Olomouc – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:4 (kon.) | Havířov – Letňany 1:3 (kon.)
Vsetín – Kolín 4:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 1:3 (kon.)
HC Plzeň – Jihlava 4:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:9 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 5:3 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Písek – HC Litvínov 2:11 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (2:0, 3:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Pátek 13.01.2017, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • 7. kolo

Ode mně je to pro dnešek vše, loučím se s Vámi a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou. (15:10:37)

V poslední třetině se Mladá Boleslav ještě zmohla na odpor a zavelela k dramatu. Nejprve ve 46. minutě prostřelil Galušku Hynek Havelka, o tři minuty později na něj navázal ještě Petr Foerster. Zbytek utkání už si však domácí pohlídali a berou si důležité tři body do tabulky.

59:35
    Do Nepokojvovy střely lehl jeden z domácích hráčů a Kohouti posílají puk ven z pásma.

58:53
    Kořenkovi (OLO) se nelíbilo Šípkovo (MBL) počínání a tak se oba hráči pustili do potyčky. Nyní odcházejí na trestnou lavici.

58:53
    Šípek se pokusil vytočit kolem tyčky, ale Galuška byl připraven.

58:42
    Dlabola udržel útočné pásmo. Haas pokukuje po střídačce.

58:01
    Nepokojova přihrávka proklouzala brankovištěm, ale jeho spoluhráč nedokázal puk usměrnit do branky.

57:38
    Foerster pálil v pádu, jen do boční síťky.

57:28
    Dvořák vybojoval puk v útočném pásmu.

56:55
    Rutar střílel skrz chumel hráčů před brankou, ale Haas jeho střelu našel.

56:46
    Střela podlahy se odráží o hůl hostujícího hráče a končí v ochranné síti.

55:36
    Prudkou střelu posílá Galuška do ochranné sítě.

55:21
    Nepokoj nahazuje do pásma, tam ale hrají domácí.

54:48
    Po střele od modré za Haasem zvonila tyč!

54:32
    Podlaha zavezl puk do útočného pásma, tam ho ale ztrácí.

54:00
    Boleslav zkusila vysunout Dvořáka, ten ale nezpracoval puk a hrají domácí.

53:50
    Zakázané uvolnění hostů.

53:15
    Boleslav drží puk na svých holích, ale Kohouti ji nepouštějí ke střelbě.

52:30
    Boleslav má čas na rozehrávku od vlastní branky.

52:10
    Ve středním pásmu ho sice hosté zastavili, ale puk posílají na zakázané uvolnění. Vahzuje se před Haasem.

52:00
    Dajčar rozehrává puk od své branky.

51:50
    Hosté se dostávají do postavení mimo hru.

51:30
    Dlabola rozehrál nepřesně a puk končí v rohu vedle Haase.

51:05
    Křížek nastřelil jen svého spoluhráče.

50:42
    Domácí ale brání střední pásmo a puk posílají zpět k Haasovi.

50:28
    Boleslav rozjíždí akci od své branky.

50:07
    Rozehrávka Kohoutů končí až za Haasovou brankou a je pískáno zakázané uvolnění.

49:02
    Bahounek se mohl postarat o rychlou odpověď, když se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus však Haas zlikvidoval.

48:46
    Oddechový čas pro domácí.

48:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    hosté jdou na rozdíl dvou branek! Foerster v situaci jeden na jednoho vystřelil přesně do pravé horní šibenice a ukázal, že utkání rozhodně ještě neskončilo. Asistence: David Jirásek.

47:55
    Kořenek se hnal do samostatného úniku, jeho spoluhráč mu však puk přihrál rukou.

47:25
    Kalač naznačil přihrávku, čímž zmátl soupeřova obránce a měl prostor ke střele, tou však našel jen Haasovy betony.

46:54
    Křížek nepřihrál přesně a vrací puk domácím.

46:35
    Paťavovi utekl puk a hrát může Boleslav.

46:18
    Foersterova střela končí v lapačce Galušky.

45:40
    Dvořák zavezl puk do útočného pásma a předal ho HYNKU HAVELKOVI, který střelou na vzdálenější tyč snižuje na 5:2. Asistence: Jan Dvořák.

45:06
    Červenkovu střelu chytá Galuška do lapačky.

44:55
    V závaru před svou brankou Galuška nemohl najít puk, ale ten nakonec končí za jeho brankou.

44:29
    Rutar zkusil zavézt do útočného pásma, ale na modré byl odzbrojen.

44:16
    Rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

44:01
    Imlauf byl příliš netrpělivý a zavezl puk do ofsajdu.

43:47
    Imlauf vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:50
    Moravčík dobře forčekoval a Olomouc měla potíže dostat se z pásma, situaci nakonec zachránil Štefka.

42:18
    Boleslavský gólman kryje i další olomouckou střelu.

42:10
    Po buly to zkusil Štefka, ale jen do betonu Haase.

40:48
    Domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

40:40
    Dlabola přihrál Flynnovi na brankovou čáru a boleslavský útočník se pokusil vyjet před Galušku, domácí ho však obrali o puk.

40:20
    Flynn střílí pouze mimo branku.

40:01

Druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, nejprve Foerster nebezpečně tečoval před Galuškou, poté se na druhé straně tlačili k dorážce Podlaha se Skopalem, branka ale padla až ve 32. minutě, když Kučera v přečíslení přihrál Peteru Novákovi a ten svižnou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Olomouc se ale o 4 minuty později vrátila do bezpečného vedení, když se trefil přesně David Kalač. Ještě před přestávkou přidali přesný zásah také Josef Podlaha a Daniel Paťava a domácí si tak ponesou do poslední části pohodlný čtyřbrankový náskok.

Třetí třetina začne přibližně v 14:33.

40:00

39:55
    Krátký se dostal ještě k jedné střele, kterou ale Haas vyráží, další góly už ve druhé třetině nepadnou.

39:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nikým nehlídaný zůstal před boleslavskou brankou DANIEL PAŤAVA, který dostal nahrávku od Skopala a přesnou střelou zvyšuje už na 5:1. Asistence: Miroslav Skopal, Josef Podlaha.

39:08
    Přihrávka Bahounka byla na jeho spoluhráče příliš prudká a hra se vrací před Galušku.

38:57
    Střela hostujícího útočníka se odráží o Rutarovy brusle a končí mimo hrací plochu.

38:49
    Akce hostů končí u modré čáry, když sudí zaznamenali, že neubíhá čas.

38:33
    Skopal vypíchl puk hostujícímu obránci a přesnou přihrávkou poslal JOSEFA PODLAHU do samostatného úniku, který olomoucký útočník zakončil rychlou střelou. Asistence: Miroslav Skopal.

38:23
    Střela Jiráska se odrazila o chrániče domácího útočníka a končí v ochranné síti.

38:00
    Beneš nahodil od modré čáry a před brankou se snažil tečovat Jindra, puk ale končí na hrudi Galušky.

37:40
    Zakázané uvolnění domácích.

37:15
    Ve zmatku před Haasovou rankou se nejrychleji zorientovali obránci hostů, skóre se tak nemění.

36:58
    Krásná kombinace hostů končí pouze střelou do Dajčarovy brusle.

36:34
    Puk se odráží o hůl domácího hráče mimo kluziště a vhazovat se tak bude na hranici boleslavského pásma.

35:53
    Domácí si berou dvoubrankové vedení zpět. DAVID KALAČ sklepl ze vzduchu přihrávku od Holiše a protože byl sám proti dvěma obráncům, nic nevymýšlel a vystřelil přesně k levé tyči. Asistence: Tomáš Holiš, Matěj Kořenek.

35:20
    Štefka střílel z mezikruží, ale jen mimo branku.

34:42
    Boleslav má puk za svou branou a může rozehrát.

34:00
    Křížek se snažil nahrávat před branku a puk se o Dajčarovy brusle odrazil přímo na Galušku. Olomoucký brankář jen tak tak zabránil vlastnímu gólu.

33:33
    Hosté hru uklidňují jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:30
    Druhý pokus už Holišovi vyšel lépe, puk se odrazil od Haase a dlouho poskakoval mezi kruhy.

33:22
    Holiš střílí mimo branku.

32:56
    Po závaru před Galuškovou brankou se k dorážce dostával Havelka, na poslední chvíli mu domácí vypíchli puk.

32:25
    Paťavova střela končí na chráničích Beneše.

31:28
    Kučera zychytil puk ve středním pásmu a v přečíslení dva na jednoho ho přenechal PETERU NOVÁKOVI, který přesnou střelou pod horní tyč snižuje na 2:1. Asistence: Lukáš Kučera.

30:51
    Křížek vybojoval puk v útočném pásmu.

30:20
    Štefka se dokázal prosmýknout kolem obránce, naznačil přihrávku a snažil se zakončit bekhendem. Haas byl pozorný.

29:42
    Havelka kroužil útočným pásmem a hledal prostor ke střele, nakonec vystřelil jen do bránícího hráče.

29:10
    Hráči svádí souboj o puk u Haasovy branky.

28:39
    Skopal střílel z prostoru mezi kruhy, jen do připraveného Haase.

28:33
    Holišova střela končí pod Haasem.

28:19
    Kořenek zkusil vystřelit švihem z vrcholu kruhů, Haas byl připraven.

27:53
    Boleslav začíná akci za svou brankou.

27:35

27:02
    Karpíšek to zkusil z prakticky nulového úhlu a puk se odrazil před branku k volnému Štefkovi, ten to ale nečekal a od jeho brusle se kotouč odrazil k mantinelu.

26:36
    Šípek se snažil natlačit před Galušku, ten mu ale vypíchl puk.

25:14
    Rutar ještě udržel pásmo, okamžitě je ale u něj hostující útočník.

24:52
    Mladá Boleslav vyhazuje přes všechny čáry.

24:38
    Přesilovou hru si vyzkouší i domácí. Čermák (MBL) se provinil vyhozením puku.

23:30
    Skopal hledal před brankou Podlahu, ten sice promáchl, ale puk se dostal k Paťavovi, který vystřelil. Puk se odrazil na druhou stranu, kde mohli dorážet Podlaha se Skopalem, nejrychleji se ale zorientoval obránce hostů.

22:52
    Dvořák zkusil projít individuálně do útočného pásma, ale ztrácí puk.

22:41
    Domácí zastavuje ofsajd.

22:15
    Krátkému puk proklouzl pod hokejkou a Boleslav otáčí hru.

21:28
    Hosté se tlačili do přečíslení 2 na 1, ale vracející se obránce domácích ve správnou chvíli přizvedl soupeřovu hokejku a puk končí v rohu.

20:59
    Jirásek střílel od modré a Foerster nebezpečně tečoval před Galuškou, ten střelu se štěstím pokryl.

20:30
    Dlabola střelou od modré vyprášil Galuškovy betony.

20:03
    Úvodní buly vyhrává Mladá Boleslav a ihned se usazuje v útočném pásmu.

20:01

Hned na začátku první třetiny si mohla Mladá Boleslav vyzkoušet přesilovou hru, ale Galuška svůj tým podržel. Největší šance si týmy vypracovaly tečováním střel před brankou, ale ani jeden z gólmanů se náhlými změnami puku nenechal rozhodit a všechny pokusy zlikvidoval. V desáté minutě mohli jít domácí do vedení, když se dostali dva jejich hráči sami před Haase, ale boleslavský brankář si jejich střelu pohlídal. Skóre se tak změnilo až ve 14. minutě, když se prosadil Josef Podlaha. Uplynuly přesně dvě minuty, když na něj navázal i Miroslav Skopal. V závěru třetiny se ještě mohl pokusit o snížení Havelka, byl však zastaven nedovoleně a tak si hosté ponesou do druhé třetiny 104 vteřin trvající početní výhod.

Druhá třetina začne přibližně 13:45.

20:00

19:44
    Havelka se snažil prosmýknout do útočného pásma a Bahounek (OLO) jej zastavil jen za cenu podražení.

19:25
    Hráči bojují o puk v rohu vedle Haasovy branky, rozhodčí přerušují, poněvadž ztratili puk z dohledu.

18:35
    Hrachovec s Šípkem vyrazili dva na jednoho a první jmenovaný zkusil situaci řešit střelbou, Galuška vyráží.

18:18
    Haas neviděl na Podlahovu střelu, ale se štěstím ji vyrazil.

18:00
    Střelu od modré tečoval Šípek jen mimo branku.

17:49
    Dvořák vyjel zpoza branky domácích a pokusil se přihrát na Havelku, puk se ale odrazil ke Galuškovi a ten jej skryl pod lapačku.

17:30
    Rutar zavezl puk do pásma Mladé Boleslavi, ale tam ho ztrácí.

16:50
    Štefka zkusil vystřelit nápřahem, ale minul branku.

16:26
    Šípek vybojoval puk a posílá ho za branku domácích.

16:06
    Nepřesná přihrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

15:39
    Domácí odskakují na dvě branky, poté, co MIROSLAV SKOPAL vypíchl hostujícím obráncům puk a střelou švihem překonal Haase podruhé. Bez asistence.

14:55
    Čermák vystřelil na Galuškovu vyrážečku a dostal se ještě k dorážce, bekhendový pokus však zblokoval olomoucký obránce.

14:30
    Boleslav vyhrála buly, ale ve středním pásmu puk ztrácí.

14:24
    Z úhlu zkusil štěstí Karpíšek, Haas drží puk na hrudi.

13:39
    Hned z buly vyrazila trojice olomouckých útočníků dopředu a JOSEF PODLAHA posílá přesnou střelou domácí do vedení. Asistence: Miroslav Skopal.

13:29
    Úspěšnější byli hosté, ale se střelou z úhlu si Galuška hravě poradil.

13:21
    Hráči bojují o puk v rohu vedle Galuškovy branky.

12:32
    Ofsajd Olomouce.

12:20
    Teď se jí to ale mohlo vymstít. Dvořák hledal najíždějícího Havelku, který by střílel do zpola odkryté klece, puk se ale zastavil o brusli vracejícího se obránce.

12:14
    Bruslařský klub má potíže dostat se z pásma, Olomouc dobře forčekuje.

11:47
    Paťava napřáhl na vrcholu kruhů a vyslal na Haase tvrdý projektil, ten ale předvedl hbitou lapačku.

11:30
    Dlabala vyprášil Galuškovy betony.

10:50
    Haas zastavuje rozehrávku Olomouce za svou brankou a jeho spoluhráči mají čas na rozehrávku.

10:10
    Střelu Nepokoje už Galuška podrží v lapačce.

09:58
    Červenka střílel od modré a jen o vlásek minul tyč.

09:08
    Skopal se dostal úplně sám před Haase a nabízel se mu ještě Paťava, první jmenovaný však vzal akci na sebe a boleslavský gólman jeho střelu vykryl.

08:50
    Kalač se prosmýkl kolem obránce a dostal se i k zakončení, kterému však chyběl důraz.

08:32
    Beneš nahazoval od modré, ale jeho pokus končí za brankou.

07:40
    Havelka zkoušel tečovat před Galuškou, ten měl ale beton na správném místě.

07:20
    Hráči svádí souboj o puk v rohu za Haasovou brankou.

06:35
    Od modré čáry vystřelil Rutar a jeho spoluhráči před brankou dobře tečovali. Haas si však pohlídal střelu i následné dorážky.

06:17
    Kořenek tečoval vyhození z obranného pásma, které tak končí až u Haase a ten puk raději podrží.

05:45
    Dvořákova střela rozvlnila síť jen z vnějšku, Dlabolovu střelu pak Galuška raději podržel.

05:17
    Galuškovu rozehrávku nečekal nikdo z jeho spoluhráčů a Boleslav dostala pásmo prakticky zadarmo.

05:01
    Puk končí opět mimo hrací plochu a vhazuje se u střídačky domácích.

04:24
    Hrachovec vystřelil švihem a puk se nebezpečně odrazil o brusle domácích. Galuška na poslední chvíli vytáhl zákrok vyrážečkou.

04:02
    Domácí jsou v plném počtu.

03:28
    Foerster střílel od modré a před brankou tečovali jeho spoluhráči, puk však končí mimo branku.

03:08
    Střela Foerstera končí v lapačce Galušky.

02:35
    Podlaha vypíchl puk a zkusil vyrazit do útoku, ale hostující obránci mu kotouč vypíchli.

02:05
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

02:02
    Hosté si zahrají přesilovku. Kalač (OLO) se provinil podražením.

01:57
    Kořenek neprošel mezi dvěma obránci a tak hrají opět hosté.

01:15
    Dajčar je zastavuje a vyhazuje až k Haasovi.

00:57
    Boleslav zakládá další akci za svou bránou.

00:26
    Flynn vyzkoušel pozornost Galušky, ten jeho střelu vyrazil.

00:10
    Olomouc je v útočném pásmu a snaží se rozestavět.

00:03
    Puk končí v hledišti, vhazuje se u střídačky hostů.

00:02
    První buly vyhrává Mladá Boleslav.

00:01

Hráči jsou na ledě, první třetina za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Rutar, Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš (C), Vosátko – Krátký, Podlaha, Aulehla, Paťava, Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret, Štefka

BK Mladá Boleslav: Haas (Marek) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek (C), Hrachovec, Šípek, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera

Rozhodčí: Dědek – Lukš, Holibka.

Potvrdí se i letos, že body berou hosté? Nebo Kohouti udrží body doma? Utkání začíná v 13:00.

Vzájemná utkání
    V letošním ročníku na sebe tyto celky dosud nenarazily, z loňského měření sil si vzal každý tým po třech bodech, když nejprve Olomouc vyhrála 5:3 na ledě Mladé Boleslavi, v odvetě na Hané jim však bruslařský klub porážku vrátil, když zvítězil 4:2.