Chicago – Minnesota 2:3 (kon.) | Vancouver – New Jersey 1:2 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 1:2 (po pr.)
Buffalo – Dallas 4:1 (kon.) | Boston – NY Islanders 0:4 (kon.) | Detroit – Montreal 1:0 (kon.)
San Jose – Winnipeg 5:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Pondělí 16.01.2017, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Česká stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:21 (05:55:47)

1. Patrik Berglund (ANA) 2+0
    2. Rickard Rakell (ANA) 1+0
    3. Alex Pietrangelo (STL) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 23-25; Zablokované střely: 15-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 45-25; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 11-11.
    St. Louis zvítězilo na ledě Anaheimu a po třízápasovém venkovním tripu, během něhož získalo 4 body, se vrací domů!

Rickard Rakell sice dokázal na začátku třetí třetiny odpovědět na úvodní branku Patrika Berglunda z prostřední části a poslal utkání v Honda Center do prodloužení, v něm ale útočník St. Louis udeřil znovu a vystřelil svému týmu vítězství. Konečný výsledek: Anaheim Ducks 1 St. Louis Blues 2 po prodloužení.

60:51 Patrik BERGLUND - 1:2

60:51
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Patrik Schwartz na pravém křídle skvěle počkal, až mu před bránu najede PATRIK BERGLUND, který do jeho krásné přihrávky vložil hůl a puk se od čepele jeho hokejky přiložené k ledu odrazil pod horní tyč domácí brány. St. Louis Blues vítězí 2:1! Asistence: Jaden Schwartz.

60:25
    Vladimir Tarasenko na modré čáře vypálil zápěstím a John Gibson jeho pokus dokázal najít a ukrýt v náručí. Vyloučený Robby Fabbri už je zpět na ledě.

60:01

John Gibson fantastickým zákrokem zneškodnil bekhendový blafák Vladimira Tarasenka a vzápětí na opačné ledové plochy skóroval během výhody Richard Rakell, který v úvodu třetí třetiny odpověděl na úvodní branku Patrika Berglunda z prostřední části. Diváky v Honda Center čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině: Anaheim Ducks 1 St. Louis Blues 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    Ducks se dvakrát po sobě podařilo rychle vyhodit a St. Louis před konce třetí třetiny přesilovou hru zřejmě nevyužije. Prodloužení klepe na dveře.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:23
    Robby Fabbri na levém křídle nabral rychlost a u hrazení ho zezadu jednou rukou sekl Nick Ritchie, který byl nakonec vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a daroval St. Louis Blues přesilovou hru.

57:59
    Anaheim vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala před bránu domácího Johna Gibsona.

57:45
    Ducks vzápětí vypálili tvrdě a nepříjemně z levého kruhu pro vhazování, Carter Hutton ale dokázal puk zastavit.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 46. Rakell (Getzlaf, Holzer) – 32. Berglund (Fabbri, Perron), 61. Berglund (Schwartz)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, L. Shaw, Boll. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny (A), Steen – Jakupov, Lehterä, Tarasenko (A) – Fabbri, Berglund, Perron – Jaškin, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Marc Joannette, TJ Luxmore. Čároví rozhodčí: John Grandt, Ryan Galloway

Diváci: 17174