Philadelphia – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Nashville – Boston 2:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:2 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 5:1 (kon.)
Colorado Avalanche
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Anaheim Ducks
Pátek 13.01.2017, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 11:54 (06:49:53)
    Tři hvězdy dnešního utkání tvořili dva hráči z Anaheimu Ducks!

1. John Gibson (ANA) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Rickard Rakell (ANA) 1+1
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 34-32; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 56%-44%; Hity: 13-14; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 7-11.
    Cam Fowler dnes připsal bod a posunul se v bodování všech dob v rámci organizace Ducks na 9. místo. Koho překonal?

Colorado podalo v letošní sezóně NHL další špatný výkon, když fantastického Johna Gibsona dokázalo překonat pouze jednou a Anaheim zaznamenal při pohledu na výsledek pohodlné vítězství. Rozhodující gól vstřelil během první třetiny Ryan Kesler. Konečný výsledek: Colorado Avalanche 1 Anaheim Ducks 4.

59:20
    John Gibson bez problému zastavil nahození Avalanche v lapačce a Ducks už dělí jen pár sekund od výhry.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:24 Corey PERRY - 1:4

58:24
    Anaheim právě vstřelil branku!
    COREY PERRY po nádherné diagonální žabičce Rickarda Rakkela na pravém křídle v blízkosti útočné modré čáry střelou zápěstím poslal puk do odkryté brány a podtrhl dnešní vítězství Ducks! Asistence: Rickard Rakell a Cam Fowler.

57:16
    Semjon Varlamov naskočil na střídačku a Avalanche to v závěru utkání zkouší při hře bez brankáře!

57:09
    Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou skvělého Johna Gibsona.

56:43
    Semjon Varlamov v závěru utkání chytá velice spolehlivě, jenže problém je, že jeho tým prohrává stále o dvě branky.

55:48
    Jakob Silfverberg puk doleva a Andrew Cogliano z kruhu pro vhazování nádhernou střelou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Semjom Varlamov ale před vedl skvělý zákrok, když po nádherném semaforu puk ukryl v lapačce!

55:34
    Rene Bourque na pravém křídle napřáhl k nádherné střele, pokus domácího útočníka ale minul přední tyč.

55:18
    Nathan MacKinnon si vybruslil zpoza brány k pravé tyči, kde se snažil puk přes pravý beton Johna Gibsona puk propasírovat do brány, jenže bez úspěchu!

54:52
    Ducks se marně snažili dostat na levém křídle do zakončení a na řadu přichází zřejmě poslední reklamní přestávka, po které budeme sledovat závěr utkání.

53:18
    Jeden z hráčů Colorada nabral na levém křídle obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, která těsně nad ledem mířila mezi betony Johna Gibsona, brankář Ducks šel ale rychle do kolen a jeho nebezpečný pokus vyrazil!

52:11
    Vyloučený Sami Vatanen je zpět na ledě a Coloradu nepomohla ke snížení na rozdíl jedné branky ani třetí přesilová hra v řadě, která zůstala nevyužita.

52:08
    Hokejisté domácího celku nebezpečně vypálili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže John Gibson proti jejich střele opět skvěle zakročil. Nyní zřejmě lapačkou, kterou puk vyrazil!

51:11
    Polovina z přesilové hry Avalanche je minulostí a Ducks stále drží dvoubrankový náskok.

50:11
    Sami Vatanen dostal dvě minuty za podržení a Avalanche mají k dispozici třetí přesilovou hru, kterou potřebují nutně využít.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:38
    Rene Bourque si zpoza brány krásně vybruslil do šance a v blízkosti pravé tyče se snažil bekhendem zamířit pod horní tyč, jenže John Gibson dokázal jeho pokus skvěle vyrazit vyrážečkou a vzápětí si poradil i s jeho dorážkou!

49:00
    Avalanche se během pár sekund dostali ke dvěma nebezpečným střelám, John Gibson je ale obě dvě dokázal zneškodnit, zejména druhý pokus z pravého křídla v podání domácího celku byl nebezpečný!

48:34
    Vyloučený Jakob Silfverberg je zpět na ledě a Ducks úspěšně přečkali i druhou přesilovou hru Avs.

47:36
    John Gibson vyrazil střelu Nathana MacKinnona a v blízkosti pravé tyče se dostal k dorážce Carl Söderberg, brankář Anaheimu ale proti jeho bekhendové střele z otočky skvěle zakročil levým betonem!

46:34
    Jakob Silfverberg dostal dvě minuty za hru vysokou holí a Colorado má k dispozici druhou přesilovou hru.

46:28
    Andrew Cogliano nabral na pravém křídle rychlost a rychle vystřelil z kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím ale brankář Semjon Varlamov bez problému zastavil poté, co šel rychle do kolen.

45:00
    Hra se ve třetí třetině přelévá ze strany na stranu, Avalanche se ale zatím marně snaží vrátit zpět do utkání.

43:49
    Josh Manson na pravém křídle pěkně vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování zápěstím, jenže Semjon Varlamov jeho pokus dobře viděl a lapil ho do své lapačky.

42:52
    Ducks se na pravém křídle dostali k nebezpečné střele, kterou Semjon Varlamov zřejmě pravým betonem vyrazil!

42:00
    Anaheim vstupuje do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem 3:1 a v Pepsi Center zatím vede zcela zaslouženě.

40:53
    Ducks se nepodařilo v úvodu závěrečné třetí třetiny rozehrát a puk podél hraní zamířil na zakázané uvolnění.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-24; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 56%-44%; Hity: 9-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 7-7.

Třetí třetina začne přibližně v 4:59.
    Druhá třetina je u konce a domácí prohrávají o dva góly. Mír.

Prostřední část utkání v Pepsi Center přinesla jeden gól, k nespokojenosti domácích fanoušků Avalanche ovšem na opačné straně, když se v dresu Ducks prosadil Ryan Kesler a poslal svůj tým na ledě Colorada do dvoubrankového trháku. Skóre po druhé třetině: Colorado Avalanche 1 Anaheim Ducks 3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Avalanche se nepodařilo rozehrát na pravém křídle a puk zamířil na zakázané uvolnění, po kterém byla hra přerušena a ještě jednou se bude vhazovat.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:59
    Gabriel Landeskog se jako blesk z čistého nebe ocitl před bránou ve velké šanci, jenže John Gibson šel rychle do kolen a jeho pokus vyrazil mimo.

37:48
    Ducks na pravém křídle napřáhli k další dobré střele, jenže Semjon Varlamov byl tentokrát v ideálním brankářském postavení a puk bez problému opět ukryl v lapačce.

37:29
    Útočnou akci Anaheimu na levém křídle zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Ondřej Kaše, který se sice dnes neprosadil, hraje ale skvěle.

36:41
    Corey Perry naskočil na led a z levého kruhu pro vhazování krásnou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, Semjon Varlamov ale skvěle zasáhl lapačkou!

36:05
    Jarome Iginla nedokázal načasovat svůj nájezd do útočného pásma a akci Avalanche na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.

35:25
    Andreas Martinsen po diagonální přihrávce Gabriela Landeskoga od modré čáry vypálil z levého kruhu pro vhazování, John Gibson si ale pohlídal prostor u své pravé tyče a hrudí jeho pokus vyrazil mimo.

34:07
    Shea Theodore nebezpečně vypálil na levém křídle od modré čáry, Semjon Varlamov ale jeho střelu dobře viděl a vyrazil ji mimo tři tyče své brány.

32:41
    Vyloučený Ryan Kesler naskočil na led a Anaheim úspěšně přečkal první oslabení.

32:25
    Avalanche se ocitli ve dvou náznacích šancí, jenže střela Michaila Gregorenka byla zablokována, zatímco pokus Nikity Zadorova z levého křídla zamířil mimo.

31:35
    Semjon Varlamov vyjel za svou bránu, aby po vyhození Ducks zastavil puk a pomohl svým spoluhráčům rozehrát.

30:41
    Ryan Kesler byl vyloučen na dvě minuty po zákroku Johna Gibsona za podražení a Avalanche si po poskytnuté výhodě zahrají v polovině utkání první přesilovou hru.

30:27
    Semjon Varlamov rychle vystartoval ze své brány a Avalanche to při poskytnuté výhodě zkouší s šesti hráči v poli!

29:44
    Andrew Cogliano ve velké rychlosti vypálil v levém kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

29:34
    John Gibson mezi betony bez problému zastavil nahození Colorada a přerušil hru, která je po krátké reklamní přestávce hodně a často kouskována.

28:30
    Shea Theodore na levém křídle od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím a Semjon Varlamov ji vkleče hrudí vyrazil. Brankář Avalanche měl dobrý výhled.

27:05
    Jarome Iginla byl zřejmě hráčem, který před pár okamžiky mohl vrátit Colorado rychle zpět do hry.
    27:00 John Gibson nastoupil ke svému 100. utkání v NHL!

27:00
    Avalanche mohli rychle odpovědět, když se před bránou z ničeho nic ocitli ve velké šanci, jenže následná střela skončila na pravým betonu Johna Gibsona!
    26:03 Ryan KESLER - 1:3

26:03
    Brankář Semjon Varlamov po zákroku proti střele Shea Theodora neměl vůbec tušení, kde je puk, a útočník Ducks RYAN KESLER ho v blízkosti pravé tyče poslal do odkryté brány. Asistence: Shea Theodore a Andrew Cogliano.

25:12
    Matt Nieto se před pár okamžiky ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže byl příliš blízko brankáře Johna Gibsona, který si navíc ještě povyjel z brány a jeho pokus hrudí vyrazil mimo.

24:52
    Kevin Bieksa na levém křídle nabral rychlost a krátce za modrou čárou napřáhl k prudké střele zápěstím, která po ledě zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

24:00
    Rickard Rakell se snažil na levém křídle dostat do šance, jenže Gabriel Landeskog předvedl skvělý bekčeking.
    22:42 Cody McLeod se dobře porval a poté pozdravil fanoušky.

22:42
    Joseph Cramarossa vyzval na pěstní souboj Codyho McLeoda a oba hráči po rozdání několika tvrdých úderů usedli na pět minut na trestnou lavici.

22:29
    Ondřej Kaše před pár okamžiky těsně minul bránu a nyní z pravého křídla napřáhl k další střele, kterou Semjon Varlamov bez problému zastavil v lapačce.

22:08
    Hokejistům Colorada se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

20:06
    V Pepsi Center začala prostřední část utkání, do které Ducks vstupují s těsným jednobrankovým vedením.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 4:02.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-14; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 70%-30%; Hity: 6-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Anaheim začal skvěle, když se po necelých čtyřech minutách prosadil v Pepsi Center Jakob Silfverberg, jenže na opačné straně se vzápětí po chybě Anaheimu před obrannou modrou čárou, kde si dva jeho hráči dávali zbytečné přednost, řítil do samostatného úniku Nathan MacKinnon, který v obrovské šanci nezaváhal a po nádherném bekhendovém blafáku vymetl levý horní roh brány. Radost z vyrovnávacího gólu ovšem Avalanche příliš dlouho nevydržela, když na opačné straně ledové plochy po 51 sekundách vrátil Anaheimu ztracené vedení krásnou střelou Rickard Rakell. Skóre po první třetině: Colorado Avalanche 1 Anaheim Ducks 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:14
    Ducks na levém křídle nebezpečně vypálili od mantinelu a Semjon Varlamov musel zasáhnout, aby puk vyrazil mimo tři tyče své brány, což se mu podařilo.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:45
    Anaheim je v dnešním utkání zatím nebezpečnější a jeho těsné vedení je zasloužené.

17:00
    Ducks se snažili dostat do další šance, jejich akci ale přerušilo postavení mimo hru.

16:00
    Do konce úvodní části utkání zbývají odehrát přesně čtyři minuty a Ducks vedou nad Coloradem stále 2:1.

14:42
    Michail Grigorenko naskočil zpět na led a úvodní přesilová hra Ducks v dnešním utkání zůstala nevyužila.

13:55
    Shea Theodore na modré čáře vypálil zápěstím, jeho následná střela ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.

12:42
    Michail Grigorenko dostal menší trest za nedovolené bránění poté, co Ducks nevyužili poskytnutou výhodu, vzápětí si ovšem zahrají první přesilovou hru.

11:06
    Josh Manson před bránou nebezpečně tečoval nahození z pravého křídla a Semjon Varlamov měl co dělat, aby puk vyrazil mimo tři tyče své brány, zákrok ale zvládl!

10:42
    Ondřej Kaše dnes hraje s velkou chutí a dostal se ke třem střelám, Semjon Varlamov ale všechny zneškodnil!

09:40
    Ondřej Kaše v blízkosti levé tyče zasouval puk mezi betony Semjona Varlamova, ten ovšem včas zavřel vrata a jeho nebezpečný pokus vyrazil!

08:56
    Hra byla za bránou Ducks přerušena kvůli hře vysokou holí v podání jednoho z hráčů Colorada.

07:55
    Hra byla přerušena kvůli postavení Ducks mimo hru a na řadu přichází první reklamní přestávka.

06:30
    Avalanche mohli opět rychle vyrovnat, John Gibson ale jejich střelu lapačkou vyrazil a připsal si výtečný zákrok!
    06:15 Rickard RAKELL - 1:2

06:15
    RICKARD RAKELL po přihrávce Kevina Bieksy od modré čáry na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad vyrážečkou bezmocného Semjona Varlamova zamířila pod horní tyč. Brankář Colorada vůbec nic neviděl a Ducks rychle získali ztracené vedení zpět! Asistence: Kevin Bieksa a Ryan Getzlaf.

06:03
    Cam Fowler na levém křídle vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Semjon Varlamov s problémy vyrazil puk vedle své pravé tyče!
    05:24 Nathan MACKINNON - 1:1

05:24
    Colorado právě vstřelilo branku!
    NATHAN MACKINNON skvěle vypíchl puk dvojici hráčů Colorada a protáhl se do samostatného úniku, který zakončil nádherným bekhendovým blafákem a vymetl levý horní roh brány. V Pepsi Center je vývoj utkání rychle vyrovnaný!

05:10
    Ryan Kesler z úhlu napřáhl k prudké střele, která zamířila nad bránu a Semjon Varlamov po ní zasahovat nemusel.

04:10
    Ducks se rychle pokusili navýšit vedení, Semjon Varlamov si ale tentokrát s jejich pokusem snadno poradil.
    03:52 Jakob SILFVERBERG - 0:1

03:52
    JAKOB SILFVERBERG vyrazil na pravé straně do přečíslení 2 na 1, které v kruhu pro vhazování zakončil nádhernou střelou zápěstím a nad lapačkou Semjona Varlamova zamířil pod horní tyč. Nádherný gól, po kterém Ducks vedou 1:0!

03:04
    Josh Manson se ocitl v blízkosti levé tyče v dobré šanci, jenže bránu Semjon Varlamova minul.

02:15
    Andreas Martinsen ze středního pásma nahodil puk na bránu Anaheimu, kde ho John Gibson po třetím snadném zákroku ukryl ve své náruči.

01:56
    Carl Söderberg na vrcholu levého kruhu pro vhazování vypálil směrem na přední tyč, kde jeho pokus ukryl v náručí John Gibson a přerušil hru.
    Mikko Rantanen po rozbruslení daroval fanouškům dárek.

00:38
    John Gibson si snadno poradil s první střelou Avalanche, kterou pravým betonem vyrazil mimo, a připsal si první zákrok.

00:06
    Puk dopadl na led a Pepsi Center před pár okamžiky začalo utkání, v němž Colorado hostí Anaheim, proti kterému usiluje o druhé vítězství v řadě.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Ťutin, Barrie, Beauchemin (A), Zadorov, Wiercioch, Goloubef – Landeskog (C), MacKinnon, Rantanen – Nieto, Duchene (A), R. Bourque – Comeau, Söderberg, Iginla – McLeod, Grigorenko, Martinsen. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Theodore, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, Noesen, L. Shaw. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Marc Joannette. Čároví: Scott Driscoll, John Grandt.
    Útočník Colorada, který dnes nastoupí ke svému 600. utkání!

Česká stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 4+6, +/- -2
    Gabriel Landeskog byl během ranního rozbruslení ve skvělé náladě, dokáže ji přenést proti Anaheimu na spoluhráče?

Gameday, finally. #NextEra

Fotka zveřejněná uživatelem Colorado Avalanche (@coloradoavalanche),

Vzájemné zápasy z loňské sezóny 2015/16:

09.04.16 Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:5
    10.03.16 Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:0
    17.10.15 Anaheim Ducks – Colorado Avalanche 0:3
    Pozvánka na souboj mezi Coloradem a hosty z Anaheimu.

On the road again...#LetsGoDucks

Fotka zveřejněná uživatelem Anaheim Ducks (@anaheimducks),

Anaheim Ducks:

V bráně Anaheimu se představí brankář John Gibson, který nastoupí ke svému 10. utkání v řadě a ve středu pomohl 34 zákroky k výhře Ducks 2:0 nad Dallasem. Gibson se během posledních devíti zápasů radoval šestkrát z vítězství a ve dvou případech udržel čisté konto. Brankář Anaheimu během posledních 10 zápasů inkasoval 1,76 gólu na zápas s průměrnou úspěšností zákroků 94,0%. Do sestavy hostujícího celku se v Pepsi Center vrátí Ryan Getzlaf, který vynechal poslední čtyři utkání kvůli zranění v dolní části těla a představí se v útoku mezi dvojici křídel Rickardem Rakellem a Coreym Perrym. Ducks budou spoléhat ovšem především na útok ve složení Andrew Cogliano – Ryan Kesler – Jakob Silfverberg, který během posledních pěti zápasů dohromady zaznamenal šest gólů a na dalších čtyřech se podílel asistencí. Anaheim Ducks vyhrál pět z posledních devíti zápasů.

Colorado Avalanche:

V bráně Colorada proti Anaheimu nastoupí poprvé od 23. prosince brankář Semjon Varlamov, který v posledním utkání proti Torontu inkasoval z 18 střel 5 gólů a společně se svými spoluhráči musel spolknout hořkou porážku 6:0. Brankář Avalanche se sice 7. ledna objevil na střídačce jako nahrádník v zápase proti New Yorku Islanders, od té doby ovšem vynechal kvůli zranění třísel šest utkání v řadě. Colorado proti Islanders vyhrálo 2:1 po prodloužení a byl to velice důležitý moment, protože jeho hokejisté ukončili sérii deseti porážek v řadě. Obránce Francois Beauchemin se těší na zápas proti svým bývalým spoluhráčům, když v dresu Anaheimu strávil devět sezón a v roce 2007 společně s nimi vyhrál Stanley Cup. Výjimečné utkání má před sebou také útočník Blake Comeau, který nastoupí v Pepsi Center ke svému 600. zápasu NHL.

Colorado během posledních dvanácti zápasů vyhrálo pouze dvakrát, když dvakrát po sérii pěti porážek v řadě dokázalo získat dva body. Nejprve proti Chicagu a podruhé v posledním utkání proti New Yorku Islanders. Avalanche se podruhé v řadě představí v domácím prostředí Pepsi Center, kde se na poslední výhru budou snažit navázat proti Anaheimu, který vyhrál pět z posledních sedmi zápasů a v Pacifické divizi má na druhém místě stejně bodů (52) jako první San Jose. Oba týmy se v letošní sezóně střetnou poprvé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. MacKinnon – 4. Silfverberg, 7. Rakell (Bieksa, Getzlaf), 27. Kesler (Theodore, Cogliano), 59. Perry (Rakell, Fowler)

Rozhodčí: Kevin Pollock, Marc Joannette. Čároví: Scott Driscoll, John Grandt

Diváci: 14589