22 16 25 25 17
Česko
2
25 25 18 18 15
Pátek 13.01.2017, 15:30 • hala Wielofunkcyjna, Spala • Kvalifikace ME mužů do 19 let • Skupina A

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (17:47:19)

0:0
    Český celek vedl o dva sety, v tom třetím vedl i šestibodovým rozdílem, ale z dnešního zápasu odchází jako poražený. Od třetího setu se přestalo dařit především smečařům, Filip Humler s Janem Svobodou nedávali tolik bodů, kolik by český celek potřeboval. Z toho pramenilo nadšení soupeřů, kteří se dostali do laufu a velmi rychle získali další dva sety. V rozhodujícím setu se český celek dostal ke dvěma mečbolům, ale ani jeden nevyužil. Do druhého se ani nedostal po zkažené plachtě Pavla Horáka. Naopak lotyšský národní celek využil hned první možnost a velmi překvapivě vítězí v dnešním zápase.

Výběr Jiřího Zacha si velmi komplikuje případný postup na mistrovství Evropy.

17:15

17:15
    A je konec! Češi nedokázali na dva pokusy ukončit výměnu a z dnešního zápasu odcházejí jako poražení.

16:15
    Humler nepřesně přihrál a to trestá z pozici smečaře Lazdins, který vybojoval první mečbol pro svůj tým.

15:15
    Šulc a Toman na palubovce místo Piskáčka se Šotolou. Horák poslal podání jen do sítě. Obrovská chyba českého blokaře.

14:15
    Jan Svoboda si dokázal přihrát a také zaútočit. Český tým má k dispozici druhý mečbol.

14:14
    Humler opět zatlačil servisem. Následně se ale prosazuje z nahrávky lotyšský tvůrce hry.

13:14
    Právě Filip Humler na podání. Lotyšsko se jen ubránilo a Jan Svoboda přidává útokem do středu pole bod pro český tým. Mečbol.

13:13
    Svoboda skvěle přihrál a Humler měl tak ideální nahrávku a vyrovnává.

13:12
    Šotola chybuje v útoku a do vedení jde Lotyšsko. Jiří Zach si bere poslední oddechový čas v zápase.

12:12
    Marek Šotola pokračoval na podání a je tu bod pro lotyšskou reprezentaci. Útok z hlavního kůlu šel do autu, ale byl tečovaný.

11:12
    Šotola na servisu. Nyní přichází dlouhý úder na bezblok a Češi jdou do vedení. Nyní si bere oddechový čas také lotyšská lavička.

11:11
    Češi měli problémy s příjmem a museli čelit bodovce. Ta však končí jen v pásce.

11:10
    Šotola se neprosadil a poté boduje smečař soupeře. Lotyšsko jde do vedení a Jiří Zach na to reaguje oddechovým časem.

10:10
    Češi si nechali spadnou míč do středu kurtu. To by se nemělo stávat v koncovce pátého setu.