Slavia – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Most – Přerov 5:4 (po pr.) | Kladno – Havířov 1:5 (kon.)
Frýdek-M. – Litoměřice 2:5 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 0:3 (kon.) | Třebíč – Prostějov 0:3 (kon.)
Jihlava – Motor ČB 2:1 (po pr.)
HC Slavia Praha
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 14.01.2017, 15:00Chance liga • 41. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne a těším se někdy zase na počtenou. (17:27:14)

Třetí třetina přinesla hodně napínavý závěr, slávisté totiž nedokázali zužitkovat nabídnuté přesilovky, a tak nechávali hostům naději. Snížení na 1:2 zařídil v 58. minutě Daniel Špaček a Benátky se tlačily za vyrovnáním. To ale nepřišlo a pražská Slavia bere všechny tři body.

Střely na branku: 9:10.

60:00

59:48
    Sešívaní se dostali k puku a tohle už zřejmě zvládnou.

59:39
    Puk se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat před Frodlem.

59:24
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Hosté hrají bez gólmana!

58:59
    Černoch se protlačil až před Frodla, domácí gólman skvěle podržel svůj tým!

58:19
    Benátky cítí šanci a snaží se Slavii zatlačit, domácí se ale velmi dobře brání.
    57:07 Daniel ŠPAČEK - 2:1

57:07
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Chrtek si najel s pukem na střed a poslal přihrávku úplně volnému DANIELU ŠPAČKOVI, který stál před Frodlem a neměl problém zasunout kotouč pod slávistickým brankářem až do sítě. Závěr zápasu tak bude ještě zajímavý. Asistence: Ondřej Chrtek a Kryštof Hrabík.

57:01
    Slavia je v plném počtu.

56:30
    Hosté jsou sice v pásmu, ale Vršovičtí je drží u mantinelů.

55:56
    Pražané jsou ve čtyřech.

55:44
    Víšek ale poslal na Vrbatu nepřesnou přihrávku, čímž se Benátky připravily o pásmo.

55:01
    Pozor, tohle je pro červenobílé velký problém! Ronald Knot (SLA) si u mantinelu pomohl taktéž nedovoleným bráněním a Benátky mají minutovou přesilovku pěti proti třem.

54:32
    Slávisté se osvobozují.

53:56
    Jan Novák (SLA) ale hasil útok Benátek nedovoleně a oslabuje svůj tým nedovoleným bráněním.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 3. Pohl (Šafránek, Jankovský), 33. Kubica (Šafránek, J. Novák) – 58. D. Špaček (Chrtek, Hrabík)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, J. Novák (A), Kolařík (A), J. Holý, Knot (C), A. Růžička – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, Šagát, Rys – J. Müller, Andrlík.
    HC Benátky nad Jizerou: Bláha (Hosnedl) – Mikliš, Bednář, Husa, Pastor, Havlín, Tržický – D. Špaček (A), Černoch, Hrníčko – Víšek (C), Chrtek, A. Dlouhý – Bittner, Hrabík, J. Havel – Prokeš, Volf, Vrbata.

Rozhodčí: Dědek – Polák, Zídek