7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
HC ISMM Kopřivnice
Pondělí 16.01.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • 2. liga skupina Východ • 37. kolo

Po zápase:
    Překvapení na ledě RT TORAX Arény se nekoná. Porubští domácí zápas s Kopřivnicí zvládli naprosto bez problému. Cestu k úspěchu v dnešním zápase začali hráči v bílém už ve 4. minutě když se přesně z kruhu trefil Illéš. Kopřivnice sice stihla ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Ollendera ale od druhé třetiny už začali domácí na ledě doslova kralovat. Hosty už k téměř k ničemu nepustili přestáli řadu oslabení a právem se radují z výhry 7:3.

To je ode mne dnes vše – těším se s vámi u dalších online přenosů. (20:14:57)

58:48
    Tohle je rychlá odpověď domácího celku! Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PETR SEIDLER, který dostal dostatek prostoru aby projel dostatečně blízko před Kopřivnickou branku, kde přesně trefil horní část branky. Asistence: Vaňek.

58:23
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAKUB MACH, který prostřeluje Čecha a snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Marek.

57:34
    Kopřivnický Krutil teď skvěle podržel útočné pásmo a jeho spoluhráči tak mohli vystřídat.

56:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kaluža – 2 min., podražení).

55:30
    Dresler za svou bránou hodně zariskoval a bylo to první vážnější ohrožení branky ze strany Kopřivnice ve třetí třetině.

54:10
    Kafka dobře zamíchal s pukem na své hokejce Šimeček však pozorně vyráží.

53:27
    Domácí zcela kontrolují hru a hosté se už dlouho neusadili v jejich obranném pásmu.

52:41
    Illéšovu střelu vyrazil Šimeček nad svou bránu.

52:25
    Zakázané uvolnění domácích.

52:20
    Druhé osvobození Kopřivnice v krátkém čase.

51:37
    Porubští se hned na začátku přesilovky usazují v pásmu.

51:07
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Šimeček – 2 min.). Trest odpyká Kofroň.

49:56

49:36

48:30
    Sedlář byl při průniku tvrdě zastaven, podle rozhodčích však k nedovolenému zákroku nedošlo.

47:56
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Marek – 2 min., sekání).

47:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Seidler – 2 min., nesportovní chování).

46:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MICHAL SZTEFEK, který se podobně jako před malou chvílí Zachar ocitl sám za obranou hostů – celou situaci však vyřešil výstavní střelou pod víko Šimečkovy branky! Bez asistence.

46:33

45:53
    Autorem branky je DAVID ZACHAR, který ujel ve vlastním oslabení! A zvyšuje už na 5:2 pro Porubu! Bez asistence.

45:29
    Sedlář vyhozením osvobozuje domácí.

44:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., nedovolené bránění).

42:30
    Nepřesná Illéšová přihrávka zastavila kombinaci domácích ve středním pásmu.

Po druhé třetině:
    Ani dnes se hostů nepodařilo vyhrát druhou třetinu. Inkasovali totiž hned tři branky a sami dali pouze jednu. Gólový účet otevřel ve 23. minutě Dresler o minutu později se trefil Zachar a v tu chvíli to s Kopřivnickými vypadalo hodně špatně. Následky druhé třetiny však zmírnil ve 29. minutě Tomášek, který dokázal skvěle využít zmatků v obranně domácích a vsítit kontaktní branku. Poruba si však ještě do přestávky dokázala vzít vedení zpět. Ve 33. minutě totiž přidal čtvrtý gól Kaluža.

Třetí třetina začne v 19:33

40:00

39:35
    Souboj na vhazování mezi Piechou a Porubou vyzněl lépe pro porubského útočníka.

39:04
    Pěnčíkova střel míří mimo tři tyče a končí na zadním mantinelu.

38:03
    Kopřivnický Pargáč se těžce zvedá z ledu a míří na střídačku pouze po jedné noze.

37:50
    Mach dobře vystřelil! Čech s problémy jeho střelu kryje.

37:13

37:06
    Kaluža už střílel zpoza modré čáry – pískán ofsajd,

36:19
    Domácí Vaněk chtěl až příliš clonit hostujícímu brankáři a je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:13
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Merenda – 2 min., podražení).

34:46
    Šimeček kryje nahození z poloviny hřiště a následně se píská úmyslný ofsajd domácích.

32:08
    Těsně po skončení přesilové hry se prosazuje MAREK KALUŽA, jehož střela sice trefila tyčku od té se ale odrazila za brankovou čáru. Asistence: Zachar a Kafka.

32:02

30:02
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Kofroň – 2 min., hákování).

30:02
    Ten však končí přečíslením Porubských a bude se vylučovat na straně Kopřivnice.

29:37
    Hosty kontaktní branka hodně nakopla a vytvářejí si velký tlak.

28:02
    Porubští obránci si vůbec nerozuměli v rozehrávce, toho dokázal využít MARTIN TOMÁŠEK a z prostoru mezikruží prostřeluje Čecha. Asistence: Kofroň a Poruba.

26:59
    Machův pokus o průnik končí už ve středním pásmu.

26:08
    Červenka přes trefuje horní tyč porubské branky!

23:50
    A už je to to o dva góly!
    Autorem branky je DAVID ZACHAR, který se dobře natlačil před hostujícího obránce – poté s pukem zajel až do brány a tam kotouč posunul až za brankovou čáru. Asistence: Kafka.

22:23
    Autorem branky je JAN DRESLER, který po dělovkou od modré prostřeluje brankáře Unzeitiga. Asistence: Illéš a Piecha.

22:02

21:16
    Porubští se už radovali z gólu, jenže ten padl z ofsajdu, který sudí dobře viděl a následně je vyloučen Ollender.

21:16
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Ollender – 2 min., držení hole).

20:52
    Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

20:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Flašar – 2 min., hákování).

20:01

Po první třetině:

V RT TORAX Aréně právě skončila první třetina, ve které měli jasně na vrch domácí, hosty z Kopřivnice přehrávali ve všech herních ohledech a velký tlak proměnil v první branku zápasu ve 4. minutě Illéš. Hosté však stihli ještě do přestávky vyrovnat a to, když si Ollenderova dělovka našla cestu až za záda brankáře Čecha.

Další třetina začne v 18:42

20:00

19:13

Porubští během přesilovky zavřeli téměř na celé dvě minuty v pásmu – branku z toho tlaku však nevytěžili.

17:13
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Hrubý – 2 min., sekání).

17:08
    Autorem branky je SAMUEL OLLENDER, který parádní dělovkou prostřelil Čecha Na začátku celé akce Martin Tomášek, který dobře napadal porubského obránce a vybojovaný puk se odrazil přímo před autora první kopřivnické branky. Asistence: Tomášek a Krutil.

16:34
    Šimeček předvedl další zákrok – tentokrát předvedl svou hbitou lapačku.

15:05
    A málem tento útok skončila brankou! Skvěle pronikajícího Vaňka zastavil jistý zákrok Šimečka!

14:52
    Porubští zahajují další útok z zpoza vlastní branky.

14:38
    Ofsajd Kopřivnice.

13:50
    Situace dva na jednoho v níž byli Poruba a Hrubý skončila fantastickým zákrokem Čech.

13:11

13:08
    Krutil ve velké šanci přestřelil!

12:48
    Hostům se nedaří přejít vlastní modrou čáru.

Kopřivnice hned na úvod zavřela domácí v jejich obranném pásmu.

11:11
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Piecha – 2 min., hákování).

10:06
    Slavík při pokusu vyhodit puk z pásma přesně zasáhl Macha – kopřivnický hráč se těžce zvedal z ledu.

09:52
    Markova střela z mezikruží mířila vysoko nad.

09:23
    Oba týmy střídají a píská se ofsajd.

08:42
    Piecha po vhazování dobře prošel obranou hostů – vybruslil si do ideální střelecké pozice ale jeho pokusu chyběla patřičná přesnost!

08:41
    Ofsajd domácích.

07:54
    Seidler sám před brankou neprohodil Šimečka bekhendovou střelou!

06:40
    Kaluža zblokoval střelu kopřivnického hráče Poruby.

06:00
    Porubští nerozehráli za vlastní brankou dobře a k puku se dostal Pěnčík – následně byl však nekompromisně zastaven domácí obranou.

Porubu první gól velmi nastartoval a dál se tlačí do šancí. Hosté se nemůžou dostat z vlastního pásma.

03:19
    Autorem branky je ILLÉŠ, ke kterému se dostala zblokovaná dělovka Jana Dreslera. Illéš z kruhu parádně trefil horní roh branky. Asistence: Dresler a Sztefek.

00:40
    Kuťák tvrdě vystřelil a Šimeček měl s pukem spoustu práce.

00:17
    První střela hostů na Čecha šlo z nulového úhlu a domácí brankář ji bez problému pokryl.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Dresler, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík, – Smrčka, Kafka, Piecha, Orság, Illéš, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Sedlář, Vaňek, Tomčák.

HC Kopřivnice: Unzeitig (Šimeček) – Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka.

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler.

Před zápasem:

Na led momentálně druhé Poruby zavítá šestá Kopřivnice. Oba týmy se naposledy potkali v 28. kole – zápas skončil překvapivým vítězstvím Kopřivnice po prodloužení.

Z kabiny domácích:
    Domácí jdou do přehrávky 37. kola po výhře nad trápícím se Brnem, které snad přehráli v poměru 2:8. Porubští tak přerušili několika zápasovou sérii bez tří bodového zisku a bodovali konečně naplno předtím totiž prohráli se současným lídrem tabulky Vsetínem vysoko 8:4. V předchozím kole zase nestačili na Šumperk, který si z ledu RT TORAX Arény odvezl všechny body za vítězství 1:5.

Z kabiny hostů:
    Výsledky Kopřivnice jsou v posledních kolech jako na houpačce a hosté budou zcela jistě chtít navázat na výkon z posledního zápasu, ve kterém porazili na domácím ledě Valašské Meziříčí v poměru 6:3.
    Kopřivnici se proti Porubě daří pravidelně bodovat, ačkoliv hosté proti svému dnešnímu soupeři nikdy nedokázali vyhrát druhou ani třetí třetinu – měli pak ale vždy alespoň bod po prodloužení.

Utkání začíná v 18:00.

Utkání se původně mělo odehrát až v sobotu 28. ledna, po dohodě obou klubů ale bylo přesunuto na tento termín.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 4. Illéš (Dresler, Sztefek), 23. Dresler (Illéš, Piecha), 24. Zachar (Kafka), 33. Kaluža (Zachar, Kafka), 46. Zachar, 47. Sztefek, 59. Seidler (Vaňek) – 18. Ollender (Tomášek, Krutil), 29. Tomášek (Kofroň, Poruba), 59. Mach (Marek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Dresler, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík, – Smrčka, Kafka, Piecha, Orság, Illéš, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Sedlář, Vaňek, Tomčák.
    HC ISMM Kopřivnice: Šimeček (Unzeitig) – Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka.

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler