Třinec – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 5:0 (kon.)

Trestné minuty: 4:6.

Ruku na srdce, tohle utkání si domácí Sparta za rámeček nejspíš nedá. Karlovy Vary, tým nejméně úspěšný ve venkovních zápasech, dokázal utkání na ledě O2 areny dohnat až do prodloužení. To rozhodl Lukáš Pech, který se stal po právu i nejlepším hráčem Sparty v tomto zápase. Energie se tak na zpáteční cestu do lázeňského města vypraví s bonusovým bodem, který ji alespoň o trochu zlepší nelichotivou venkovní bilanci. (20:58:27)

Sparta právě vstřelila branku!
    Černého Petra si v tomto zápase nakonec vytáhly Karlovy Vary! Kumstát si obhodil dotírajícího Energetika a nahrál dojíždějícímu LUKÁŠI PECHOVI. Ten nezaváhal a prostřelil Závorku přímo za jeho záda. Asistence: Petr Kumstát, Juraj Mikuš.

62:38
    V boji o puk za Závorkovou klecí jsou úspěšnější jeho spoluhráči, kteří okamžitě postupují dopředu.

61:46
    Rachůnek minul prázdnou bránu a ani dorážka se mu nedaří.

61:05
    Formanovi se podařilo najet si do téměř ideální střelecké pozice, Závorka ale jeho manévr včas prokoukl.

60:07
    Ve vhazování jsou úspěšnější sparťané, kteří zaváží puk do vlastní třetiny.

60:01

Brankáři obou týmů jsou již na svém místě. Rozlouskne pětiminutová nadstavba toto utkání?

Oba soupeři nedokázali během základní hrací doby zápas rozhodnout a po tříminutové přestávce tak začne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Hosté opět vyhazují a šedesát minut je téměř u konce.

59:40
    Gernátova žabička končí pod lapačkou karlovarského gólmana.

59:13
    Domácí kombinují v útočné třetiny, čas se ale pomalu naplňuje.

58:29
    Na závěr třetiny ještě jedno zakázané uvolnění Sparty.

58:18
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Řepík), 64. Pech (Kumstát, Mikuš) – 42. M. Rohan

HC Sparta Praha: F. Novotný (Wolf) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček, Kalina – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Netík, Ihnačák, Forman – Řepík, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher – Safin.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Sičák, Dujsík, Tomáš Dvořák, Benák, M. Rohan, Rýgl, Baldajev – V. Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek – Mikulík, Skuhravý, Kindl – Stloukal, Dušek, Mullane – Davídek, Gríger, Harkabus.

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Jelínek, Pešek