Třinec – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 5:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 2:1 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 13.01.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 38. kolo

Dynamo před poslední třetinou zmobilizovalo všechny své síly a díky dvěma zásahům Petra Sýkory ze čtyřicáté osmé, respektive padesáté páté minuty se dokázalo dotáhnout pouze na rozdíl jediné branky. Na tuto situaci domácí trenéři reagovali odvoláním Martina Růžičky z branky a domácí takřka po celý zbytek třetiny bojovali v útočném pásmu. Nebylo to ale nic platné a Východočeši se musí před svým soupeřem sklonit i po páté v řadě. Pěkný víkend Vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke. (20:25:49)

Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Dominik Kubalík.

60:00

59:57
    Petr Čáslava pálí od modré čáry, ale kotouč letí vysoko nad.

59:39
    Plzeň ale nakonec dostává kotouč do středního pásma.

59:22
    Dynamo stále bojuje v útočném pásmu.

58:51
    Starý se dostal ke kotouči v chumlu několika hráčů, ale jeho střela jde mimo.

58:42
    Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:35
    Matěj Machovský si připisuje další zásah, tentokráte do lapačky schoval pokus Tomáše Rolinka.

58:12
    Střelu Bokroše vyráží Machovský.

57:55
    Domácí drží útočné pásmo.

57:24
    Martin Růžička rovnou zůstává na střídačce a Dynamo to zkusí v šesti!

57:24
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

56:59
    Rolinek zavezl kotouč do útočného pásma posílal kus černé gumy před branku, zde si jej ale vyzvedli pouze plzeňští obránci.

56:32
    Je pískáno zakázané uvolnění Plzně, vhazovat se bude před Machovským.

56:12
    Petr Sýkora poslal do šance svého jmenovce Hubáčka, ale jeho pokus byl sražen hodně mimo branku.

55:21
    Oba týmy bojují o každý kousek ledu. Dynamo cítí možnost vyrovnání zápasu!

54:21
    Dnešní utkání sleduje 6 037 diváků.
    54:05 Petr SÝKORA - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

Marek Votke

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) – 18. Indrák (Stach, Čerešňák), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Lev, P. Kadlec)

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Leduc, Zajíc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Beran, T. Kaut, Bárta – Mallet, M. Kaut, Starý.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, L. Kaňák, Moravčík – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Hrnka, Kodýtek, Lev – Vondráček, Koreis, Švarc.

Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Brejcha, Suchánek

Diváci: 6 037