Třinec – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 5:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 2:1 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 13.01.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny. V pátek třináctého se na Východě Čech odehraje další kolo Tipsport extraligy, které nese pořadové číslo 38. Proti Dynamu Pardubice bude o další body usilovat rozjetá HC Škoda Plzeň.

Pardubické Dynamo, pro které bude podle všeho tento zápas posledním pod současným vedením, se stále více vzdaluje příčkám zajišťující vyřazovací boje. V posledních pěti zápasech se čtyřikrát radoval soupeř a náskok na poslední Karlovy Vary se zmenšil na dvoubodový. Ztráta na desáté místo naopak vzrostla na třináct bodů.

U Západočechů je situace naprosto odlišná. Škodovka zahájila stíhací jízdu za předkolem play off a z posledních pěti utkání naopak vyšla čtyřikrát jako vítěz. Aktuálně tedy okupuje devátou pozici se ziskem devětačtyřiceti bodů.

Dosavadní vzájemné zápasy dnešních soupeřů ale mírně favorizují Dynamo. V předchozích dvou případech totiž pardubičtí hokejisté dokázali získat pět bodů ze šesti možných, přičemž listopadovému vítězství 4:3 po samostatných nájezdech na plzeňském ledě předcházel dokonalý obrat, kdy Východočeši prohrávali na začátku druhé třetiny už 0:3!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Leduc, Zajíc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Beran, T. Kaut, Bárta – Mallet, M. Kaut, Starý.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, L. Kaňák, Moravčík – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Hrnka, Kodýtek, Lev – Vondráček, Koreis, Švarc.

Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Brejcha, Suchánek.

00:01

00:03
    Úvodní buly dnešního zápasu získalo Dynamo a ihned nahazuje kotouč do útočného pásma.

00:54
    U nahazování ale prozatím zůstává, stejně tak na straně Plzně. Oba brankáři jsou zatím v klidu.

01:21
    Až teď si Matěj Machovský připisuje první zásah po střele Tomáše Bokroše od mantinelu.

02:23
    Rozjetý Michal Bárta si říkal o přihrávku, ale stihl jej dobruslit plzeňský obránce a Bárta nakonec pouze protečoval kotouč za Machovského branku.

03:28
    Přechod přes střední pásmo prozatím zlobí oba dnešní soupeře a většina útoků v něm končí.

03:57
    Máme tu první vyloučení v dnešním zápase. Přesilovku si zahraje Dynamo po faulu Jaroslava Kracíka, jenž svého soupeře podrazil.

04:38
    Dynamo ihned zaujalo klasické přesilovkové postavení.

05:14
    Sýkora si sjížděl po křídle před branku a snažil se posunout puk na lépe postaveného Tomáše Rolinka, ale puk se k pardubickému kapitánovi nedostal.

05:50
    Schaus dostal nabito na modré čáře. ale střela mu vůbec nesedla.

05:57
    Hosté v plném počtu. Následuje komerční přestávka.

06:24
    Dynamo se podruhé v krátkém časovém sledu dostalo do ofsajdu a hra je přerušena.

07:04
    Čerešňák vyslal od modré čáry střelu, kterou těsně před Růžičkou nepříjemně tečoval Miroslav Indrák, ale pardubický gólman stihl zareagovat betonem!

08:27
    Od mantinelu na modré čáře tvrdě vypálil Jerome Leduc, ale jeho pokus v brankovišti zablokoval plzeňský obránce.

08:54
    Na druhé straně Růžička vytasil vyrážečku proti příklepu nejlepšího střelce letošního ročníku Tipsport extraligy.

09:35
    Schaus ujížděl dva na jednoho s Redenbachem, ale jeho přihrávka byla příliš pomalá a dojíždějící hráč stihl do dráhy kotouče vložit svou hůl.

10:50
    Na druhé straně zvoní tyč pardubické branky po střele Tomáše Vondráčka!

11:29
    Východočeši dostali kotouč až na zakázané uvolnění.

11:54
    Po dobré kombinaci prvního útoku domácích se do zakončení dostal Petr Hubáček, ale Matěj Machovský se mu vrhl pod nohy a šanci zneškodnil.

13:03
    Peter Čerešeňák obdržel mezi kruhy přihrávku zpoza branky, ale trefil pouze Růžičkův beton.

13:34
    O chvíli později Růžička znovu úřaduje, tentokrát už to bylo o něco vážnější a pardubický brankář přerušuje hru po přikrytí kotouče lapačkou.

14:43
    Podruhé v dnešním zápase se bude vylučovat. Po odpískání si poněkud prudčeji vyměňovali názory Nicholas Schaus s Dominikem Kubalíkem a oba putují na trestnou lavici za hrubost.

15:30
    Jakub Lev se při hře čtyři na čtyři dostal až do útočného pásma a pokoušel se pardubickému obránci prohodit kotouč mezi nohama, ale nebyl úspěšný.

16:07
    Plzeň dostává výhodu zhruba minutu a půl dlouhé přesilovky v poměru čtyři ku třem. Na dvě minuty za podražení si totiž odjíždí odpočinout Jerome Leduc.

16:43

17:21
    Západočeši se snaží zahrozil, ale Dynamo prozatím oslabení zvládá v pohodě.

17:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka se ale nakonec přece jen ujímá vedení! Poněkud nepřehlednou situaci v předbrankovém prostoru využil nejlépe jak mohl MIROSLAV INDRÁK, když za Růžičku zametl odražený kotouč po předchozí střele Davida Stacha – 0:1! Asistence: David Stach a Peter Čerešňák.
    17:59 Miroslav INDRÁK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

19:01
    Rozběhla se poslední minuta první třetiny.

19:11
    V ní si Plzeň zahraje další přesilovku. Její bývalý hráč Matěj Beran se dopustil podražení a odjíždí na trestnou lavici.

19:47
    Dynamo již podruhé vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce. K vidění byl vyrovnaný hokej s několika šancemi na obou stranách. Využití se ale dočkala jen jediná, když se v osmnácté minutě v přesilovce prosadil Miroslav Indrák. Podobný počin mohou Západočeši zopakovat i na začátku druhé dvacetiminutovce, protože Matěj Beran si aktuálně odpykává dvouminutový trest za podražení. Zpátky na led půjdeme zhruba v 18:51.

20:01

20:16
    Do druhé třetiny Plzeň vstupuje přesilovkou a ihned se usidluje před Růžičkou.

20:42
    Kubalík pálil od mantinelu, ale jeho pokus nebyl přesný a kotouč po mantinelu vylétl až do středního pásma.

21:11

21:26
    Po vypršení trestu Matěje Berana se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho! Beran dostal přihrávku přímo před branku, ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze Machovského betony! Při zakončení se navíc nepříjemně udeřil do brady o břevno plzeňské branky.

21:54
    Na druhé straně se Martin Růžička skvěle přemístil proti střele od mantinelu a stav se ani tentokrát nemění.

22:44
    Hosté se snažili ze středního pásma nahodit kotouč od toho útočného, ale puk cestou opustil hřiště a hra je přerušena.

23:14
    Nahodilovu střelu Machovský vytěsnil svým betonem jen těsně mimo tři tyče!

24:11
    Rozhodčí píská Plzni úmyslný ofsajd a hra je přerušena.

25:33
    Kubalík ve středním pásmu posunul kotouč rozjetému Miroslavu Preisengerovi, ale plzeňský útočník v přílišné rychlosti nezvládl zakončení.

26:49
    Po delším čase do hry zasáhl opět Machovský, když neměl problém se zkrocením přízemní střely Petra Čáslavy od modré.

27:48
    Pardubice se pokusily o další útočnou akci, ale kotouč končí na zakázaném uvolnění.

28:05
    Prostředkem hřiště vyrazil střemhlav na Machovského klec Petr Čáslava, ale sám toho proti plzeňským hráčům moc nezmohl.

28:50
    Lukáš Pulpán dostal přihrávku mezi kruhy a bez váhání vypálil přes několik hráčů na Růžičku, jenž stihl zareagovat betonem!

29:53
    Na druhé straně vysoko nad branku pálí Michal Bárta.

30:33
    Dynamo si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za držení totiž inkasuje Jakub Koreis.

30:55
    Při zakládání prvního přesilovkového útoku se ale domácí ocitli v ofsajdovém postavení.

31:11
    Dominik Kubalík byl sice tísněn obráncem, ale přesto se dokázal takřka přes celé hřiště dostat až před Růžičku a alespoň orazítkovat jeho betony.

31:52
    Dynamo se snaží, ale Plzeň oslabení zvládá. Už poněkolikáté vyhazuje přes všechny čáry.

32:31
    Michal Bárta stál sám před Machovským, ale střelu od modré tečoval pouze do jeho betonů!

32:33

32:41
    Krátce po vypršení Koreisova trestu Západočeši zvyšují své vedení! Tomáš Vondráček poslal do druhé vlny přesnou přihrávku MICHALU MORAVČÍKOVI, jenž taháčkem od mantinelu přes Růžičkovu lapačku trefil horní růžek pardubické branky. Asistence: Tomáš Vondráček.
    32:41 Michal MORAVČÍK - 0:2

34:31
    Hra je nyní přerušena a probíhá komerční přestávka.

35:02
    Růžičkovu pozornost prověřil svým nahozením ze střední třetiny Petr Kodýtek, ale na pardubického brankáře si nepřišel.

36:02
    Je pískáno zakázané uvolnění Dynama a hra je přerušena.

36:27
    Rozjetý Dominik Kubalík vybídl ke střele v útočném pásmu najíždějícího Tomáše Svobodu, ale Růžička jeho pokus vyrazil.

37:33
    Po Schausově rychlé rozehrávce se ke kotouči dostal Petr Sýkora a pokoušel se proháčkovat přes plzeňské obránce, ale neprošel.

38:02
    Je pískáno další zakázané uvolnění, tentokráte plzeňské.

39:06
    Jerome Leduc tvrdě sestřelil jednoho z plzeňských hráčů, který se jen těžce zvedal z ledu a za nevybíravý zákrok si vysloužil pět minut + osobní trest do konce utkání. Trest odpyká Alexandre Mallet.

39:18
    Plzeň v závěru v přesilovce tlačí na Růžičkovu branku, ale domácí prozatím odolávají.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je tu konec další třetiny, ve které se taktéž dokázala jednou prosadit Škoda Plzeň a odváží si tak do kabin dvougólové vedení. Dynamo se tedy i nadále musí snažit dotáhnout na svého soupeře. Ve zbytku zápasu mu ovšem bude chybět obránce Jerome Leduc, jenž si v závěru druhé dvacetiminutovky vysloužil osobní trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Třetí třetina začíná přibližně v 19:46.

40:01

40:41
    Dominik Kubalík se hned na začátku třetiny dostal k nebezpečné střele, ale minul.

41:11
    Škodovka se drží v útočném pásmu domácích.

42:11
    Přesilovka hostů se nezadržitelně blíží ke svému konci a Růžičkova klec se zatím vážnějšího ohrožení nedočkala.

42:52
    Západočeši předvádějí hezké kombinace, ale povětšinou jsou příliš překombinované.

43:41
    Poněkud se štěstím se ale Plzni nakonec přece jen podařilo vstřelit třetí gól! Petr Kadlec vypálil od modré čáry a jeho pokus se snažil dorazit Jakub Lev. Růžička ale vyrazil i jeho kotouč, ovšem přímo před DOMINIKA KUBALÍKA, jenž zametl kotouč do pardubické branky. Asistence: Jakub Lev a Petr Kadlec.
    43:41 Dominik KUBALÍK - 0:3

45:24
    Plzeň si zahraje další přesilovku. Alexandre Mallet dostává menší trest za podražení.

45:24
    Plzeň si vyžádala oddechový čas.

45:57
    Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

46:49
    Plzeň po většinu přesilovky drží útočné pásmo a kombinuje před Růžičkou.

47:24

47:50
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po dlouhém snažení se nakonec i domácím daří vstřelit svou první branku v dnešním zápase! Od Machovského betonů se kotouč nejprve odrazil do mezikruží odkud se jej pokusil dorazit přijíždějící Nicholas Schaus, ale úspěšný byl až na druhý pokus PETR SÝKORA, jenž přijel hned za ním. Asistence: Nicholas Schaus a Petr Hubáček.
    47:50 Petr SÝKORA - 1:3

49:23
    Krátce po vstřelení branky domácích se nechal emocemi na stadionu unést Nicholas Schaus a vysloužil si osobní trest 10 minut a jako bonus druhý osobní trest do konce utkání.

51:48
    Dynamo trochu přidalo na obrátkách, ale Plzeň začíná vehementně bránit svůj náskok.

53:01
    Od mantinelu pálil Matěj Beran, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

53:29
    Stejně tak střela Petera Čerešňáka na druhé straně hřiště.

54:05
    Utkání se začíná hodně dramatizovat! Svůj druhý gól střílí PETR SÝKORA, když si počkal na přihrávku od Tylera Redenbacha a z první z poněkud ostrého úhlu propálil Matěje Machovského! Že by se opakoval scénář z posledního vzájemného utkání? Asistence: Tyler Redenbach a Petr Čáslava.
    54:05 Petr SÝKORA - 2:3

54:21
    Dnešní utkání sleduje 6 037 diváků.

55:21
    Oba týmy bojují o každý kousek ledu. Dynamo cítí možnost vyrovnání zápasu!

56:12
    Petr Sýkora poslal do šance svého jmenovce Hubáčka, ale jeho pokus byl sražen hodně mimo branku.

56:32
    Je pískáno zakázané uvolnění Plzně, vhazovat se bude před Machovským.

56:59
    Rolinek zavezl kotouč do útočného pásma posílal kus černé gumy před branku, zde si jej ale vyzvedli pouze plzeňští obránci.

57:24
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

57:24
    Martin Růžička rovnou zůstává na střídačce a Dynamo to zkusí v šesti!

57:55
    Domácí drží útočné pásmo.

58:12
    Střelu Bokroše vyráží Machovský.

58:35
    Matěj Machovský si připisuje další zásah, tentokráte do lapačky schoval pokus Tomáše Rolinka.

58:42
    Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:51
    Starý se dostal ke kotouči v chumlu několika hráčů, ale jeho střela jde mimo.

59:22
    Dynamo stále bojuje v útočném pásmu.

59:39
    Plzeň ale nakonec dostává kotouč do středního pásma.

59:57
    Petr Čáslava pálí od modré čáry, ale kotouč letí vysoko nad.

60:00

Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Dominik Kubalík.

Dynamo před poslední třetinou zmobilizovalo všechny své síly a díky dvěma zásahům Petra Sýkory ze čtyřicáté osmé, respektive padesáté páté minuty se dokázalo dotáhnout pouze na rozdíl jediné branky. Na tuto situaci domácí trenéři reagovali odvoláním Martina Růžičky z branky a domácí takřka po celý zbytek třetiny bojovali v útočném pásmu. Nebylo to ale nic platné a Východočeši se musí před svým soupeřem sklonit i po páté v řadě. Pěkný víkend Vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke. (20:25:49)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) – 18. Indrák (Stach, Čerešňák), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Lev, P. Kadlec)

Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Brejcha, Suchánek

Diváci: 6 037