Slavia – Hainan 0:0 (kon.) | Žižkov – Vltavín 3:0 (kon.) | Plzeň – Ústí n. L. 2:2 (kon.)
Senica – Sereď 0:0 (kon.) | Trenčín – Nitra 0:0 (zruš.) | Jablonec – Zápy 2:1 (kon.)
Slovácko – Vítkovice 4:0 (kon.) | Zlín – Opava 3:0 (kon.) | Prostějov – Přerov 1:0 (kon.)
Chorzów – Karviná 0:1 (kon.) | Vlašim – Jirny 9:1 (kon.) | Žilina – Olomouc 3:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 1:0 (kon.) | Zlín – Opava 1:0 (kon.) | Trnava – Znojmo 2:2 (kon.)
Žižkov – Litoměřicko 0:2 (kon.) | Varnsdorf – Neugersdorf 0:0 (zruš.)
SK Slavia Praha
0:0 (0:0)
Hainan Boying Seamen FC
Sobota 14.01.2017, 08:30Přípravný zápas

Máme za sebou i druhou polovinu utkání mezi Slavií Praha a celkem z třetí čínské ligy Hainan Hoying Seamen FC. Sešívaní měli celou řadu dobrých příležitostí, ale chyběl jim klid v zakončení, takže se jim nepodařilo skórovat, čímž by vyjádřili poměr sil na hrací ploše. Hlavně ve druhé půli můžeme dění na hřišti označit za festival zmařených příležitostí, protože Slavia měla několik velmi dobrých šancí, leč nedokázala trefovat prostor branky, takže se oba soupeři rozešli smírně. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (10:27:11)

90

90
    Festival zahozených příležitostí pokračuje – Josef Hušbauer výborně kopl standardní situaci, našel na zadní tyči volného Lukáše Železníka, jehož hlavička však znovu do branky nemíří!

90
    Čínskému celku se však zahrozit nepodařilo, takže se k míči dostávají Pražané.

90
    Michal Frydrych ještě dostává žlutou kartu a čínský celek má možnost zahrozit ze standardní situace.

89
    V další výborné šanci se ocitl Ruslan Mingazov. Ten udělal kličku gólmanovi, jenže se dostal do příliš velkého úhlu, z něhož již trefil jen boční síť.

88
    Slávisté mohli ještě v závěru rozhodnout, když se na přední tyči snažil centr van Burena tečovat Železník, obránce však odvrátil ke Ščukovi, jehož ránu zblokovala obrana.

87
    Hráči čínského mužstva se dostali do ojedinělé příležitosti, když po chybě v rozehrávce postupoval jeden z Číňanů z levé strany na Přemysla Kováře, avšak se slabým zakončením si zkušený gólman v pohodě poradil.

80
    Slavia je aktivní i ve druhém poločasu, nicméně nedaří se jí ve finální fázi, takže Číňané zatím spolehlivě brání.

79
    Josef Hušbauer se rozhodl pro přímé zakončení volného kopu a jeho povedený pokus proletěl pouze kousek vedle šibenice.

78
    Čínský celek se dopustil nedovoleného zákroku zhruba pětadvacet metrů od vlastní branky, takže uvidíme zajímavou standardní situaci.

77
    Jan Bořil se dostal do konfliktu s protihráčem, za což dostává žlutou kartu. Stejný trest dostal i jeho sok.

75
    Český celek sice častěji drží míč na kopačkách, jenže nedokáže proměnit své příležitosti a houževnatý soupeř pokračuje v důsledné defenzivě.

73
    Zatím to nevypadá, že bychom se dočkali nějaké branky. Jan Bořil tvrdou ranou prověřil pozornost brankáře, který vytáhl další dobrý zákrok, nicméně míč se odrazil k van Burenovi, jehož zakončení nezamířilo do odkryté branky!

70
    Územní převaha pražského celku je markantní a rozdíl mezi oběma týmy je vidět, jenže Slavia zatím nemá dostatek klidu v koncovce.

69
    Z poměrně velké vzdálenosti napřáhl ke střele Michal Frydrych a jeho přízemní pokus brankář jen s potížemi vyrazil před sebe. Před dobíhajícími útočníky Slavie však ještě míč odpravil mimo vápno. Po následné akci se do zakončení tlačili van Kessel s van Burenem, avšak byl jim odmáván ofsajd.

65
    Následně již středopolař pražské Slavie rozehrál podle pravidel a jeho povedený centr našel v pokutovém území Jasmina Ščuka, jehož hlavičku však skvěle zneškodnil soupeřův brankář.

64
    Josef Hušbauer však byl příliš netrpělivý a rozehrál předčasně, takže od rozhodčího vidí žlutou kartu.

63
    Po faulu na jednoho z hráčů Slavie uvidíme standardní situaci.

Pavel Černý

Branky:

Karty:   64. Hušbauer (SLA), 77. Bořil (SLA), 90. Frydrych (SLA)

SK Slavia Praha: I. poločas: Pavlenka – Bořil, Lüftner (C), Frydrych, Švento – T. Souček – Sýkora, Alvir, Barák, Zmrhal – Škoda
    II. poločas: Kovář – Bořil, Lüftner (C), Frydrych, Švento (61. Jablonský) – van Kessel, Hušbauer, Ščuk, Mingazov – Železník, van Buren