Zlín – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 5:0 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 12.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších textových přenosů, napočtenou. (20:06:49)

V poslední třetině Olomouc dlouho držela naději na vyrovnání, ale branky se nedočkala, ačkoliv za jihlavským brankářem Brožem zazvonila ještě jedna tyč. Hosté pak přidali v 54. minutě ještě jednu branku po přesné střele Tomáše Mejzlíka a zbytek zápasu si pohlídali. Na skóre už nic nezměnila ani závěrečná powerplay domácího mužstva.

59:45
    Jihlava už se jen snaží držet Olomouc daleko od branky, o vítězi utkání je zřejmě rozhodnuto.

59:02
    Peschout střílel od modré, ale jen do připraveného Sonnka.

58:12
    Po špatné rozehrávce domácích se k puku dostával Rezek, ale v gólu do prázdné branky mu zabránil obránce domácích.

57:54
    Jihlava vyhazuje až do útočného pásma, ale zaázané uvolnění to nebude.

57:42
    Domácí to zkusí bez brankáře!

57:42
    Zakázané uvolnění hostů.

57:03
    Aby uklidnili náznaky potyčky, odesílají raději rozhodčí oba aktéry (Marek – OLO, Heinrich – JIH) na trestnou lavici za hrubost.

56:59
    Útočnou akci Jihlavy zastavuje ofsajd.

56:40
    Peschout střílel z dálky jen do hrudi Sonnka.

56:17
    Spálovský na modré čáře nezkrotil skákavý kotouč a je odpískán ofsajd.

56:08

55:52
    Rutar se snažil natlačit před Brože, nakonec ale puk posílá jen do brankového oblouku.

55:14
    Rutar střílí od modré pouze mimo tři tyče.

54:49
    Hráči bojují o puk za Brožovou bránou.

54:25
    Kuba zkusil bekhendem překonat Brože, ale o kousek minul branku.

53:57
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek. Čermák přenechal puk Mejzlíkovi a ten přesnou střelou do pravého rohu překonal Sonnka počtvrté.

53:20
    Macuh vybídl zpoza branky ke střele Beutla, jeho pokus ale končí opět za brankou.

52:59
    Na druhou stranu se vyřítil Maštera a Sonnek musel předvést další zákrok lapačkou.

52:43
    Olomouc se drží v útočném pásmu, ale Jihlava ji nepouští do střeleckých pozic.

52:19
    Heinrich přenechal Mejzlíkovi a proti jeho střele nastavil svou lapačku Sonnek.

51:56
    Proti Kubově střele Brož vytáhl rameno.

51:34

51:22
    Beier si sjížděl na brejk, ale chvíli mu trvalo zpracovat puk, tak nakonec jen zavezl do útočného pásma.

50:33
    Zcela sám zůstal mezi kruhy Maštera, ale střela mu nesedla a končí v rohu kluziště.

50:04
    Mejzlík prověřil Sonnka z dálky, ten byl pozorný.

49:31
    Skákavý kotouč po zblokované střele od jihlavských hráčů končí až u Sonnka.

48:27
    Čermák si vyjel před Sonnka, ale jeho bekhendový pokus končí mimo branku.

48:00
    Obě mužstva teď mají potíže s přechodem do útočného pásma, hra se přelévá ze strany na stranu ale bez střel.

47:18
    Brož zachytává puk za svou bránou a přenechává ho obráncům.

46:52
    Olomouc zakládá akci za vlastní brankou.

46:00
    Po Heinrichově střele tyč zvoní i za Sonnkem.

45:30
    Po pěkné souhře hostů se dostal do střelecké pozice Rezek, trefil ale jen domácího hráče.

45:02
    Hned po buly vystřelil jeden z domácích obránců a za Brožem dnes podruhé zvonila tyč!

44:59
    Podlaha zkusil pozornost Brože, ten jeho pokus hravě zlikvidoval.

44:40
    Střela Váňi končí po odrazu o hole domácích v ochranné síti.

44:20
    Jihlava nahazuje do útočného pásma a spěchá za pukem.

43:39
    Olomoucký útočník ale vybojoval puk zpět a prověřil Brožův beton.

43:26
    Tomaník se snažil nahrát zpoza branky, před brankovištěm ale nečekal nikdo v bílém.

43:13
    Akci domácích zastavuje ofsajd.

42:44
    Spurný zachytil rozehrávku Jihlavy, ale sám přihrál nepřesně a vrátil puk hostům.

41:40
    Rezek nastřelil tyč a puk se odrazil k volnému Peschoutovi, jenž měl zcela odkrytou klec. Skákavý puk však nezkrotil včas a jen ho dovezl před brankáře Sonnka.

41:15
    Macuh se dostával do úniku, ale nakonec ho zastavil dojíždějící obránce.

40:20
    Jihlava ale vyhazuje puk a Kohouti musejí začít za svou brankou.

40:03
    Úvodní buly pro Olomouc.

40:01

Druhou třetinu začínala Jihlava v početní výhodě a tu také velmi rychle využila, když se prosadil David Čermák. I v dalších minutách byli aktivnějším celkem hosté a Sonnek se musel hodně ohánět, aby udržel těsné skóre. Na druhé straně však nechybělo mnoho k tomu, aby vyrovnal Beier, který se dostával k dorážce po Tomaníkově úniku. Skóre se znovu měnilo až ve 27. minutě, když přidal třetí gól hostů Václav Rezek. Domácí dostali šanci na snížení ve dvou přesilových hrách a tu druhou také dokázal potrestat Ludvík Rutar. V závěru ještě Kuba nastřelil horní tyč jihlavské branky, ale vyrovnat se Olomouci nepodařilo. Do poslední třetiny si tak ponesou lehkou výhodu hosté.

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:59
    Jihlava si buly pohlídala a posílá puk za svou branku.

39:58
    Marek věděl, že se blíží konec třetiny, tak nic nevymýšlel a vystřelil. Puk se odrazil od Brožovy hole do sítě a bude se tak ještě jednou vhazovat.

39:20
    Kraučuk střílí mimo tři tyče.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Hajšman zkoušel vystřelit nejprve bekhendem, poté forhendem z otočky, oba jeho pokusy však skončily na chráničích hostujících hráčů.

38:01
    Macuh zkusil vystřelit švihem z vrcholu kruhů a Brož měl chvíli potíže zkrotit skákavý puk.

37:25
    Po střele od mantinelu končí puk v Brožově lapačce.

37:14
    Olomouc dál bojuje o puk v útočném pásmu.

36:35
    Po Kubově střele za Brožem zazvonila horní tyč!

35:44
    Maštera střílí jen do připravené hrudi Sonnka.

35:23
    Nakonec se to povedlo Macuhovi, který si vyjel před Brože a mířil na vzdálenější tyč, o kousek ji však minul.

35:00
    Obě mužstva teď mají problémy dostat se přes střední pásmo.

34:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí jdou opět na kontakt. Přesilovou hru využil LUDVÍK RUTAR. Asistence: Jelínek.

33:50
    Podlahova střela končí nad brankou.

33:41
    Vzápětí je na puku opět Jihlava a snaží se držet čas v útočném pásmu.

33:25
    Kuba zavezl puk a střílí, ale mimo branku.

33:10
    Olomouc se zatím nemůže dostat do útočného pásma.

32:32
    Hned v úvodu Jihlava vyhazuje.

32:28
    Další přesilová hra Kohoutů. Dvě minuty za podražení si odsedí Hrabaň (JIH).

32:11
    Domácí se pokusili vyslat do úniku Macuha, toho ale zastavuje ofsajd.

32:03
    Jihlava je v útočném pásmu a snaží se rozestavět.

31:50
    Útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

31:00
    Marek střílel od modré čáry, ale mimo branku.

30:42
    Jihlava dostává puk alespoň do středního pásma.

30:34
    Hráči bojují o puk v rohu u Brožovy branky.

30:10
    Kuba zavezl puk do útočného pásma, ale nepřesně přihrál a Peschout vyhazuje.

29:43
    Jihlava vyhazuje až za Sonnka.

29:07
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Heinrich (JIH) za krosček.

29:01
    Kališ střílel od modré a jeho střelu ještě tečoval někdo z hráčů před brankou, ale puk minul tyčku.

28:40
    Střela Podlahy se odráží od hokejky hostů a končí v rohu.

28:08
    Nakonec střílí do betonů Sonnka.

27:51
    Geier zaváží puk do pásma Olomouce.

26:55
    Maštera zachytil rozehrávku olomouckých a vystřelil na Sonnka, který jeho pokus vyrazil jen před sebe. Tam se puku zmocnil VÁCLAV REZEK, který puk poslal do odkryté sítě. Asistence: Maštera.

25:59
    Do podobné situace se na druhé straně dostal Macuh, ale ani on neuspěl.

25:44
    Mejzlík se z ničeho nic objevil sám před Sonnkem a po přesné přihrávce střílel, ale jen do betonu.

25:33
    Jelínkova prudká střela nízko nad ledem končí jen v připravené lapačce Brože.

25:04
    Střelu Pražáka Sonnek vyrazil ramenem.

24:53
    Další pokus jihlavských útočníků končí na Sonnkvě betonu a olomoucký brankář puk přikrývá.

24:38
    Hráči bojují o puk u střídačky Jihlavy.

24:24
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Sonnkem.

23:52
    Tomaník se natlačil před Brože, ale nastřelil jen jeho beton. Podobně si vedl i dorážející Beier.

23:27
    Čermák mohl jít sám na Sonnka, ale podklouzly mu brusle dřív než stihl zakončit.

22:54
    Olomouc se drží v útočném pásmu, ale bez střelby.

22:07
    Spurný to zkusil od modré, ale puk se zastavil o hokejku obránce Jihlavy.

22:02
    Nahození olomouckých hráčů raději Brož podrží.

21:27
    Peschout protáhl Sonnka. Proti jeho prudké střele musel olomoucký brankář prokázat hodně rychlý beton.

20:46
    Jihlava využívá přesilovou hru, poté co Sonnka prostřelil DAVID ČERMÁK. Asistence: Mejzlík, Heinrich.

20:28
    Spurný vyhazuje přes všechny čáry, Jihlava musí začít za svou brankou.

20:03
    Úvodní buly pro Jihlavu.

20:01

V úvodu zápasu si oba týmy vyměnily přesilovou hru, ani jeden však nedokázal početní výhody využít. Ve třinácté minutě se do velké šance dostával Čermák, ale netrefil branku, skóre se tak měnilo až ve třinácté minutě, když Brože prostřelil olomoucký Jiří Kališ. Dlouho to vypadalo, že další branka už v první třetině nepadne, potom ale mezeru v olomoucké obraně objevil Aleš Heinrich a bylo vyrovnáno. Do druhé třetiny tak oba týmy nastoupí se stejnými šancemi.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:56
    Mejzlík se dostával k nebezpečné dorážce, neboť Sonnek byl u protější tyče. Olomoučtí obránci mu jen tak tak vypíchli puk.

19:39
    Mejzlík zkusil vystřelit z první, Sonnek jeho střelu kryje.

19:26
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Hákováním se provinil Kuba (OLO).

19:02
    Je vyrovnáno. ALEŠ HEINRICH se dokázal protáhnout mezi dvěma obránci Olomouce a přesnou střelou vyrovnává. Asistence: Mejzlík.

Tomaník vystřelil švihem od červené, Brož jeho střelu zastavil vyrážečkou.

18:14
    Nahození olomouckých se odráží od hole hostů a vhazovat se bude na modré čáře.

17:54
    Po nepřesné rozehrávce Spurného se dostal ke střele Maštera, ale Sonnek si s jeho střelou poradil.

17:10
    Od modré střílel Hrabaň a před bránou se snažil tečovat Čermák, Sonnek ale puk včas poslal do bezpečí.

16:47
    Švihem to zkusil Spálovský, ale minul branku.

16:20
    Olomouc se drží v útočném pásmu a kombinuje v rohu kluziště.

15:38
    Kališ nezpracoval nahrávku a musí se rychle vracet do obranného pásma.

15:10
    Maštera se tlačil kolem posledního olomouckého beka, ten ho ale připravil o puk.

14:36
    Vzápětí jdou ale dopředu domácí. Rutar vybojoval puk v rohu za Brožovou brankou.

14:19
    Pospíchal zaváží puk do olomouckého pásma.

13:41
    Čermák zkoušel tečovat puk mezi Sonnkovy betony, olomoucký brankář byl pozorný.

12:54
    Domácí otevírají skóre. Po ose Beier, Tomaník doputoval puk k JIŘÍMU KALIŠOVI, který nekompromisní střelou posílá Olomouc do vedení. Asistence: Tomaník, Beier.

12:41
    Macuh vybojoval puk a poslal ho před branku na Beiera, ten ale promáchl.

12:16
    Hráči svádí souboj o puk u mantinelu v pásmu Jihlavy.

11:30
    Maštera tečoval těsně před Sonnkem, olomoucký brankář ale puk vyrazil do rohu.

10:54
    Mejzlík přihrál před branku Heinrichovi, který poslal do ještě lepší pozice Čermákovi, ale ten netrefil branku.

10:20
    Beier prudkou střelou z pádu vyprášil Brožovy betony.

10:10
    Zakázané uvolnění domácích.

10:00
    Jihlava vyrazila ve 4 hráčích do útoku, celou situaci však vzadu vyřešil olomoucký Kališ.

09:38
    Pražákův nenápadný pokus skončil mezi betony Sonnka, ten dlouho netušil, jestli má puk pod kontrolou.

09:32
    Heinrich vyváží puk až k Sonnkovi, ten puk raději podrží.

09:02
    Jelínek protečoval do pásma Jihlavy.

08:54
    Kuba střílel z otočky a puk Brožovi vypadl, jihlavský brankář jej ale včas našel a přikryl.

08:30
    Škoda vybojoval puk, ale nastřelil jen bránícího hráče.

08:20
    Jejich nepřesná přihrávka ale končí zakázaným uvolněním.

08:00
    Puk se odráží k brankáři Brožovi a ten ho posílá za branku svým obráncům, kteří mají chvíli klid na rozehrávku.

07:37
    Tomaník vyváží puk až do útočného pásma.

07:01
    Po závaru před brankou Sonneka se k puku dostal Heinrich, nastřelil však jen bránícího hráče.

06:43
    Pospíchal střílí mimo branku.

06:26
    Pospíchal švihem nahodil na Sonneka, ten včas sklapl betony.

06:15
    Jihlava se konečně usadila v útočném pásmu.

05:40
    Spálovský zkusil vystřelit po buly, ale střela se mu nepovedla.

05:36
    Jihlavská rozehrávka však končí zakázaným uvolněním.

05:03
    Následuje zkrácená přesilovka Jihlavy.

04:54
    Olomouc se nemohla dostat z obranného pásma, nakonec Beier (OLO) chtěl odclonit soupeře svému spoluhráči, ale počínal si nedovoleně a odsedí si 2 minuty za bránění ve hře.

04:00
    Podlaha se snažil najít přihrávkou Rutara, ale do dráhy puku se položil hostující hráč.

03:32
    Kuba střílel z mezikruží jen mimo branku.

03:20
    Olomouc bojuje o puk za brankou Brože.

03:03
    Je tady první přesilová hra. Rezek (JIH) byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:35
    Ve středním pásmu však ztrácí puk.

02:30
    Macuh vystihl přihrávku a obrací hru.

02:15
    Macuh vyhazuje opět jen na zakázané uvolnění.

02:04
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Sonnka.

01:53
    Nahození od modré čáry Sonnek raději podrží, jihlavští hráči nebezpečně doráželi na hranici jeho brankoviště.

01:45
    Puk končí mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.

01:33
    S Kubovou střelou si Brož hravě poradil.

01:23
    Kuba zavezl puk do útočného pásma.

01:01
    Jihlava se držela v útočném pásmu, ale bez střelby. Sonnek raději odražený kotouč skryl pod lapačku.

00:30
    Váňa nahazuje, ale u puku jsou dříve domácí.

00:05
    Úvodní buly pro Olomouc, ta se vrhá do útočného pásma.

00:01

HC Olomouc: Sonnek (Schejbal) – Rutar, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Škoda – Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Šťastný, Kuba.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň – Maštera, Heinrich, Mejzlík, Kadleček, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek.

Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Maťašovský.

Kdo bude úspěšnější tentokrát? Překvapí Hanáci proti devátému celku tabulky, nebo Dukla potvrdí papírové předpoklady?

Vzájemná utkání
    V dosavadním průběhu na sebe oba celky narazily třikrát a vždy se radovala Dukla.

HC Dukla Jihlava 9. místo (50 bodů)
    Jihlavě začala sezóně nepatrně hůře, prvního vítězství se dočkala až ve čtvrtém kole právě proti Olomouci, v říjnu však zaznamenala pět vítězství v sedmi utkáních a rázem poskočila tabulkou výše.

V listopadu svou formu jen potvrdili a bodovali v prvních pěti utkáních a za celý měsíc nezískali body jen proti Plzni a Třinci. V Prosinci Jihlava odehrála jen tři utkání, z nichž však brala šest bodů. Stejné množství utkání už stihla odehrát i po novém roce, a po dvou vítězstvích na samostatné nájezdy si připsala další 4 body do tabulky.

Poslední utkání: HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava 1:2sn

HC Olomouc 18. místo (19 bodů)
    Olomouc do letošního ročníku nevstoupila špatně a už ve druhém utkání se dočkala prvních tří bodů, když ukořistila vítězství 3:2 na ledě třineckých Ocelářů. V září se jim pak podařilo porazit ještě Zlín, na další body však museli čekat dlouhých osm utkání.

V podobných výsledcích pokračovali Hanáci i v listopadu, kdy stačili pouze na Vítkovice a také zezačátku prosince. V jeho závěru však dvakrát za sebou porazili pražskou Slávii. Rok 2016 zakončili porážkou s Kladnem.

Poslední utkání: HC Olomouc – Rytíři Kladno 2:5

Pěkný čtvrteční večer z olomoucké Plecharény. Dnes nás čeká 33. kolo DHL Extraligy juniorů, v němž se proti sobě postaví celky HC Olomouc a HC Dukla Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 13. Kališ (Tomaník, Beier), 35. Rutar (Jelínek) – 20. Heinrich (Mejzlík), 21. Čermák (Mejzlík, Heinrich), 27. Rezek (Maštera), 54. Mejzlík (Čermák)

Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Maťašovský