První přesilová hra v dnešním zápase pro Zlín, vyloučen je Geier.

23:52
    Šafránkův průnik z boku končí u Macha.

24:20
    Domácí využívají početní výhodu a jdou do třígólového trháku. Střelu Zdeňka Hábla tečoval DAVID PALÁT, přičemž jeho střelu ale Mach vyrazil, ovšem pouze nad sebe, načež za moment puk spadl zpět na led, a to přímo do brány! Asistence: Zdeněk Hábl a Zdeněk Šafránek.

25:28
    Mach se necítí moc jistě, puky mu vypadávají. Karlovarští se nemohou zvednout, Zlínští mají nadále převahu.

26:50
    Další a další střely jdou na hostujícího gólmana, ten ale zatím drží stav 4:1.

27:37
    David Hábl taky pálí neúspěšně, každopádně tlak domácích je drtivý.

28:57
    Hosté vypadají oddaně, dokazuje to nyní laxní rozehrávka Bergera.

30:00

Střely ve druhé třetině (celkem): 7:1 (14:3)

30:01

30:40
    Wágnerovo nahození přeletělo Matouška a skončilo na horní síťce.

31:34
    A právě Wágner nyní zastavil Hábla nedovoleně, je zde tedy početní výhoda pro Zlín.

32:40
    LAPP se zatím nemůže usadit v útočném pásmu, za tohoto stavu by to ale nemělo tak vadit. Hlavní je pro domácí, že běží čas.

33:34

34:11
    Následuje zakázané uvolnění Varů.

34:11
    Hosté po icingu nemohou střídat, berou si proto na oddech time-out.

35:08
    Pokus Geiera trefil boční oblouk brány.

36:05
    Hosté začínají zvyšovat tlak, čímž si vynutili přesilovku. Háčkem si pomohl Julina.

36:42
    Hosté dvakrát vystřelili, v obou případech ale příliš vysoko.

38:05

38:53
    Zdeněk Hábl výborně zastavil brejk soupeře tři na jednoho.

39:54
    Čas se Žralokům krátí, navíc domácí hrají docela zodpovědný hokej.

40:32
    Geier se snaží dostávat na útočnou modrou a čekat na puky, Julina jeho záměr ale rozpoznal a sjel si k němu.

41:20
    Ligda a následně Joppa mohli zpečetit výsledek, ani jeden ale neuspěl.

43:06
    Zdá se, že zde je o vítězi rozhodnuto. Buly před Machem...

44:10
    Vary se ještě v útočné třetině snaží něco vymyslet, ale času zbývá na tři góly málo...

Konec zápasu. (12:00:23)
    Vše podstatné ze zápasu v článku

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 2. Joppa (Ligda), 8. Šafránek (Z. Hábl), 11. Ligda (Z. Hábl, Joppa), 25. Palát (Z. Hábl, Šafránek) – 7. Geier (Berger)

Rozhodčí: Vaněk – Blaha