Heerenveen – Den Haag 2:0 (kon.) | Heracles – Groningen 1:4 (kon.) | Eindhoven – Excelsior 2:0 (kon.)
Sparta Rotterdam – Utrecht 1:2 (kon.)
Heracles Almelo
1:4 (0:3)
FC Groningen
Sobota 14.01.2017, 19:45 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera! (21:40:11)

Dnešní utkání je u konce a končí zaslouženým a hlavně jednoznačným vítězstvím pro FC Groningen. Hosté měli v průběhu celého zápasu více méně navrch a ve druhé půli již spíše bezpečně kontrolovali průběh hry, navíc se jim ještě podařilo vstřelit čtvrtou branku. Jedinou kaňkou pro hosty je dnes inkasovaná branka v poslední minutě hry, kdy po jinak bezchybném výkonu přišel brankář Padt o čisté konto. Na adresu domácího celku se toho moc říci nedá, ve druhém poločase se mu rozhodně nedala upřít snaha, avšak bylo to již s křížkem po funuse.

90
    89. Daryl van Mieghem - 1:4

89
    Heracles právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se domácí dočkali alespoň čestného gólu! Po rozehraném rohovém kopu se nedlouho poté podařilo domácím navrátit míč do šestnáctky, odražený balón se dostal k DARYLOVI VAN MIEGHEMOVI, jenž perfektní střelou do levého horního růžku o tyč připravuje Padta o čisté konto.

88
    Rohový kop pro Heracles Almelo.
    87. Mimoun MAHI - 0:4

87
    Groningen právě vstřelil branku!
    Čtvrtý gól do sítě Heraclesu! Bacuna vyslal z dálky razantní skákavou střelu, kterou brankář Castro pouze vyrazil před sebe, k dorážce se následně dostal MIMOUN MAHI, jemuž nedělalo z blízkosti sebemenší problém podruhé zasunout balón do sítě.

85
    Týmy nyní spustily rozsáhlou „hlavičkovanou“ v pokutovém území hostí, která trvala minimálně minutu. Groningen se ale dokázal ubránit a nepustil svého soupeře k zakončení.

83
    Do konce zápasu nám zbývá něco málo něco přes deset minut včetně nastaveného času. Domácí hráči se stále marně snaží vsítit alespoň čestný gól.

82
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Lerin Duarte, přichází Vincent Vermeij.

80
    Navrátil nyní sice výborně vybojoval balón u rohového praporku, ale následně se hostům podařilo míč odkopnout za půlící čáru.

78
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ruben Yttergård Jenssen, přichází Samir Memišević.

76
    Armenteros končí ležíc na zasněžené hrací ploše, rozmachování rukami mu však příliš nepomůže. Dle hlavního rozhodčí se o faul nejednalo.

75
    Gólman Castro si teď všemi možnými způsoby zastavil přetažený centr a následně se po zemi s míčem vysouvá vpřed.

74
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Jesper Drost.

72
    Na druhou stranu Heracles by si alespoň vstřelení čestné branky zasloužil, v uplynulých dvaceti minutách od toho rozhodně nebyl daleko.

71
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Joey Pelupessy, přichází Peter van Ooijen.

69
    Hra je znovu v plném proudu, zbývá zhruba dvacet minut do konce. S největší pravděpodobností se již nic závratného nestane.

Petr Hluchý

Branky: 89. van Mieghem – 30. Mahi, 33. Payne, 39. Sørloth, 87. Mahi

Karty:   19. Tibbling (GRO), 43. Sørloth (GRO)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:16.
    Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C), Pelupessy (71. van Ooijen), L. Duarte (82. Vermeij) – Kuwas (64. Navrátil), Armenteros, van Mieghem.
    Náhradníci: Brouwer, Fij – Breukers, Navrátil, Niemeijer, R. Pröpper, van Ooijen, Vermeij, Vujičević.

FC Groningen: Padt (C) – Payne, Reijnen, K. Larsen, van Nieff – Tibbling (62. Idrissi), Bacuna, Jenssen (78. Memišević), Linssen (74. J. Drost) – Sørloth, Mahi.
    Náhradníci: van der Lei, van der Vlag – Davidson, J. Drost, Hiariej, Hoesen, Idrissi, Memišević.

Rozhodčí: Van Boekel P.