Philadelphia – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Nashville – Boston 2:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:2 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
St. Louis Blues
Pátek 13.01.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

55:54
    Joel Edmundson za bránou Kings tvrdě dohrál Dustina Browna, do kterého si naskočil a poslal ho ostře k ledu. Následovaly dvě minuty za nedovolené bránění a přesilová hra 5 na 3, která potrvá pouhých 6 sekund.

54:00
    Devin Setoguchi po pravé straně obranného pásma vyvážel puk a Patrik Berglund ho zezadu jasně podrazil.

41:21
    Vladimir Tarasenko byl mezi kruhy pro vhazování v útočném pásmu zezadu podražen Jakem Muzzinem, která dostal dvě minuty za hákování.

40:00
    Kyle Clifford se pustil při odchodu do kabin do potyčky s Ryanem Reavesem a oba hráči dostali desetiminutový trest za nesportovní chování.

31:17
    Jaden Schwartz v blízkosti pravé tyče stáhl jednoho z hráčů Kings k ledu a dostal dvě minuty za držení.

09:49
    Drew Doughty dostal dvě minuty za vražení na hrazení a St. Louis si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.

07:24
    Nick Shore dostal menší trest za vysokou hůl a také Blues si vyzkouší přesilovou hru, na rozdíl od té na straně Kings ovšem potrvá běžné dvě minuty.

02:32
    Jori Lehterä dostal v úvodu utkání dvojitý trest za vysokou hůl a Kings mají obrovskou šanci otevřít skóre, protože si zahrají přesilovou hru, která potrvá čtyři minuty.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Muzzin (Doughty, Dowd), 19. Lewis (Gáborík, Martinez), 25. Muzzin (Gáborík, Kopitar), 26. Pearson (D. Brown, J. Carter), 40. Pearson (J. Carter, D. Brown) – 28. Stastny (Steen, Schwartz)

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar (C), Lewis – Pearson, J. Carter (A), D. Brown – Clifford, Dowd, Setoguchi – King, N. Shore, Nolan. Hlavní trenér: Darryl Sutter.
    St. Louis Blues: Allen (25. C. Hutton) – Pietrangelo (C), Parayko, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Bortuzzo – Steen, Stastny (A), Jakupov – Fabbri, Lehterä, Tarasenko (A) – Schwartz, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Mike Leggo. Čároví rozhodčí: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison

Diváci: 18230