Třinec – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 5:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 13.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 38. kolo

54:15
    Kapitán hostů Olesz (VIT) se dopustil v útočném pásmu sekání a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Kohouti mají k dispozici další přesilovou hru.

51:19
    Vítkovice si zahrají další přesilovou hru. Tomáš Mikúš (OLO) dostává dvě minuty za držení hole.

49:43
    Jak Juraj Mikúš (OLO), tak Karol Sloboda (VIT) jsou za svou bitku oceněni 2+2 minutami za hrubost a osobním desetiminutovým trestem.

39:00
    Vítkovice jdou na 15 sekund do tří. Klok (VIT) si počínal nedovoleně a jde pykat na dvě minuty.

37:15
    I v závěru druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Sloboda (VIT) hrál se zlomenou holí a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

33:41
    Roman Vlach (OLO) se provinil vysokou holí a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Uvidíme další přesilovou hru hostů.

24:37
    Druhá přesilová hra pro hosty. Ondrušek (OLO) zastavil Szturce nedovoleně a dostává dvě minuty.

19:26
    První početní výhoda Kohoutů v utkání. Tomi (VIT) byl vyloučen na dvě minuty.

09:50
    Budeme sledovat první přesilovou hru utkání. Ve vlastním pásmu si nedovoleným zákrokem pomohl Rašner (OLO) a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 19. Burian (Herman, T. Mikúš), 20. Strapáč (Jaroměřský, J. Mikúš), 41. Ondrušek (Eberle, J. Mikúš), 56. Laš (Skladaný), 60. Vyrůbalík (Herman, Škůrek)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, J. Mikúš, Eberle – Holec, R. Vlach, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda, Klok, L. Kovář, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz, Stastny, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – P. Zdráhal, E. Němec, Tomi.

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Bláha, Kotlík